شیطان پرستی ، زنان خیابانی ، حجاب ، بی بند و باری ، رسانه ها ...

 • نويسندگان

 • برچسب ها

 • امکانات وبلاگ

 • طراح قالب: نگاش دات آی آر

  ارائه کننده متفاوت ترين قالب ها براي سرويس هاي وبلاگدهي فارسي

 • نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه بیست و نهم دی 1388  ساعت 13:10 

  رييس جمهوري: برخي عناصر نظام سرمايه داري با فروش سلامت ملت ها جيب خود را پر مي کنند
  رييس جمهوري مدلهاي وارداتي برنامه ريزي توسعه را همراه با تخريب محيط زيست ارزيابي و تصريح کرد: برخي عناصر نظام سرمايه داري با فروش سلامت ملتها جيب خود را پر مي کنند .
  به گزارش پایگاه خبری MAA  ، دکتر محمود احمدي نژاد ازمحيط زيست به عنوان يک ميراث، ثروت و امانت مشترک بشري نام برد و تاکيد کرد که هر کس بخواهد سرمايه گذاري کند بايد استانداردهاي زيست محيطي را رعايت کند.
  احمدي نژاد خطاب به برنامه ريزان اقتصادي و اجتماعي در داخل و خارج کشور گفت: مدلهاي کنوني برنامه ريزي هاي توسعه که به ما ديکته مي شود همراه با تخريب محيط زيست است .
  رييس جمهوري مبناي اين مدلها را تفکر نظام سرمايه داري و اساس آنرا يک مسابقه براي کسب سود بيشتر عنوان کرد که درنهايت به تخريب بيشتر محيط زيست و انساني منجر مي شود .
  وي افزود: برخي قدرتها و کشورها سوخت فسيلي را با فشار سياسي ارزان نگه مي دارند و اجازه نمي دهند سوخت هاي ديگر از جمله سوخت هسته اي وارد کشورهاي ديگر شود زيرا هدف آنان کسب سود و منافع بيشتر است .
  رييس جمهوري که در روز هواي پاک سخن مي گفت: نگاه انحصاري به موضوع سوخت را از سوي برخي کشورها يکي از عوامل محيط زيست برشمرد و خاطر نشان کرد: از ديدگاه آنان انرژي هسته اي مساوي بمب هسته اي است درحالي که آنها اين را تعريف کرده اند زيرا مي خواهند منابع سوخت فسيلي ساير کشورها را از آن خود کنند .
  احمدي نژاد افزود: برنامه ريزي توسعه اي که آنان ديکته مي کنند مستلزم تخريب محيط زيست است؛ ما زندگي سعادتمند و سرشار از رفاه و پيشرفت مي خواهيم اما مي خواهيم آنرا از مسير فرهنگ بومي خودمان دنبال کنيم .
  رييس جمهوري درادامه سخنان خود در باره علل و عوامل تخريب محيط زيست، نگاه اومانيستي به انسان را يکي از اين علل و عوامل خواند و تصريح کرد: اين نگاه خطرناکتر از ساير نگاه هاست که هم بايد آنرا بشناسيم و هم بايد آنرا مديريت کنيم .
  احمدي نژاد نظام اقتصادي سرمايه داري را حاصل نگاه اومانيستي برشمرد و گفت:‌ اساس نظام سرمايه داري دريک مسابقه بي پايان و چرخه بسته توليد و مصرف است بدين معنا که توليد بيشتر براي مصرف بيشتر .
  رييس دولت دهم اساس اقتصادي نظام سرمايه داري را دامن زدن به مصرف دانست و گفت: براين اساس توليد ادامه مي يابد، ثروت انباشته مي شود و همه چيز فداي توليد است .
  رييس جمهوري با بيان اينکه ثروت اندوزي هاي بي پايان نظام سرمايه داري همه هستي انسان را به خطر انداخته است گفت: آنها يک الگوي خاص را براي زندگي انسانها طراحي کرده و اصرار دارند همه ملتها براساس آن زندگي کنند .
  احمدي نژاد گفت: درحالي که جمعيت آمريکا کمتر از نيم درصد از جمعيت دنيا است 25 درصدآلودگي محيطي درآمريکا توليد مي شود .
  احمدي نژاد با طرح اين پرسش که چرا اجلاس کپنهاک به نتيجه مطلوب نرسيد گفت:‌ اگر آنها بخواهند اقدام و کاري کنند بايد چرخه توليد و مصرف و جريان ثروت به جيب سرمايه داران را کنترل کنند .
  وي افزود: آنان اسير نظام سرمايه داري هستند و حاضر نيستند وبلکه نمي توانند در باره کاهش آلودگي هوا و آلاينده هاي محيط زيست اقدام کنند، پس درصدد برمي آيند مدل برنامه ريزي توسعه را به دنيا تحميل کنند .
  رييس جمهوري با تاکيد براينکه ما هم خواهان پيشرفت هستيم گفت:‌ رفاه، آسايش وپيشرفتي که ما دنبال مي کنيم از مسير تخريب طبيعت و محيط زيست نمي گذرد و اگر گذشته ايران را مرور کنيم صيانت از محيط زيست درزوايا و اعماق فرهنگ ايراني، حضور جدي و تعيين کننده داشته است .
  احمدي نژاد گفت: ‌هر کجا که قرار بوده درطبيعت دخالتي صورت بگيرد مهندسي ها دقيق و سازگار با محيط زيست بوده است.
  ادامه دارد .

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه بیست و نهم دی 1388  ساعت 13:9 

  علاقه‌مندان ما در انگليس مي خواستند در همايش مجمع تشخيص مصلحت باشند
  حسن روحاني رييس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام درحالي‌که مي دانست سخنراني اش در همايش ايران فردا به طور مستقيم از دانشگاه وست مينستر لندن پخش مي شود، با تندي به سياست هاي فعلي کشور و دولت تاخت.
  به گزارش پایگاه خبری MAA، امروز همايش "ايران آينده" در مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام برگزار شد.
  چهره شاخص حاضر در اين همايش حسن روحاني عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام و رييس مرکز تحقيقات استراتژيک بود.
  وي سخنران افتتاحيه اين همايش بود. قبل از آغاز سخنراني روحاني مجري همايش اعلام کرد: هم اکنون سخنراني هاي اين همايش با همکاري شرکت "متن" انگليس و به طورمستقيم براي علاقه مندان درانگليس پخش مي شود.
  با علم به اين موضوع حسن روحاني در سخنراني خود با لحني تند به سياست هاي فعلي کشور و دولت تاخت.
  وي در سخنراني خود با زيرسوال بردن سياست‌هاي صادراتي کشور اظهار داشت: نکند ملت هاي ديگر از ثروت ملي ما بهره مند شوند، گاز مشترک ما را همسايگان ببرند.
  اين يار نزديک هاشمي رفسنجاني تنها به انتقاد بسنده نکرد بلکه پيشگويي هم کرد: منابع نفت را هم به زودي همسايگان خواهند برد. رودخانه ها و آب هاي کشور هم که به کشورهاي همسايه سرازيرمي شود.
  روحاني در بخش ديگري از سخنان خود با وارد کردن اتهام به جناح مقابل خود براي ايجاد اختلاف گفت: سرمايه اجتماعي مولفه چهارم است؛ آنگاه که بين مردم و گروه‌هاي مختلف اعتماد و پيوند برقرار باشد، مي‌توانيم به فکر ايران آينده باشيم، اما اگر اعتمادها از بين برود و به جاي آن دشمني، ستيز، اختلافات و شمشير به رخ هم کشيدن باشد و گروهي به فکر حذف گروه ديگر باشد چه آينده‌اي مي توان براي ايران پيش بيني کرد؟ در جامعه اي که پيوند و اعتماد رو به کاهش برود هيچ اميدي وجود نخواهد داشت.
  دبير اسبق شوراي عالي امنيت ملي البته بدون اشاره به حماسه چند ده ميليوني مردم ايران در 9 دي مدعي اختلاف و شمشير کشيدن شد.
  وي با امنيتي خواندن فضاي کشور و بدون ارايه هيچ گونه دليلي اظهار داشت: چه فضايي مي تواند بر ايران آينده حاکم باشد. فضاي امنيتي؟ فضاي امنيتي، فضاي کار، تلاش، توليد علم و تحقيق نيست نه دست به قلم مي رود نه دست به کارمي رود نه فکر در مسير انديشه قرار مي گيرد. در فضاي امنيتي به جاي کار فضاي ترس و وحشت حاکم مي شود به قول آقايي که مي گفت من نسبت به خطايي که در چهل سال پيش مرتکب شده ام نگران هستم زيرا ممکن است در اين فضا پرونده اي را از گوشه و کناري در بياورند. اگر فضاي حاکم بر کشور و همچنين فضاي حاکم بر جهان فضاي آرام توام با همکاري، کار و تلاش، فرهنگي، اقتصادي و سياسي باشد مي توان اميد به آينده ايران داشت، نه اينکه فضا نظامي و امنيتي باشد.
  روحاني در بخشي از اين سخنراني با انتقاد از نبود آزادي انديشه و سخن در کشور گفت: در کشوري که آزادي، نقد و سخن نباشد و به تدريج آزادي فکر و به دنبال آن مشارکت هم نباشد، جريان آزاد قدرت، توزيع و گردش قدرت و شايسته سالاري هم نباشد و حتي با قواعد آزادي هم آشنا نباشد، احزاب و گروه ها چطور مي توانند تعامل کنند و به رقابت بپردازند.
  رييس مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام در حالي مدعي نبود آزادي انديشه شد که علاوه بر همين سخنان وي و تريبون هايي که همفکران ايشان در آن شديدترين انتقادات را مطرح مي‌کنند، روزانه، ده‌ها روزنامه و نشريه در کنار سايت هاي مختلف و با پشتيباني رسانه هاي بيگانه، به دولت قانوني و منتخب، شديدترين حملات را مي کنند.
  وي مشارکت سياسي در انتخابات را زيرسوال قرار داد و در سخناني مبهم بيان داشت: در کشوري که براي مشارکت هزينه بالاي سياسي مطرح مي شود اگر قرار باشد من کانديدا شوم، ديروز و امروز گرفتار باشم و فردا بيکار، مگر دردسر دارم که مشارکت کنم . بايد کسي که مشارکت مي کند را جايزه بدهند و نه اينکه تنبيه کنند. بنا براين اگر هزينه هاي سياسي بالا برود سرمايه سياسي هم از دست مي رود.
  عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با انتقاد شديد از سياست خارجي فعلي کشورمان اذعان داشت: مگرمي توان در دنياي امروز در جزيره اي تنها زندگي کرد، دور کشور را ديوارکشيد بدون تعامل با ديگران نه به چشم انداز بيست ساله و نه به هيچ چيز ديگري مي توان دست يافت. بايد خود اتکا باشيم اما نبايد به اسم خود اتکايي از دانش سال 1960 استفاده کنيم دنياي امروز دنياي تعامل است. بايد به دنبال تعامل سازنده موثر باشيم نه آنکه تقابل افتخار ما باشد هيچکس با فحاشي و تقابل بي جهت به جايي نرسيده است.
  وي در بخش ديگري ازسخنانش به موضوع هسته اي اشاره کرد و بيان داشت: به تازگي شاهد بوديم يک ماجراي هسته اي چه فراز و نشيبي را در داخل کشور به همراه داشت که هنوز اين پرونده سر دراز دارد و معلوم نيست کي پايان مي يابد.
  انتقادات عجيب رييس سابق پرونده هسته اي کشورمان از سياست خارجي و هسته اي کشور در شرايط است که در دوران صدارت ايشان، کليه فعاليت هاي هسته اي -و حتي مواردي فراتر از اين فعاليت ها- پلمب شد و حتي دوستان غربي آقاي دکتر روحاني حاضر نشدند به فعاليت تنها 20 سانتريفيوژ رضايت دهند. گويا ايشان فراموش کرده اند که در دوران سياست "تنش‌زدايي دولت اصلاحات" سفير سابق آلمان در تهران در يک برنامه تلويزيوني صراحتا اعلام کرد: «من نمي خواهم شمار را فريب بدهم! ما خواستار تعليق هميشگي فعاليت هاي هسته اي ايران هستيم!». همان سياستي که در نتيجه آن جک استراو (وزير خارجه اسبق انگليس) مدعي شد که "ما ميوه عراق را در سعدآباد چيديم".
  حسن روحاني با بيان اينکه ديديد يک ماجراي انتخابات در کشور چه حوادثي را آفريد و خاطرنشان کرد: 7 ماه از انتخابات گذشته است اما هنوز فضاي مطلوبي در کشور ما حاکم نشده است بايد در آينده نگري هاي خود به اين گونه حوادث احتمالي توجه کنيم.
  وي در موضوع خصوصي سازي به شدت به دولت تاخت و اظهار کرد: وقتي به خصوصي سازي مي نگريم، بايد به معناي دادن مالکيت و مديريت بنگاه هاي اقتصادي به مردم باشد اما دولت فکرش را عوض کرده است، دولت بي اسلحه و کلت بود اما حالا با اسلحه و کلت شده است. قرار بود خصوصي سازي کنيم نه نظامي سازي که اميدواريم اين موضوع ختم به خير شود.

  **علاقه مندان ما در انگليس مي خواستند در همايش ما باشند

  پس از سخنراني حسن روحاني عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام مجري همايش ايران آينده با خواندن نوشته اي که توسط يکي از حضار به دستش رسيده بود، گفت: پرسيده اند ارتباط اين همايش با انگليس چيست، بايد بگويم تنها گروهي از علاقه مندان انجمن ما در دانشگاه وست مينستر لندن مي خواستند در همايش ما باشند که ما امکان پخش مستقيم را براي آنها فراهم کرديم.
  با توجه به اينکه زمان زيادي نگذشته است که حسن روحاني دبيرشوراي عالي امنيت ملي کشورمان بوده است و به نوعي از حساسيت هاي مسايل امنيتي آگاه است از او انتظارمي رفت باتوجه به پخش سخنراني اش در انگلستان به بيان چنين مطالبي نپردازد تا مصداق دشمن شاد کني نشود.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه بیست و نهم دی 1388  ساعت 13:8 

  زيباکلام:کشور دچار بحران است/داوري:جريان فتنه به بن بست رسيد
  تهران- مناظره سياسي "عبدالرضا داوري" عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي و "صادق زيبا کلام" استاد دانشگاه تهران در باره "علل ناآرامي هاي پس از انتخابات، فرصت ها و چالش ها " دوشنبه شب بصورت زنده از برنامه ديدگاه از شبکه جهاني صداي آشنا پخش شد.
  به گزارش پایگاه خبری MAA ، در ابتداي اين مناظره دکتر حاتمي مجري برنامه گفت: بناي مسوولان و دست اندرکاران شبکه جهاني صداي آشنا مطرح کردن ديدگاه هاي گوناگون در باره موضوعات مبتلابه جامعه ايران است.
  در اين برنامه در صدد هستيم با نگاهي به آينده و با حضور دو ميهمان گرامي راههاي برون رفت از فضاي سياسي کنوني را بررسي کنيم.
  مجري برنامه از دکتر زيبا کلام پرسيد، آيا روند کنوني به طرف عادي سازي اوضاع و حل ماجرا پيش مي رود؟
  زيبا کلام پاسخ داد: خير، بنده هيچ علامتي را نمي بينم از اينکه ما به سمت و سوي عادي سازي مي رويم اگر کسي از بنده سووال کند که جمعه 22 خرداد انتخابات برگزار شد از ساعات اوليه 23 خرداد نتايج آن بتدريج اعلام شد و حالا حوادث و وقايعي در کشور اتفاق افتاده و من معتقد هستم که کشور دچار بحران شده و در جريان حوادث و رويدادهاي بعد از 22 خرداد يعني بعد از اعلام نتايج انتخابات.
  وي افزود: قصور اين بحران با چه کسي هست و چه کساني و کدام يک از جريانات و چرا ما درگير اين بحران شديم من فقط خواستم به شما اين پاسخ را بدهيم که اين بحران همچون کلافي که دارد باز مي شود همچنان باز مي شود درست وقتي که آدم احساس مي کند که مثل اينکه ابعاد بحران يک مقدار فروکش مي کند و ما داريم يک مقدار به سمت آرامش مي رويم
  عاشورا هست قبل آن 16 آذر بود و قبل آن 13 آبان بود و قبل آن راهپيمايي روز قدس بود و قبل آن نماز جمعه آقاي هاشمي رفسنجاني بود و همه اينها نشان مي دهد نه ما به هيچ وجه به شرايط عادي ، شرايط قبل از 22 خرداد جامعه هنوز باز نگشته و همين فردا اگر مناسبتي باشد روز ملي باشد و مردم بيايند در خيابانها ما متاسفانه همان مشکلات و مصائبي را که ظرف 7 ماه گذشته داشتيم مجددا تکرار خواهد شد و مجددا خواهيم داشت.
  زيبا کلام گفت: با وجود اينکه مسوولان هرچه که در توان شان بوده انجام داده اند اعم از دستگيري ها، اعم از محکوميت ها حتي به کاربردن انواع اقسام خشونت هاي ديگر ولي مردم و يا به هر حال بخش قابل توجهي از مردم هر بار که فرصتي پيدا مي کنند نارضايتي خودشان را در خيابانهاي شهر هاي بزرگ نشان مي دهند.
  مجري : پس شما خيلي اميد وار نيستيد که در واقع شرايط غير عادي به تعبيري تبديل به شرايط عادي مي شود ؟
  زيبا کلام : نه نه من اين اعتقاد را ندارم .
  مجري پس اجازه بدهيد تا نظر آقاي دکتر داوري را بپرسيم ؟
  عبدالرضا داوري نيز در پاسخ اظهار داشت: من بر خلاف جناب آقاي دکتر زيبا کلام اعتقاد دارم که کشور ما طي ماههاي اخير پديده اي به نام بحران را تجربه نکرده و اصلا اعتقادي به ظهور مفهومي به نام بحران در ساختار سياسي ايران ندارم.
  وي افزود:بحران در يک ساختار سياسي تعريف مشخصي دارد که در 3 دسته بحران مشروعيت،بحران مشارکت و بحران سلطه تقسيم بندي مي شود و با توجه به تعاريف علمي هيچ يک از اين سه گروه مرتبط با مقوله بحران در ساختار سياسي ايران مشاهده نشده است.
  عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي افزود:آن چه که در روزهاي پس از انتخابات اتفاق افتاد با ترمينولوژي "فتنه" بهتر صورت بندي مي شود ، يعني اگر ما مفهوم "فتنه" را به عنوان شرايطي که در آن حق و باطل در هم آميخته مي شود و امکان تميز و شناسايي حق از باطل، درست از نادرست، خير از شر از عامه مردم و نخبگان جامعه سلب مي شود بدانيم، شرايط هفته هاي نخست پس از انتخابات را با عبارت فتنه دقيقتر مي توان تحليل نمود.
  وي افزود:البته بنده اعتقاد دارم با حرکت عظيمي که مردم ما در نهم دي ماه 88 و با آن خيزش ملي که به حق بايد انقلاب سوم ناميد انجام دادند ، طومار جريان فتنه در کشور ما پيچيده شد.
  داوري ادامه داد:بنده اعتقاددارم که ماشين تخريب و براندازي جريان فتنه از فرداي 22خرداد حرکتش را آغاز کرد و البته در ابتداي حرکت خود توانست اقبال بخش هايي از جامعه را نيز جلب نمايد، کما اينکه ما در هفته نخست بعد از 22 خرداد مي ديديم که تجمعاتي که با دعوت جريان فتنه در کشور ما صورت مي گرفت بخصوص در شهر تهران با همراهي جمعيت قابل ملاحظه اي همراه مي شد، اما از فرداي نماز جمعه 29 خرداد که نماز جمعه تاريخي مقام معظم رهبري اقامه شد ، روند ريزش جريان فتنه آغاز شد تا آنجايي که نهايتا راهپيمايي 25 خرداد در نهايت به تعدادي آشوب هاي لکه اي در کف خيابان هاي تهران محدود شد و ما نقطه پايان آن را در غائله روز عاشورا و اتفاقاتي که در خيابان انقلاب تهران روي داد مشاهده مي کنيم.
  وي افزود: بنابر اين بنده اعتقاد دارم که جريان فتنه يک جريان کاملا روبه نزول و جدا شده از ملت است و بر خلاف آقاي زيبا کلام اصلا اعتقاد ندارم که مردم با اين جريان همراهي کردند . شاهد آنهم ريزش عظيمي است که در فاصله 25 خرداد 88 تا روز عاشورا در تجمعات خياباني مشاهده کرديم در واقع جريان فتنه به بن بست رسيده است.
  مجري: آقاي زيبا کلام و آقاي داوري قرار هست نگاه ما به آينده باشد يعني به تعبيري ديگر براي بررسي هر پديده اي، به ريشه هاي آن هم نگاه کنيم اين يک اتفاق درستي هست اما اينکه من خواهش مي کنم روبه آينده اگر امکانش هست بيشتر نگاهتان باشد و صحبت بکنيد که راجع به موضوع برنامه باشد و نکته بعد که در واقع شرايط مناظره را ما ان شاءالله تا جايي پيش ببريم که بتوانيم در واقع تحليلي منطقي از آن به دست آوريم. آقاي دکتر زيبا کلام آيا چيدمان سياسي و فضاي عمومي کشور در روزهاي اخير بخصوص دگرگون نشده است ؟
  زيبا کلام پاسخ داد: نه، آقاي دکتر داوري مي فرمايند ، راهپيمايي انبوهي که در روز دوشنبه 25 خرداد اتفاق افتاد ، بخش قابل توجهي از مردم در اين راهپيمايي شرکت کرده بودند. متعاقب آن راهپيمايي ديگري در روز پنجشنبه پس از آن اتفاق افتاد به نام راهپيمايي سکوت که در آن هم اگر جمعيت بيشتر از روز دوشنبه نبود قطعا کمتر هم نبود يعني جمعيت به ميليون ها مي رسيد و بعد آقاي دکتر داوري مي فرمايند که اين جريان فتنه شروع کرده به ريزش و هر از گاهي مثلا در اين تظاهرات و راهپيمايي ها حالا چند صد نفري مي آيند و در يک جايي تجمع مي کنند .
  وي افزود: ايشان سخت در اشتباه هستند اولا يک نکته که آقاي دکتر داوري از آن غافل هستند ، اين هست که بعد از راهپيمايي پنجشنبه 28 خرداد و از هفته بعد از آن شما "آقاي دکتر داوري"، با راهپيمايان چه کرديد مگر غير از اين که کشتيد، زديد ،بستيد ، گرفتيد و آن وقت توقع داشتيد که مردم همچنان مثلا مثل 25 خرداد مثل 28 خرداد بيايند.
  شما اجازه راهپيمايي را بدهيد به مردم و نيروهاي امنيتي و لباس شخصي، گاردتان را ، گاز اشک آورتان و اسلحه هايي که از مخفي گاه ها مي آيد و به سوي مردم شليک مي کنيد اينها را شما از خيابان ها جمع کنيد و اجازه بدهيد که مردم در نهايت امنيت در يک راهپيمايي آرام شرکت کنند و آن وقت جنابعالي آقاي دکتر داوري خواهيد ديد که چندين ميليون نفر در خيابانهاي تهران جمع مي شوند.
  وقتي امنيت باشد و بدانند که مورد ضرب و شتم قرار نمي گيرند سر از کهريزک در نمي آورند و سر از اوين در نمي آورند و به آنها از يک جاهاي مخفي در کف خيابان يک باره شليک نمي شود ، آن وقت خواهيد ديد که آيا مثلا چند صد نفر هستند.
  زيباکلام ادامه داد: نکته ديگري که دکتر داوري از آن غافل هستند اين هست که علي رغم اين که اين تهديدات وجود دارد و با وجود اين خطرات ، نمي دانم آقاي دکتر داوري راهپيمايي روز قدس را مثلا مي خواهند منکر شوند؟ ، 16 آذر را مي خواهند منکر شوند؟ عاشورا را مي خواهند منکر شوند؟ يعني علي رغم اينکه تهديدات وجود دارد باز هم شما مي بنيد که خيلي ها بخصوص اقشار و لايه هاي جوان تر ريسک مي کنند و باز هم مي آيند به خيابان ها.
  سپس مجري ادامه داد: شنوندگان عزير آنچه که مي شنويد نظر ميهمانان برنامه است و تلاش ما در اين گونه مباحث بر حفظ بي طرفي است تا با نگاههاي مختلف در واقع بتوانيم به يک نتيجه منطقي برسيم .آقاي دکتر داوري شما بفرماييد.
  عبدالرضا داوري نيز در پاسخ اظهار داشت:بنده مي خواهم چند نکته را اجمالا عرض کنم که اگر در ادامه فرصت داشتم اين نکات را به صورت تفصيلي بيان کنم. نکته اول اينکه اصولا روشي که آقاي مهندس موسوي در روند تبليغات انتخاباتي شان شروع کردند به طور کاملا طبيعي به اغتشاشات پس از انتخابات منجر مي شد.
  وي افزود: تمام نظرسنجي هاي داخلي و خارجي از پيروزي قطعي دکتر احمدي نژاد با فاصله دوبرابر بودن راي ايشان نسبت به راي مهندس موسوي خبر مي دادند. ستاد آقاي مهندس موسوي چون از اين موضوع اطلاع داشتند ، از همان آغاز با استراتژي تهييج پا به عرصه رقابتهاي انتخاباتي گذاشتند تا پس از اعلام شکست در انتخابات بتوانند انرژي هاي متراکم شده در ايام تبليغات انتخاباتي را به کف خيابانها بکشانند و زير علم تقلب بتوانند سينه زن جمع کنند.
  وي افزود: نکته اي که جناب آقاي دکتر زيبا کلام به آن دقت ندارند اين است که ستاد آقاي مهندس موسوي موضوع دامن زدن به توهم تقلب و عدم سلامت انتخابات را قبل از برگزاري انتخابات در دستور کار خود قرار دادند و به سمت پروژه تشکيل کميته صيانت از آرا رفتند چون شکست مهندس موسوي را قطعي مي دانستند.
  داوري گفت:ستاد مهندس موسوي تصميم گرفته بود که بيش از تمرکز بر رقابتهاي انتخاباتي ، بر تحولات بعد از انتخابات و دامن زدن به توهم تقلب و زيرسوال بردن سلامت انتخابات تمرکز داشته باشد .
  داوري گفت:ستاد آقاي موسوي با شعار تقلب در فرداي انتخابات توانست بخشي از راي دهندگان خود را دچار توهم کرده و آنان را در روز 25 خرداد به صحنه بياورد.اما دو پديده اتفاق افتاد که از همان ابتداي کار ستاد مهندس موسوي را براي حفظ نيروهاي کف خياباني اش دچار مشکل کرد.
  وي اضافه کرد:اين ريزش نيروها اولين بار در روز پنجشنبه 28 خرداد و در تجمعي که در ميدان امام خميني تهران برگزار شد خود را نمايان کرد و ريزش شديدتر بلافاصله در روز 30 خرداد که يکي از روزهاي منتسب به منافقين است آشکار شد به طوريکه تمام اسناد نشان مي دهد که حداکثر جمعيتي که روز 30 خرداد در خيابان آزادي و خيابانهاي اطراف آن حاضر شدند از ده هزار نفر فراتر نمي رفت.
  عبدالرضا داوري افزود: آن دو پديده اي که باعث شد در همان ابتدا جريان فتنه دچارمشکل شود اين بود که اولا جريان فتنه خشونت را بر آرامش غلبه داد. بر خلاف اين ادعايي که جناب آقاي دکتر زيبا کلام نظام را متهم مي کنند به ضرب شتم و به خشونت عليه هواداران مهندس موسوي ، اتفاقا خشونت هايي که در تجمعات پس از انتخابات ايجاد شد ، خشونتي بود که از درون جريان فتنه سازماندهي شده بود.
  عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي ادامه داد: مگر ما فراموش کرديم که افرادي در پوشش هواداري از آقاي مهندس موسوي در ساعت 7 شب 25 خرداد به پايگاه بسيج در نزديکي ميدان آزادي حمله کردند تا آن پايگاه را خلع سلاح کنند؟اين حمله که مستند است و فيلم آن هم در يوتيوب موجود است و اصلا مسئله قابل انکاري نيست که افرادي با پوشش هوادار موسوي به قصد خلع سلاح به يک مرکز نظامي حمله کردند. طبيعي است که در اين شرايط طرف مقابل هم واکنش خودش را نشان مي دهد و يا آن صحنه هاي ضرب و شتم و حمله به نيروهاي انتظامي که ما در برنامه هاي مختلف جريان فتنه ديديم .
  داوري گفت: ما امروز در دوران انفجار اطلاعات و سلطنت ارتباطات هستيم و به همين دليل اسناد خشونت ورزي جريان فتنه به وفور در اينترنت موجود است.
  عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي ادامه داد:جريان فتنه مسير خشونت را برگزيد و همين باعث شد که آن جمعيت حاضر در 25 خرداد وقتي ديدند جريان فتنه يک جريان هزينه زاست و راهپيمايي اعتراضي بهانه اي براي خشونت ورزي جريان فتنه است در اينجا طبيعتا ماهيت جريان فتنه آشکار شده و از طرف مردم طرد مي شود.
  وي افزود: موضوع دوم که موضوع مهمتري است اين نکته است که آقاي مهندس موسوي در فرداي انتخابات با اولين بيانيه که صادر کردند ، اعلام نمود که خواسته ما ابطال انتخابات است هرچند که بعدها معلوم شد که ابطال انتخابات کف مطالبات ايشان بوده است.
  داوري ادامه داد:آقاي مهندس موسوي بصراحت گفت که ابطال انتخابات و مردمي که در واقع به ايشان راي داده بودند تصور مي کردند که ايشان مستندات دقيقي از عدم سلامت انتخابات در اختيار دارد و درواقع دستش از سند پر است.همين موضوع به ادعاي تقلب که از سوي جريان غتنه مطرح مي شد ضربه سهمگيني وارد آورد.چون مدعيان تقلب دچار فقر مستندات بودند يعني به رغم ادعاي بزرگ تقلب و خواسته بزرگ ابطال انتخابات، وقتي به صحنه آمدند تا مستندات شان را ارائه دهند و مردم ديدند که جز يک مجموعه شعار ها و يک مجموعه در مباحثي که حتي اگر مستند هم باشند بر روند و نتيجه کلي انتخابات نمي توانسته موثر باشند چيز ديگري در دست مدعيان تقلب وجود ندارد.
  داوري گفت: بنده معتقدم اين دو موضوع يعني گرايش جريان فتنه به خشونت و نيز غيرمستند بودن ادعاي تقلب در ريزش اوليه نيروها از اطراف جريان فتنه بسيار موثر بود.
  وي تاکيد کرد:به همين دليل از اين نقطه اشتباه استراتژيک جريان فتنه و آشوبگراني که در خيابانها حاضر مي شدند آغاز شد . آنان بتدريج بحث شان را از موضوع انتخابات خارج کردند و به سمت تخريب مباني اعتقادي و مباني نظام پيش رفتند که اوج آن را ما در روز عاشورا ديديم و همين موضوع در نهايت باعث شد که صف ملت به طور کامل از صف جريان فتنه جدا شد.
  عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي ادامه داد:جناب آقاي زيباکلام!بگذاريد يک نکته را صريح به شما بگويم .چندي پيش يک نظر سنجي را وزارت ارشاد انجام داده و در آن نظر سنجي مشخص شده که از هر هزار شهروند تهراني تنها 7 نفر گفته اند که اصلا اعتقاد مذهبي ندارند.آيا به نظر شما طبيعي نيست که يک مجموعه کوچک که جزء اين هفت دهم درصد است بيايد و در روز عاشورا حرمت عزاداري امام حسين(ع) را بشکند و با نظام معارضه کند . مسير و خط اين مجموعه کوچک از آحاد مردم ما که از عمق جان معتقد هستند جداست .
  وي افزود: آقاي مهندس موسوي يک روز پيش از انتخابات با مجله تايم مصاحبه مي کند و در آنجا بصراحت مي گويد که رهبري نظام در برابر جريان هاي خياباني ما در بلند مدت منفعل مي شود. وي مي گويد ما آمده ايم که افکار عمومي را بسيج کنيم براي رساندن به هدف تغيير ساختار نظام . اين صحبتي که ايشان با هفته نامه تايم در ميان گذاشته، مستند است و هيچوقت هم از سوي جناب مهندس موسوي که 17 بيانيه صادر کرده در هر موضوعي اعلام نظر کرده ، تکذيب نشده است. بنده در اينجا هم اصل مصاحبه در مجله تايم و هم ترجمه آن را دارم و آدرس سايت آن نيز موجود است. پس روشن است که دغدغه آقاي مهندس موسوي ماجراي تقلب و ماجراي جابجايي آرا نبود. ماجرا چيز ديگري بود و آن تغيير ساختار نظام جمهوري اسلامي با هدف حذف يا محدود شدن و مشروط شدن اختيارات و حوزه تاثيرگذاري ولايت فقيه.
  داوري ادامه داد: من اعتقاد دارم اگر مي خواهيم آينده را ببنيم بايد گذشته را خوب بفهميم من خيلي با اين رويکرد موافق نيستم که بنشينيم و تصور کنيم که يک مجموعه اتفاقاتي افتاد و از امروز چشمان را ببنيديم و روبه آينده نگاه کنيم نه ، تا گذشته را خوب تحليل نکنيم و خوب نفهميم و بصيرت پيدا نکنيم در آن پديده اي که اتفاق افتاد ، يقينا نمي توانيم تحليل خوبي از شرايط آينده داشته باشيم.
  مجري : آقاي دکتر داوري عزيز ما پيش از اين بحث هاي مختلفي در همين استوديو از همين برنامه داشتيم . من خواهشم اين است که شما کمک کنيد يک مقدار برش موضوعي بزنيم بالاخره شما مي خواهيد روانشناسي کنيد و ريشه يابي کنيد ولي اجازه بفرماييد روي اين موضوع اينکه در واقع نگاه آن به آينده است ، گفت و گويي داشته باشيم .
  زيبا کلام درادامه اين مناظره گفت: من باصطلاح دغدغه شما و مشکل شما را با همه وجود حس مي کنم شما به عنوان کسي که دکتراي علوم سياسي داريد و از يکي از بهترين دانشگاههاي کشور فارغ تحصيل شده ايد.
  شما مي انديشيد که چه بايد کرد به هر حال اين وضعيت به خير و صلاح کشور نيست من فکر نمي کنم حتي آقاي دکتر داوري هم به ما بگويند که نه اين وضعيت خيلي خوب بوده براي جمهوري اسلامي ايران و در عرصه بين المللي قدرت چانه زني دولت آقاي احمدي نژاد خيلي بيشتر شده و ظرف هفت ماه گذشته .
  من فکر کنم ايشان هم حتي بپذيرند که به هر حال آنچه که به وجود آمده حالا به ظن ايشان فتنه، اين فتنه که به وجود آمده مملکت را در بر گرفته به لحاظ اقتصادي مملکت فلج شده و به لحاظ سرمايه گذاري با همين وضع رو به کاهش مي رويم .
  وي افزود: در مورد سرمايه گذاري خود شما در نظر بگيريد مثلا در اين شرايط وارد يک کار توليدي و يک کار سرمايه گذاري شويم . شما فرض کنيد سرمايه داريد خارج از کشور است خارج از ايران است آيا در اين شرايط خود اقاي دکتر داوري مي آيند در تهران و بگويند مثلا بيايد اينجا سرمايه گذاري بکنيم . من اينها را کاملا مي فهمم ، منتهي ببنيد ما يک مشکل اساسي با آقاي دکتر داوري و مجموعه همفکرشان داريم و آن اين هست که ما با اينها سر اصول و مباني صورت مساله با هم به توافق نمي رسيم و ظرف هفت ماه گذشته يک چيزي حدودي چه از نيروهاي بسيج و چه از مردم حداقل يکصد نفر در خيابانهاي تهران ظرف هفت ماه گذشته در نا آرامي هاي مختلف کشته شدند.
  زيبا کلام گفت : آقاي دکتر داوري مسئوليت اينها با چه کسي است؟ اين که شما بگوييد مسووليت اينها با آقاي مهندس موسوي هست با اقاي کروبي هست و نظر سنجي ارشاد انجام داده که يک هفت دهم درصد هستند و هنوز که هنوز هست بعد از 30 سال شما مي خواهيد پاي مسعود رجوي و مجاهدين را به ميان بکشيد و بگوييد که اينها دارند در خيابانهاي تهران فتنه انگيزي مي کنند و اين که نمي شود حوادثي اتفاق افتاده، در کهريزک انسانهايي که اصلا نبايد برده مي شدند.
  مجري : انشقاق را خود اصلاح طلبان پذيرفته اند که به تعبير ديگري يعني گفتند که در روز عاشورا ما نبوديم حداقل در اين مناظره ها ي اخيري که برگزار شد.
  زيبا کلام: مشکل اقاي دکتر داوري عزيز اين است که عاشورا را يک جوري مطرح مي کنند روز قدس را يک جوري مطرح مي کنند که آنهم يک عده آدم کافر، بي دين، کافر حربي، مشرک اصلا اينها آمده اند در خيابان هاي تهران، چه اتفاقي افتاده؟ آقاي دکتر داوري در عاشورا چه اتفاقي افتاده چه شد، در عاشورا کجا قرآن را سر نيزه کردند کجا آمدند روز عاشورا مثلا بي احترامي کردند به عاشورا حداکثر آن اين بوده که مثلا سوت زدند و يا دست زدند اين حداکثر آن بوده و آن وقت در مقابل ،آيا کشتن مردم در عاشورا خيلي اسلامي بود خيلي شرعي بود و با فرهنگ شيعه سازگار بود ....
  مجري : آقاي دکتر اين مباحث خيلي مطرح شده در رسانه ها ي مختلف و بالاخره از يک زاويه اي به موضوع نگاه کنيم و از يک زاويه ديگري ديدگاه ديگري برگزيند.
  بحث چيز ديگري است من مي گويم شما فرض کنيد الان 25 دقيقه وقت داريم در اين برنامه فرض کنيد قرار است شما راه حلي بدهيد براي اينکه باز به تعبير يک عده اي از تحليلگران شرايط غير عادي به شرايط عادي تبديل شود. اگر اين بحث را بپذيريد راه حل شما چيست ؟
  صادق زيبا کلام : راه حل من اين است که بيائيم و بنشينيم زيبا کلام ها و داوري ها بگوييم که اقا مشکلاتي که در اين مملکت داريم چيست و اينکه ما هي مهندس موسوي که اظهر من الشمس است بچسبانيم به اسراييل و آقاي کروبي را به آمريکا و آقاي هاشمي رفسنجاني را به واشنگتن، نمي دانم دست برداريم از اين فرهنگ و بيائيم و بنشينم که مشکلات و مسايلي را که ما در اين مملکت داريم چيست ؟ ما را چه مي شود جامعه ما را چه مي شود؟ ....
  مجري : اين زمينه هست جامعه ما را چه مي شود؟
  صادق زيبا کلام: من معتقد هستم مشکلاتي که داريم اينها اين جوري نيست که يک فتنه اي بوده که بعد از انتخابات اين کليد خورده. نمي دانم آقاي جرج سورس آمده و اين کار را کرده و نمي دانم انقلاب مخملي بوده کودتاي مخملي بوده . نه، بر مي گردد به مجموعه اي سياست هايي که بتدريج در اين کشور تکرار شده اين سياست ها موفقيت آميز نبوده سياست آقاي احمدي نژاد در عرصه اقتصاد موفق نبوده و در عرصه خارجي موفق نبوده و نارضايتي ها را به وجود آورده و به گمان من بحث اساسي اين هست که آيا آقاي دکتر داوري مي پذيرند که نارضايتي وجود دارد يا اينکه نه ايشان مي گويند که همه اينها تحريک شده هستند و اين قيامي که مي کنند و اين حرکتي که مي کنند و خشمي که نشان مي دهند اينها همه سازمان يافته هست و اين جوري نيست.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه بیست و نهم دی 1388  ساعت 13:6 

  عطاءالله مهاجراني:شرمنده ام از اينکه در کنار اکبر گنجي قرار گرفتم
  عطالله مهاجراني وزير ارشاد در دوره نخست رياست‌جمهوري محمد خاتمي در ميزگردي با حضور برخي کارشناسان سياسي که در يکي از راديوهاي بيگانه برگزار شد، به شدت از موضع اخير اکبر گنجي انتقاد کرد.
  به گزارش ايرنا ،عطالله مهاجراني در واکنش به سخنان اخير اکبرگنجي عليه اعتقادات اصيل تشيع گفت: اين سخنان بي‌ارزش، نياز به پاسخ ندارد.
  وي افزود: توهين به ائمه شيعه(ص) و امام زمان(عج) که از سوي اکبر گنجي انجام گرفته، من را نسبت به امضاي نامه 5 تن از روشنفکران خارج از کشور، دچار ترديد کرده، چرا که به هيچ وجه علاقه‌اي ندارم اسمم در کنار چنين انديشه‌اي قرار بگيرد و از اين بابت شرمنده‌ام.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه بیست و نهم دی 1388  ساعت 13:5 

  VOA ؛ رسانه بهائيان
  دفتر پژوهش و بررسيهاي خبري:در حال حاضر، تعداد بينندگان صداي آمريکا ـ که روزي ادعا مي‌کرد در ميان ايرانيان 10 ميليون بيننده دارد ـ به اعتراف عباس فخرآور از NITV لس آنجلسي هم کمتر شده است و همة اينها به مدد سوء استفادة بهاييان از پول ماليات دهندگان آمريکايي، حمايت دولتمردان آمريکايي از آنها و مديريت بهاييان بر اين رسانه است.
  در مارس 1942 راديوي دولتي ايالات متحده با عنوان راديوي عمومي ملي(NPR) آغاز به کار کرد و چندي بعد نيز بخش بين‌المللي آن با عنوان صداي آمريکا (VOA) شروع به کار کرد. هدف از تأسيس اين بخش بين‌المللي، بهبود چهرة آمريکا در جهان و گسترش آزادي و دموکراسي مورد نظر آمريکا در کشورهاي ديگر بود.

  صداي آمريکا که روزي ادعا مي‌کرد در ميان ايرانيان 10 ميليون بيننده دارد، به اعتراف امير عباس فخر آور يکي از نيروهاي اين رسانه، هم‌اکنون تعداد بيننده‌هايش از NITV لس‌آنجلسي هم کمتر شده و همة اينها به مدد سوء استفادة بهاييان از پول ماليات دهندگان آمريکايي، حمايت دولتمردان آمريکايي از آنها و مديريت بهاييان بر اين رسانه است.

  "شبکة ايران " پيش از اين در مطلبي به تحليل وضعيت تلويزيون رو به تعطيلي صداي آمريکا وابسته به وزارت امور خارجة آمريکا پرداخته بود. در آن گزارش، نويسندگان به تحليل ابعاد مختلف فروپاشي دروني تشکيلات اين رسانة ضدّ ايراني و سلطنت طلب پرداخته بودند. گزارش پيش رو نيز به بررسي نفوذ و سيطرة فرقة بهاييت در ارکان و بدنة اين شبکه تلويزيوني ضدّ ايراني پرداخته است. براي بازشناسي هدف تأسيس VOA، نگاهي به تاريخچة آن ضروري است. از 7 دسامبر 1941 که حملة ژاپني‌ها به "پرل هاربر " در جنگ جهاني دوم زمينة ورود آمريکا به جنگ را فراهم کرد، نخستين جرقه‌ها براي تأسيس Voice Of America زده شد.

  نگاهي به تاريخچة صداي آمريکا

  در مارس 1942 راديوي دولتي ايالات متحده با عنوان راديوي عمومي ملي(NPR) آغاز به کار کرد و چندي بعد نيز بخش بين‌المللي آن با عنوان صداي آمريکا (VOA) شروع به کار کرد. هدف از تأسيس اين بخش بين‌المللي، بهبود چهرة آمريکا در جهان و گسترش آزادي و دموکراسي مورد نظر آمريکا در کشورهاي ديگر بود. "صداي آمريکا " در واقع ابزاري بود براي اجراي سياست‌هاي وزارت امور خارجة ايالات متحده و همچنين تأثير بر افکار مردم جهان نسبت به ايالات متحده که از طريق زبان رسانه دنبال مي‌شد.

  مجموعة صداي آمريکا داراي 44 پخش‌کنندة راديويي به زبان‌هاي مختلف و 24 پخش کنندة تلويزيوني است. اين مجموعه از بدو تأسيس با هدف استفاده و بهره‌گيري از ابزار ديپلماسي عمومي پايه‌گذاري و تأسيس شد که گسترة پخش آن، آسيا، اروپا و شمال آفريقا را شامل مي‌شود.

  راديوي عمومي ملي (NPR) و مجموعة صداي آمريکا (VOA) هر دو زير مجموعة هيأت مديره رسانه‌هاي خارجي دولت ايالات متحدة آمريکا يا همان BBG هستند و زير نظر اين هيأت مديره ـ که اعضاي آن متشکل از شوراي روابط خارجي آمريکا و نمايندگان منصوب دستگاه وزارت امور خارجه ايالات متحده است ـ اداره مي‌شود و رياست BBGنيز با رأي مجلس سناي آمريکا انتخاب مي‌شود. همچنين BBG زير نظر "تيم بازرسي ويژة ايالات متحدة آمريکا " فعاليت مي‌کند و اين تيم گزارش‌هاي خود را به مجلس سناي ايالات متحده و وزارت خارجه ارائه مي‌دهد. هم‌اکنون بودجة ساليانة صداي آمريکا 800 ميليون دلار است که از محل ماليات‌هاي مردم آمريکا تأمين مي‌شود.

  تاريخچة تأسيس بخش فارسي صداي آمريکا

  در آوريل 1979 يعني بلافاصله پس از وقوع انقلاب اسلامي در ايران، بخش فارسي راديو صداي آمريکا ابتداء با هدف جهت‌دهي به انقلاب ايران و در پي ناکامي، با هدف مقابله با انقلاب اسلامي و به چالش کشيدن آن، با 30 دقيقه برنامة روزانه راه‌اندازي شد. از 22 نوامبر 1979 احمدرضا بهارلو فعاليت خود را در اين رسانه آغاز کرد. در کنار بهارلو، مجريان ديگري همچون رامش راسخ، بهروز عباسي و اکبر ناظمي که از کارکنان راديو ايران بودند با هدايت بهارلو کارشان را در بخش فارسي صداي آمريکا آغاز کردند. آلن هايت در کتاب "تاريخ VOA "، زمان تأسيس تلويزيون فارسي صداي آمريکا را سال 1996 عنوان مي‌کند. به اين ترتيب، نزديک به دو دهه بعد از آغاز به کار احمدرضا بهارلو در مجموعه صداي آمريکا و راه‌اندازي راديو فارسي، مسئوليت راه‌اندازي تلويزيون اين مجموعه نيز به وي سپرده شد. در تاريخ 18 اکتبر 1996، نخستين امواج تلويزيون فارسي صداي آمريکا با اجراي احمد رضا بهارلو براي تمام دنيا پخش شد.

  تا سال‌ها بعد، بهارلو خود سازنده و مجري بسياري از برنامه‌هاي خبري تحليلي و سياسي اين تلويزيون بود. بهارلو در ادامه پس از برنامه هفتگي ميزگردي با شما، در 11 سپتامبر 2002 برنامه (فصلي ديگر) و در 6 جولاي 2003 برنامه روزانه خبرها و نظرها را راه‌اندازي کرد.

  وسعت برنامه‌هاي بهارلو که خود همزمان رياست بخش فارسي راديو و تلويزيون صداي آمريکا را بر عهده داشت به حدي رسيد که مخاطبان هر زمان که "پيچ تلويزيون " را مي‌چرخاندند، بهارلو مقابل دوربين نشسته بود و مشغول اظهار نظر و ارائه تحليل بود. امپراتوري بي‌رقيب بهارلو وقتي از هم گسست که پخش راديويي صداي آمريکا به بنياد راديو آزاد آمريکا سپرده و از مجموعة VOA منفک شد که اين آغازي بر افول اين پيرمرد بود.

  بهاييان در صداي آمريکا

  احمدرضا بهارلو نخستين رئيس بخش فارسي صداي آمريکا، اگر چه خود يک بهايي نبود امّا تمايل زيادي به نزديکي با بهاييان داشت. اين موضوع به خصوص در استخدام کارمندان بخش فارسي و گزينش همکاران ايراني وي از ميان بهاييان مشهود است. همان‌طور که قبلاً گفته شد نخستين همکاران وي در اين بخش رامش راسخ، بهروز عباسي و اکبر ناظمي بودند که دو نفر نخست از بهاييان نامدار ايراني در راديو و تلويزيون دوران پهلوي در ايران بودند.

  در اطلاعية گروهي از کارمندان و کارکنان راديو و تلويزيون ملي ايران در تاريخ 17 بهمن 57 که در روزنامة اطلاعات به چاپ رسيده بود، نام اين دو تن به همراه گروهي ديگر از کارمندان بهايي اين مجموعه دوران پهلوي به چشم مي‌خورد.

  با آغاز به کار "کنت تام لينسون " به عنوان رئيس BBG، ناگهان شيلا گنجي از بهاييان سرشناس و از اعضاي جامعة بهايي در سازمان ملل متحد، در غياب احمد بهارلو در آوريل 2004 به عنوان رئيس بخش فارسي VOA مشغول به کار مي‌شود. کنت تام لينسون که خود از اعضاي AIPAC يا همان جامعة لابي يهوديان در ايالات متحده محسوب مي‌شود، گروهي از سرشناس‌ترين بهاييان را وارد چرخه مديريت صداي آمريکا مي‌کند که "آوي داويدي "، "ستارة درخشش " يکي از مهره‌هاي اصلي رسانه‌هاي جامعة جهاني بهاييت و مهتاب فريد از جمله مهم‌ترين آنها بودند.

  در اين ميان، آوي داويدي نقش بسيار مهم و تعيين کننده‌اي در روند بهايي سازي صداي آمريکا ايفا مي‌کند به گونه‌اي که يک‌باره تعداد زيادي از کارمندان مسلمان‌زاده صداي آمريکا همچون علي مستعاني و سيد رسول افخمي از اين مجموعه اخراج يا مستعفي مي‌شوند و جاي آنها را چهره‌هاي شاخص تلويزيون "صداي دوست " ارگان رسمي بهاييان در حيفا و اسرائيل مي‌گيرند.

  به اين ترتيب با ورود شيلا گنجي به حلقة مديريت صداي آمريکا، محفل کارمندان و مديران بهايي در اين رسانة فارسي زبان تکميل مي‌شود و چهره‌هايي همچون اکبر ناظمي، بهروز عباسي، ارژنگ داوودي، رامش راسخ، آوي داويدي، مهتاب فريد و ستاره درخشش در کنار هم قرار مي‌گيرند.

  سفر مديران صداي آمريکا به حيفا

  هم‌اکنون نيز (VOA PNN) توسط جيمز گلاسمن (از اعضاي ارشد انستيتوي آمريکن اينترپرايز) رئيس جديد هيئت مديرة رسانه‌هاي خارجي ايالات متحده اداره مي‌شود. وي که از سال 2007 مديريت اين مجموعه را در اختيار گرفته است از بدو قبول تصدي اين مسئوليت، ارتباط بسيار نزديکي با محافل بهاييان ايالات متحده و حيفا در اسرائيل پيدا کرده است.

  شاهد اين مدعا، ارتباطات نزديک وي با بهروز بهبودي مدير و بنيان‌گذار (Council for Democratic Iran) و از بهاييان سرشناس است. وي در اوايل سپتامبر 2008 به همراه سناتور تام کوبرن رئيس "تيم بازرسي ويژه " ايالات متحده آمريکا و از اعضاي مؤثر سنا براي تصويب بودجة BBG به اسرائيل سفر کرد و در دفتر بهروز بهبودي در حيفا به ديدار وي شتافت. از آن پس روند به کار گيري بهاييان در تلويزيون فارسي صداي آمريکا به نسبت گذشته اوج گرفته است. پس از استعفاي کنت تام لينسون رئيس قبلي BBG که با فشار شديد سناتور کوبرن انجام گرفت، گلاسمن براي رياست اين شورا پيشنهاد شد. شيلا گنجي به شدّت تحت حمايت تام لينسون بود و استعفاي تام لينسون ضربة بزرگي به شبکةشيلا گنجي وارد کرد.

  ريخت‌وپاش‌هاي بهاييان در خرج کردن بودجه

  اخراج شيلا گنجي، هم به دليل آزرده کردن بوش بود و هم به دليل ريخت‌وپاش‌هاي فراواني بود که از سوي اين بهايي و دار و دسته‌اش صورت مي‌گرفت. وي از زمان آغاز به کارش در صداي آمريکا، حلقه‌اي از دوستان و نزديکان بهايي خود را از رسانه‌هاي راديويي و تلويزيوني بهاييان در حيفا در اسرائيل به آمريکا فراخوانده و به کار گرفته بود، به طوري که گزارش‌هاي رسيده به کميتة تحقيق و بررسي سنا، آنان را واداشت در اين زمينه تحقيقات جدّي صورت دهند.

  فخرآور دربارة وي مي‌گويد: جالب است بدانيد درجولاي 2007 همزمان با رأي سناي آمريکا به جيمز گلاسمن براي رياستBBG شيلا گنجي با دستپاچگي مصاحبه‌هايي را با کانسرواتيواي دولت آمريکا ترتيب داد تا شايد بتواند دل اعضاي انستيتوي قدرتمند آمريکن اينتر پرايز را به دست آورد.

  امّا با آغاز به کار دورة جديد مديريت در صداي آمريکا و رفتن شيلا گنجي، مديريت صداي آمريکا ميان بهاييان دست به دست شد. به اين ترتيب يکي از نزديکان به جامعة بهايي در رأس هرم مديريت مهم‌ترين رسانة دولتي آمريکا قرار گرفت که اين امري بي‌سابقه است. به گفته امير عباس فخرآور، روشن نبودن هدف براي بيشتر کارکنان اين رسانه موجب شده که نيروهاي غيربهايي از فعاليت در اين رسانه کنار بکشند. وي تصريح مي‌کند: اطمينان دارم که ماليات دهنده‌هاي آمريکايي خبر ندارند که با پول مالياتشان در VOA و راديو فردا، گروهي از مجريان و کارکنان اين رسانه‌ها سعي دارند اداي اپرا وينفري، کريستين امانپور، لري کينگ، و بيل اورايلي را در بياورند و پولدار و مشهور شوند.

  در حال حاضر، تعداد بينندگان صداي آمريکا ـ که روزي ادعا مي‌کرد در ميان ايرانيان 10 ميليون بيننده دارد ـ به اعتراف عباس فخرآور از NITV لس آنجلسي هم کمتر شده است و همة اينها به مدد سوء استفادة بهاييان از پول ماليات دهندگان آمريکايي، حمايت دولتمردان آمريکايي از آنها و مديريت بهاييان بر اين رسانه است.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه بیست و نهم دی 1388  ساعت 13:4 

  دوچرخه سواري احمدي نژاد در پارک پرديسان
  محمود احمدي نژاد رييس جمهوري که دقايقي پيش به مناسبت روز ملي هواي پاک درپارک طبيعت تهران ( پرديسان) حضور يافته بود، در يک اقدام نمادين مسيري از اين پارک را با دوچرخه طي کرد.
  به گزارش پایگاه خبری MAA ، رييس جمهوري همچنين قرار است ضمن بازديد از بخشهاي ديگر پارک پرديسان از چند حرکت نمادين به مناسبت روز هواي پاک نيز ديدن کند .
  احمدي نژاد درجمع مديران سازمان حفاظت محيط زيست و فعالان اين بخش نيز سخنراني مي کند.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه بیست و نهم دی 1388  ساعت 13:3 

  داوري:شبکه اشراف بروکرات فرمانده آشوبها بود/زيباکلام:مديران سابق نظام را زير سوال نبريد
  تهران- مناظره سياسي "عبدالرضا داوري" عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي و صادق زيبا کلام استاد دانشگاه تهران و تحليلگر مسايل سياسي و در باره "علل ناآرامي هاي پس از انتخابات، فرصت ها و چالش ها " دوشنبه شب بصورت زنده از برنامه ديدگاه از شبکه جهاني صداي آشنا پخش شد.
  در ادامه اين مناظره عبدالرضا داوري گفت:بنده با مشرب پژوهشي جناب آقاي دکتر زيبا کلام در کتابهايي که ايشان منتشر کردند نظير "ما چگونه ما شديم" و "سنت مدرنيته" که کتب ارزشمندي نيز هستند آشنا هستم .يک مشرب خاصي آقاي دکتر زيبا کلام دارند که اصولا عامل خارجي را در تحليل هاي خودشان اگر نگويم بطور قطع نمي بينند ، حداقل بسيار کم رنگ مي بينند.بنده با مشرب تحليلي ايشان اصلا هم اعتقاد نيستم هر چند از کتب ايشان بخصوص در بحث هاي تاريخي و اسنادي که ارائه کردند نيز استفاده کرده ام .
  عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي گفت : ايران در 200 سال اخير درگير بحث جهاني شدن و رهيافت توسعه است و به همين دليل همواره در گير و دار و چالش با استعمار و عامل خارجي بوده است و اگر نگويم بيش از ساير پارامتر ها اما قطعا هم عرض و معادل با ساير پارامتر هاي سياسي و اجتماعي و اقتصادي ، عامل خارجي در تحولات 200 سال اخير اثر داشته است.
  وي افزود: اعتقادم اين هست که تضاد تاريخي در ايران تضاد استقلال خواهي و وابسته گرايي بوده است.
  داوري تاکيد کرد:آقاي دکتر زيبا کلام درست مي گويند مشکل بر سر همين دولتي هست که از سال 84 بر سر کار آمده منتهي نه از موضعي که آقاي زيبا کلام مي فرمايند.
  وي افزود: از سال 1360 تا سال 1384 يک جريان خاص بر همه دولت هاي ايران حاکم بود. شما اگر يک آلبوم درست کنيد و تصاوير دولت مردان دولتهاي 60 تا 84 را در آن قرار دهيد ، مي بينيد فردي در دولت آقاي مهندس موسوي وزير جهاد سازندگي بوده بعد در انتهاي دولت مهندس موسوي وزير نيرو مي شود و بعد در دولت آقاي هاشمي وزير نيرو مي ماند و در دولت آقاي خاتمي وزير نفت مي شود که حداقل دهها نمونه از اين موارد را مي توان نشان داد.
  داوري گفت:اين شبکه مديران که اشرافيت بوروکراتيک را در ايران تاسيس و سازماندهي کردند يک جمع 300 الي 400 نفره اند. اينها به مدت 24 سال مقدرات کشور را در دست داشتند و از منظر اينها آقاي دکتر احمدي نژاد جرمش اين است که در واقع حکمراني اينها را تعطيل کردند.
  عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي افزود:جالب است به شما بگويم خروجي اين شبکه اشرافيت بروکراتيک براساس اعتراف مقدمه برنامه چهارم که دولت آقاي خاتمي منتشر نمود متوسط رشد اقتصادي ساليانه 5/1 درصد بود آنهم در شرايطي که متوسط رشد جمعيت ايران تا حدود 5/3 درصد نيز ثبت شد، اين يعني يک شکاف خطرناک و يک فاجعه اقتصادي. با اين حال اين شبکه اشرافيت بروکراتيک با اين عملکرد ناکارا، امروز مدعي ناکار آمدي دولت اقاي احمدي نژاد شده است.
  وي افزود:دعواي اصلي از روز پيروزي آقاي احمدي نژاد در 3 تير 84 شروع شده است. يعني شبکه اشرافيت بروکراتيک آمد که در 22 خرداد 88 مجددا خود را در حاکميت بازتوليد کند .دعوا از اينجا شروع شد. در عين حال شبکه اشرافيت بروکراتيک پيوندهاي خارجي هم دارد که مي توان مفصل بحث کرد که اين شبکه چه طبقاتي و چه قدرتهايي را در حاکميت ايران نمايندگي کرده است.
  عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي تاکيد کرد:هيچکس منکر اين نيست که دولت نهم و دولت دهم عاري از اشتباه و خطاست و هيچکس اين ادعا را ندارد که جامعه ايراني و مردم ايران در رفاه کامل زندگي مي کنند. قطعا مشکلات و نارضايتي وجود دارد اما جريان هايي که خودشان موجب بي عدالتي و تبعيض و نارضايتي در جامعه شده اند و خودشان نا کارآمدي ها را در ساختارهاي دولتي تزريق کرده اند امروز نمي توانند مدعي نا کار آمدي دولت احمدي نژاد باشند.
  عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي گفت: بنده خيلي صريح بگويم جريان اشرافيت بروکراتيک فرماندهي حوادث بعد از انتخابات را بر عهده داشت اين شبکه نمي خواهد ولي فقيه ولايت داشته باشد. اين واقعيت است. جريان اشرافيت بروکراتيک همه تلاش شان را هم مي کنند تا ولي فقيه مبسوط اليد نباشد کما اينکه در علن و پنهان اين را مي گويند.
  وي افزود:اتفاقي که اين انتخابات به وقوع پيوست اين بود که اين جريان بطور آشکار ديده شد و آن شکافي که در جامعه سياسي ما وجود داشت علني شد.
  داوري گفت:آقاي زيبا کلام قطعا اين نکته اي را که مي خواهم عرض کنم تاييد مي کنند.آقاي سعيد حجاريان به عنوان يکي از تئوريسين هاي مهم جريان اشرافيت بروکراتيک باصراحت اعلام کرد که ساختار سياسي ايران در وضعيت "جمهوريت" نيست بلکه ايران امروز ما در وضعيت مشروطيت قرار دارد.
  عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي گفت اين موضوع يعني چه؟ يعني همانگونه که در پروژه مشروطيت اختيارات سلطنت محدود شد بايد امروز هم اختيارات ولايت فقيه محدود شود.حجاريان سپس با اين مبنا به مدل کنش سياسي معروفش در قالب "فشار از پايين - چانه زني در بالا" دست پيدا مي کند . چون معتقد است که نهضت مشروطيت بر اساس فشارهاي اجتماعي از پايين و تغيير مسير مظفرالدين شاه به دليل چانه زني نخبگان خکومتي در بالا به نتيجه رسيد.
  داوري افزود:مدل مشروطيت گرايانه "فشار از پايين - چانه زني در بالا" از سال 1376 در کشور ما مداوما در حال پي گيري است. اتفاقاتي که از فرداي 22 خرداد 88 روي داد، نقطه ماکزيمم خروجي مدل سعيد حجاريان است.يعني اينها تمام توانشان را به عنوان اهرم فشار از پايين به کف خيابان کشاندن تا فرمانده سايه نشين شان برود و در بالا چانه زني کند،تعارف نداريم اين پديده دقيقا بر اساس آن مدل اتفاق افتاده است تا ولي فقيه ،اختياراتي که طبق قانون و شرع دارد را نتواند اعمال کند و دولتي هم که آهنگ حرکت خود را با ولي فقيه تنظيم نموده ، با فشار هاي سياسي و تهاجمات اقتصادي داخل و خارج بصورت دولتي فشل در آيد. اين اصل ماجراست اگر اين موضوع خوب فهميده شود ما مي توانيم رويکرد درستي به آينده داشته باشيم.
  وي افزود: بنده معتقدم راه حل مشکلاتمان در آينده اين است که آن دسته از جريانهاي سياسي که در اين مدت خطا کردند، به دامن رهبري برگردند. نخبگان و خواصي که با سکوتشان با جريان فتنه همراهي کردند ، سکوت شان را بشکنند و با رهبري همراهي کنند. داوري تاکيد کرد:همه بايد بپذيريم که در راس نظام جمهوري اسلامي ولي فقيه قراردارد و حکم او براي آحاد جامعه و همه مردم و مسوولان حکم شرعي است علاوه بر اين که حکم قانوني نيز هست .اگر اين نگاه مورد توجه قرار گيرد شما يقينا بدانيد که نظام ما و کشور ما دچار معضل نخواهد شد هر چند که من اعتقاد دارم امروز دچار بحران نيستيم .يک جريان فتنه آمد پروژه اي را در کشور اجرا کند و به فضل الهي اين پروژه شکست خورد اگر مي خواهيم ديگر شاهد اين آشوب ها ي لکه اي هم در خيابانها نباشيم راه آن اين است که همه جريان ها حرکت ها و برنامه هاي سياسي خود شان را ذيل چتر ولي فقيه تعريف کنند.
  مجري : بسيار خوب آقاي دکتر زيبا کلام نظر شما چيست؟
  زيبا کلام: ببنيد نتيجه اي که شما از مطالب آقاي داوري مي گيريد خيلي جالب است چون خيلي چيزها مي رود زير سووال . امام مي رود،زير سووال آيت الله خامنه اي مي روند زير سووال اصلا اعتقاد اينها به رهبري مي رود زير سووال ،.آقاي دکتر داوري! گذشته مديران نظام را زير سوال نبريد. ببنيد ما مي گوييم سياستهاي کلي نظام زير نظر مقام معظم رهبري هستند . قانون اساسي مي گويد . حالا عده اي جوان که درست هم در حد سن سال آقاي دکتر داوري هستند . آقاي دکتر داوري من فکر نمي کنم به 40 هم برسند. سي و خورده اي سن دارند . مي دانيد آيا دکتر حاتمي زماني که انقلاب شده آقاي دکتر داوري دبستان بوده نه جنگ را ديده و نه جريان بني صدر را ديده و هيچ چيز را نديده، ايشان الان آمده.
  وي افزود:من اتفاقا يکي از دانشجو هايم گفتم شما برو روي وزراي دولت دهم کار کن به عنوان يک کار تحقيقي، روي سن آنها کار کن ببنيد اينها چند سال شان است خيلي جلب است که ميانگين سن وزراي دهم حول و حوش 40 و 45 است. مي دانيد يعني چه يعني اينها زماني که انقلاب شده بود پسر بچه دبستاني بودند ببنيد حالا اقاي دکتر داوري آمده الان چه مي گويد دارد مي گويد که يک باندي بودند يک گروهي بودند اينها يک جرياني بودند سيصد تا چهارصد تا مدير بودند اينها زمام امور مملکت را در دست داشتند اگر چنين است پس بنابر اين 16 سال دولت آقاي خاتمي سرجمع آقاي هاشمي و هشت سال دولت مير حسين موسوي در زمان مرحوم امام پس اينها همه اش باند بازي بوده اينها همه اش خطا بوده و آقاي دکتر داوري آن وقت به نظر شما مسووليت اين خبط و خطا ها با مرحوم امام نبوده چون قانون اساسي مي گويد نه، مسووليت نهايي با ايشان است مسووليت آن با آيت الله خامنه اي نبوده آقاي دکتر داوري چه جوري شما مي گوييد که 16 سال ما در خواب غفلت بوديم و يک عده مدير سيصد و چهارصد اقاي زنگنه اقاي امر و آقاي زيد .. در دولت اقاي هاشمي در دولت آقاي خاتمي پس مسووليت نظام به عهده مقام معظم رهبري نيست.
  اين تحليلگر سياسي گفت:آن وقت مقام معظم رهبري جلوي اين کار را نمي گرفتند مقام معظم رهبري که بارها و بارها امدند دولت آقاي هاشمي را مورد تاييد قراردادند و در انتهاي دولت آقاي هاشمي گفتند هيچکس براي من هاشمي رفسنجاني نمي شود . ايشان دولت آقاي خاتمي را تاييد مي کردند همچنان که دولت آقاي احمدي نژاد را تاييد مي کنند. ببنيد مي آيند در حقيقت مي خواهند يک تئوري هايي بدهند توجه ندارند که تبعات اين تئوري ها در حقيقت اگر شما مي گوييد ما ذوب در ولايت هستيم شما چطوري مي توانيد يک همچنين ادعايي را بيايد بکنيد که 16 سال ما خواب بوديم آن وقت جالب است که بعد در انتهاي آن مي گويند اينها اصلا مي خواهند که رهبري نباشد اينها مي خواهند ولايت فقيه نباشد. شما مي خواهيد نباشد براي اينکه شما آمده ايد مي گوييد که عمل آن درست نبوده در آن 16 سال بنابر اين به نظر من آقاي دکتر داوري يک مقداري واقعا حرف حساب شان معلوم نيست چيست.
  مجري : آقاي دکتر داوري راجع به آينده هم دونکته گفتند.
  آقاي زيبا کلام : راجع به آينده حداقل من و آقاي دکتر داوري در يک نقطه با هم ديگر به اتفاق نظر داريم. شما تا صورت مساله را درست تعريف کنيد. نمي شود من بگويم مملکت دچار بحران است . آقاي دکتر داوري بگويند نه مملکت يک فرازي چيزي بوده يک حرکتي هايي بوده و يک شلوغي هايي بوده.
  مجري : آقاي دکتر اين نقطه عزيمت تحليل است اشکالي ندارد و لزوما نبايد يک توافقي برسيد.
  استاد دانشگاه تهران گفت: من معتقد هستم نه کساني به دنبال اين بودند که اسائه ادب کنند به آيت الله خامنه اي و نه اساسا بحث اين بوده که ما ولي فقيه را قبول داريم يا قبول نداريم اصلا بحث اين نبوده بحث اين بوده که کارايي و عملکرد و سياست هاي آقاي احمدي نژاد ظرف چهارسال در فاصله 84 تا 88 چگونه بوده است؟. حالا ميزان قابل توجهي از اقشار و لايه هاي تحصيل کرده جامعه اعتقاد دارند که ما در زمينه اقتصاد در زمينه جايگاه ايران در بين الملل به لحاظ سياسي و اجتماعي پيشرفت هايي نداشتيم اما مي پذيرم که زمام امور در انتخابات را ما نمي توانيم بگوييم که حالا چون دانشگاهي هاي ما نخبگان فکري ما تحصيلکرده هاي ما چون اينها با آقاي احمدي نژاد مخالف هستند پس اقاي احمدي نژاد نه ، ميزان راي ملت است همانطوري که همواره در اين کشور بوده از روزي که انقلاب شد و مرحوم امام خميني بارها و بارها گفتند . بله ميزان راي ملت است . و راي من استاد دانشگاه با راي يک کشاورز يکي هست حالا اگر آقاي احمدي نژاد اکثريت را آورد اين قابل قبول هست.
  وي افزود:ولي بحث اساسي که من و جنابعالي آقاي دکتر حاتمي با آقاي دکتر داوري بايد بکنيم اين است که چه بايد کرد ما براي آينده چه بايد بکنيم. بحث چه بايد کرد زماني ما مي توانيم بيائيم بگوييم که در اينجا ما با آقاي دکتر داوري هم عقيده هستيم براي اينکه بايد يک تعريف درستي از آن چيزي که در اين مملکت مي شود. ببنيد آقاي دکتر داوري تعريف شان از گذشته چه هست خيلي ساده آن 16 سال که با 8 سال آقاي مهندس موسوي را اصلا بردند زير سووال گفتند يک مشت افراد مشکوک، اينها همه اشان در دولت ها بودند خبط کردند خطا کردند اينها بعد هم گفتند اينها اساسا مي خواهند که رهبري نباشد ولي فقيه مثلا نباشد اين مشکل ما اين است.
  زيبا کلام گفت:آقاي دکتر حاتمي ببنيد شما قبل از اين که بگوييد چه بکنيم بايد بگويم صورت مساله ما چيست. وقتي آقاي دکتر داوري يک صورت مساله من در آوردي را آورده و گذشته و همه زير سووال برده و بعد هم ما را منتسب مي کند به چيزهايي که اصلا روح مان هم از آن اطلاع نداشته است.
  مجري : آقاي دکتر من خاطرم هست که در سه هفته پيش خدمت شما بوديم باز مباحثتان را مطرح کرديد يعني باز تبار شناسي کرديم ريشه يابي کرديم رفتيم سراغ مسايلي که حالا به نحوي اتفاق افتاده بود. من خواهشم اين است که اگر امکان دارد. آقاي دکتر داوري با همان نقطه عزيمتي که داشتند در تحليل خود دو سه راه حل دادند. درست است من هم از شما تقاضا دارم شما هم به آن نقطه عزيمت کنيد و هيچ لزومي به نظر من اينجا نيست که شما به يک توافقي برسيد شما بگوييد چه بايد کرد؟
  صادق زيبا کلام : شما آقاي دکتر حاتمي عزيز مي شود بگوييد راه حل هاي دکتر داوري را و تنها چيزي که من از ايشان شنيدم اين بود که قبل از آقاي احمدي نژاد همه چيز خراب بود و از سال 84 به بعد بود که اقتصاد شکوفا شد.
  مجري : نه نه آن نقطه عزيمت شان بود و بعد تحليل کردند و بعد گفتند آنهايي که در واقع خطا کردند آنها برگردند و اينها را من شنيدم و اگر اجازه بدهيد اقاي دکتر داوري پاسخ بدهند بعد و فکر مي کنم باز هم راه حل بدهيد.
  داوري در پاسخ به مجري گفت: من هميشه از نشاط آقاي دکتر زيباکلام در طرح مباحثشان استفاده کرده ام و يک جلسه مناظره اي هم که پيش از انتخابات در تبريز خدمت ايشان بوديم ايشان با همين نشاط و روحيه جواني بحث مي کردند. ببنيد آقاي دکتر زيبا کلام! بحث زيرسوال بردن رهبري را اينقدر غير علمي و غير مستند بيان نکنيد .موضوع اين است که از سال 68 تا سال 84 ، گفتماني بر دولت ها حاکم بود که با گفتمان و نگرشي که رهبري در جامعه دنبال مي کرد، زاويه داشت . اين زاويه در بعضي دوره ها و در بعضي محورها شديدتر يا ضعيف تر بود.مثلا در سياست خارجي ،در حوزه عدالت اجتماعي ، در حوزه فرهنگي ، در حوزه سياست داخلي در دولتهاي مختلف بسته به نوع دولت اين زاويه گيري نسبت به رهبري متفاوت بود.
  وي افزود: شما مي فرماييد که مقام معظم رهبري موضعي را در سال 76 در مورد آقاي هاشمي داشتند اما حتما بحث ناسخ و منسوخ را قبول داريد.در نماز جمعه 29 خرداد بصراحت رهبر انقلاب فرمودند که مواضع اقاي هاشمي با آقاي احمدي نژاد با هم اختلاف دارند و البته مواضع من با آقاي احمدي نژاد نزديک تر است اين نکته اول. بنابر اين با غوغا سالاري تلاش نکنيد که جهت گيري ها و خروجي دولت سازندگي و اصلاحات را به رهبري منتسب کنيد.آن مقطع مردم دولت ها را انتخاب کردند و رهبري هم راي ملت را تنفيذ کردند و يک جريان خاص در دو دولت که البته يک فرمانده مشترک داشتند بر مقدرات کشور حاکم شدند .
  عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي گفت:آقاي زيبا کلام مي فرمايند نخبگان از آقاي احمدي نژاد فاصله گرفته اند اما دليل آن را درست بيان نمي کنند.پس از مهندس بازرگان ، آقاي احمدي نژاد اولين رييس دولت دانشگاهي ايران در 30 سال اخير بوده است. اما چرا اين اتفاق افتاد که بين نخبگان و دانشگاهيان و دولتي که رييس اش خود يک چهره دانشگاهي است ، فاصله انداختند؟
  داوري ادامه داد:بنده در اينجا چند آمار ارائه مي دهم تا روند پروژه بدبين سازي نخبگان و دانشگاهيان نسبت به دولت نهم و دهم بهتر درک شود.
  وي افزود: دکتر احمدي نژاد از شهريور 84 رييس جمهور شد تا شهريور 87 ، حدود 1700 مورد توهين مستقيم از مطبوعات دريافت کرده است و 40 هزار مورد سياه نمايي نيز عليه دولت ايشان انجام شد.
  وي افزود:اين در حالي است که آقاي خاتمي در 8 سال رياست جمهوري شان، تنها 5 مورد توهين از روزنامه ها دريافت کردند.البته اين پنج مورد توهين هم چيز بدي بود و بنده از توهين به آقاي خاتمي هم راضي نيستم اما نکته جالب آنکه بخشي از توهين ها به آقاي خاتمي توهين هايي بود که از داخل جريان دوم خرداد نثار ايشان شد . مانند اينکه روزنامه جامعه به قلم مرتضي مرديها ، آقاي خاتمي را شاه سلطان حسين ناميد.
  داوري ادامه داد:جناب آقاي هاشمي رفسنجاني در طول 8 سال رياست جمهوري شان حتي يک مورد توهين از مطبوعات دريافت نکردند که البته از اين موضوع خوشحاليم .
  عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي گفت:آقاي زيباکلام عزيز! منصف باشيد ببينيد که چه حجمي از توهين و تخريب و سياه نمايي متوجه دولت احمدي نژاد شده است. وقتي همه بدنه رسانه اي کشور براي سياه جلوه دادن دولت احمدي نژاد و ارائه يک تصوير کاريکاتوري از دولت و رييس جمهور ماموريت دارند، قطعا بخشي از نخبگان که مخاطب اصلي رسانه ها هستند در باتلاق اين عمليات رواني فرو مي روند.
  داوري گفت:در زمان دولت آقاي هاشمي اگر فردي مقاله اي مي نوشت در انتقاد از ايشان بلافاصله با بگير و ببند و تضييقات روبه رو بود. در دولت احمدي نژاد هرتوهيني که خواستند به رييس جمهور منتخب مردم روا داشتند. با صراحتي وقيحانه رييس جمهور را دروغگو و بي عقل خواندند. گفتند که اين رييس جمهور نمي فهمد. گفتند رييس جمهور خرافاتي و متوهم است و در کمال تعجب کسي هم با کسي کاري ندارد.
  وي افزود:آقاي دکتر زيبا کلام! منصف باشيد.در طول تاريخ ايران هيچ رييس دولتي مثل دکتر احمدي نژاد اينچنين مورد هتک و توهين قرار نگرفته است. متاسفانه يک چنين ظلم سازمان يافته اي براي تخريب چهره دکتر احمدي نژاد از سوي همفکران شما به انجام رسيد و طبيعي بود که بخشي از جامعه تحت تاثير اين فضاي تيره و تار قرار گيرد.
  وي افزود: آقاي زيبا کلام من با نقد دولت هيچ مخالفتي ندارم .دولت را نقد کنيد و اقداماتش را منصفانه محک بزنيد.اما اينکه تصويري ايجاد کنيد که اين دولت دروغگو است و اين دولت بي عقل است و اين دولت بي تدبير است و اين دولت متحجر و خرافاتي است ، آيا انصاف است؟ داوري ادامه داد: در شرايطي که بسياري از پارامترهاي حکمراني نشان مي دهد که وضعيت کشور در دوره دولت داري دکتر احمدي نژاد بهبود يافته است ، آيا شيوه دوستان شما بي انصافي نيست؟
  عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي اعلام کرد: همين امروز بانک جهاني طي گزارشي اعلام کرد که دوره استقرار دولت نهم ، با ثبات ترين دوره در اقتصاد ايران طي 30 سال اخير بوده است .
  داوري ادامه داد: قطعا دولت ها بايد در معرض نقد منصفانه باشند اما از طرف ديگر اعتقاد دارم اين فاصله اي که ايجاد شد بين نخبگان و دولت ، ريشه آن را در فضا سازي رسانه اي چهار سال اخير بايد جست وجو کرد.
  وي افزود: آمدند در آستانه انتخابات گفتند يک ميليارد دلار گم شده است. و اذهان نخبگان و مردم را نسبت به دولت بدبين کردند.بعد معلوم شد که يک ميليارد دلار در کجا هزينه شده و حساب و کتاب آن هم روشن شد. همين اتفاق در دولت آقاي خاتمي هم افتاده بود و شش ميليارد دلار در سال 83 همين وضعيت را داشت.اما هيچ وقت دولت آقاي خاتمي اينچنين مورد هجمه قرار نگرفت و رسانه ها از کنار اين موضوع با سکوت عبور کردند.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه بیست و نهم دی 1388  ساعت 13:2 

  فرزند شهيد دستغيب: کروبي و موسوي بخاطر هواي نفس اين کارها را مي کنند
  شيراز - فرزند شهيد محراب آيت الله سيد عبدالحسين دستغيب گفت: کروبي و موسوي به خاطر هواي نفس و خرده حساب هايي که از گذشته با رهبري دارند اين کارها را انجام مي دهند.
  سيد بهاء الدين دستغيب روز دو شنبه در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود: شهيد آيت الله دستغيب براي ثبت موضوع ولايت فقيه در قانون اساسي در مجلس خبرگان رهبري در کميسيوني به نام ولايت فقيه زحمات زيادي را کشيد.
  وي با بيان اين مطلب که شهيد دستغيب در دفاع از ولايت فقيه حاضر به انجام هر کاري بود، اظهارداشت : وقتي که عليه امام خميني (ره) موضع گيري هايي صورت مي گرفت شهيد دستغيب بارها در خطبه هاي نماز جمعه اعلام کرد که هر کس از امام اطاعت کند، از خدا اطاعت کرده است که اين به معني اعتقاد بالاي ايشان به ولايت فقيه بود.
  دستغيب ادامه داد: اعتقاد شهيد دستغيب به ولايت فقيه مربوط به بعد از انقلاب اسلامي نيست و شهيد دستغيب در قبل از انقلاب اسلامي نيز به اين امر توجه زيادي داشت.
  وي اضافه کرد: شهيد دستغيب از سال 1342 براي امام خميني(ره) پيغام فرستاد و به امام اعلام کرد من در اختيار تو هستم و پرچم مبارزه را از همان زمان برداشته و منبر به منبر و مسجد به مسجد از آرمان هاي امام(ره) دفاع مي کرد.
  فرزند شهيد دستغيب گفت: شهيد دستغيب هميشه مي گفت اگر سعادت و خوشبختي را مي خواهيد بايد از فرمان هاي امام و ولايت فقيه اطاعت کنيد و اطاعت از ولي فقيه را بر اطاعت از همه علما واجب مي دانست.
  دستغيب اظهارداشت: بعد از مطرح شدن بحث ولايت فقيه در مجلس خبرگان رهبري عده اي مخالف اين مساله بودند و اين ها ولي فقيه را با ديکتاتوري اشتباه گرفته بودند و شهيد هميشه مي گفتند بايد پاک ترين فرد را براي ولي فقيه انتخاب کنيم تا بتواند مسووليت هدايت مردم را برعهده بگيرد.
  وي افزود: شهيد دستغيب وقتي که آيت الله خامنه اي در سال 1360 مي خواستند رييس جمهوري شوند در مورد ايشان مي گفت که آيت الله خامنه اي فردي است که هواي نفس ندارد و بنده مخلص خداست.
  دستغيب بيان کرد: اگر امروز شهيد دستغيب بود، قطعا از مقام معظم رهبري اطاعت مي کرد، چون اعتقاد داشت که ولي فقيه بايد يک نفر که از هر لحاظ اعلم باشد و علاوه بر آن شجاع باشند که الحمد لله همه اين صفات در مقام معظم رهبري وجود دارند.
  وي ادامه داد: شهيد در خطبه هاي نماز جمعه هميشه مي گفت که بايد باورتان شود که امام خميني(ره) نايب امام زمان(عج) است.
  فرزند شهيد دستغيب گفت: شهيد دستغيب پنج پسر به نام هاي سيد هاشم ، سيد محمود ، سيد محمد هادي ، سيد محمدعلي ، سيد بهاء الدين و سه دختر به نام هاي صديقه ، بتول و زهرا بيگم دارد و به غير از اين ها احدي حق ندارد خود را به عنوان بيت شهيد دستغيب معرفي کند.
  دستغيب با بيان اين مطلب که زماني که پدرم به شهادت رسيد، من دانشجوي رشته ادبيات بودم و دوسال بعد فارغ التحصيل شدم و سربازي هم رفته بودم، اظهارداشت: آن زمان ميرحسين موسوي نخست وزير بود و من براي استخدام در آموزش و پرورش رفتم که دو سال مرا در گزينش معطل کرد و يکي از دلايل دوسال معطل کردن من اين بود که چرا به مسجد آتشي ها (محل اقامه نماز سيد علي محمد دستغيب) نمي روم.
  وي ادامه داد: موضع گيري هاي سيد علي محمد دستغيب درست نيست و اين موضع گيري ها همسو با مشي و انديشه شهيد دستغيب نمي باشد و اگر شهيد امروز بود، با اين موضع گيري ها مخالفت مي کرد.
  دستغيب اظهارداشت: من در انتخابات اخير به مهدي کروبي راي دادم و الان هم از راي دادن به او پشيمان هستم، چون يکي از ويژگي هاي يک روحاني بايد گذشت بوده و از رهبري اطاعت کند، ولي آقاي کروبي با کارهاي پس از انتخابات خود باعث تعجب همه شد.
  وي افزود: در زمان انتخابات، يکي از آقايان که از منسوبين ما بودند و از نام شهيد دستغيب هم استفاده هاي زيادي کردند، مي گفتند به هر ماشيني 80 تا 100 هزار تومان داده است که به نفع ميرحسين موسوي شعار بدهند که اين با اعتراض ما مواجه شد.
  دستغيب ادامه داد: بعد از شهادت شهيد دستغيب، فرزندان شهيد مظلوم واقع شده اند و هيچ توجهي به آنان نشده است و خيلي از افراد به اسم شهيد دستغيب وارد مجلس شدند.
  فرزند شهيد دستغيب با بيان اين مطلب که مرحوم شهيد دستغيب يک وزنه اي بود که الان کمبود آن در جامعه احساس مي شود، افزود: ما نبايد روحانيت را طوري در جامعه مطرح کنيم که دشمن فرصت بهره برداري پيدا کند.
  دستغيب اظهارداشت: خيلي از خبرگزاري ها و رسانه هاي خارجي سيد علي محمد دستغيب را به عنوان فرزند شهيد دستغيب معرفي کرده اند، در حالي که سيد علي محمد دستغيب خواهر زاده شهيد دستغيب است و ما روابط عمومي نداريم.
  وي ادامه داد: امام خميني(ره) شهيد دستغيب را متعهد به نظام جمهوري اسلامي ايران معرفي کردند و اگر امروز هم شهيد در حيات بود، قطعا متعهد به جمهوري اسلامي بودند.
  دستغيب اضافه کرد: در زمان پهلوي کسي جسارت و جرات توهين به عکس شاه را نداشت ولي امروز مي بينيم افرادي به مقدسات و آرمان هاي ما به راحتي توهين مي کنند.
  فرزند شهيد دستغيب گفت: بايد فراموش نکنيم که در قبل از انقلاب اسلامي در چه شرايطي بوديم و الان در چه شرايطي هستيم و بايد اين شرايط را قدر بدانيم.
  دستغيب اظهارداشت: کروبي و موسوي به خاطر هواي نفس و خرده حساب هايي که از گذشته با رهبري دارند اين کارها را انجام مي دهند.
  وي افزود: اين ها به اين نتيجه رسيده بودند که پيروز مي شوند ولي وقتي ديدند که پيروز نيستند بحث تقلب در انتخابات را مطرح مي کنند و من تقلب در انتخابات را قبول ندارم.
  دستغيب ادامه داد: اگر کساني ولي فقيه را قبول ندارند يعني با قانون اساسي و راي مردم مخالفند و اين ها چه جور مي خواهند رييس جمهور بشوند.
  وي اضافه کرد: در انتخابات اخير عده اي مي خواستند با هياهو راي را به نفع خود رقم بزنند.
  دستغيب با بيان اين مطلب که شرايط کشور ما با 31 سال پيش خيلي فرق کرده است، اظهارداشت: اگر کسي امروز بخواهد مقابل مردم بايستد و در مقابل مردم مقاومت کند توسط خود مردم کنار مي رود.
  او افزود : دشمن در کشور ما به دنبال جاي پا براي خود مي گردد و در اين انتخابات با شعار سبز وارد شد.
  وي با بيان اين مطلب که بايد به عنوان نقطه اتکا از مقام معظم رهبري اطاعت کنيم يادآور شد: امروز دليل اينکه شهيد دستغيب مي گفتند هر کس از امام اطاعت کند از خدا اطاعت کرده است را مي فهميم.
  دستغيب ادامه داد: آقايي که روزي رييس بنياد شهيد و نماينده امام (ره) بوديد امروز نبايد فراموش کنيد که ما چقدر شهيد و جانباز براي حفظ اين انقلاب داديم.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه بیست و نهم دی 1388  ساعت 13:2 

  دادستان شهرستان خوي در يک عمليات تروريستي به شهادت رسيد
  خوي - تروريست ها ، "ولي حاجي قليزاده " دادستان عمومي و انقلاب اسلامي شهرستان خوي در شمال استان آذربايجان غربي را حدود ساعت 20 و 30 دوشنبه شب در مقابل منزلش به ضرب گلوله به شهادت رساندند.
  سرهنگ "خسرو گلمحمدي" فرمانده انتظامي شهرستان خوي با تاييد اين خبر به خبرنگار ايرنا گفت: سرنشينان يک دستگاه خودرو پژو با شليک گلوله به سوي دادستان شهرستان خوي ، وي را شهيد کردند و متواري شدند.
  وي افزود: گروه ويژه اي براي دستگيري عامل يا عاملين شهادت دادستان خوي تشکيل شده است.
  ولي حاجي قلي زاده دادستان خوي که از خانواده معظم شهدا بوده ، بيش از يک دهه در دستگاه قضايي منطقه خدمت کرده است.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388  ساعت 3:26 

  حاشيه هاي سخنراني رييس جمهوري در اهواز
  رييس جمهوري اسلامي ايران روز چهارشنبه در جريان پنجمين سفر استاني از زمان شروع بکار دولت دهم، وارد فرودگاه بين المللي اهواز شد و پس انجام مصاحبه اي کوتاه حدود سه ساعت طول کشيد تا از ميان سيل جمعيت به مصلاي مهديه امام خميني اين شهر برسد.
  به گزارش پایگاه خبری MAA ،  اجتماع باشکوهي از خوزستاني هاي خون گرم براي استقبال از رييس جمهوري در مسير فرودگاه تا مصلي حضور يافته بودند.
  ازدحام جمعيت به حدي بودکه خودروي حامل رييس جمهوري مسير شش کيلومتري فرودگاه تا مصلي را در مدت زمان نزديک به سه ساعت طي کرد.
  وقتي احمدي نژاد به مصلي رسيد، هزاران نفر از مشتاقان وي از ساعت ها قبل براي ملاقات و گوش دادن به سخنان وي در مصلي حضور يافته بودند .
  هنگامي که رييس جمهوري در جايگاه ويژه براي سخنراني حاضر شد، جمعيت با شعارهايي در حمايت از وي، از دکتر احمدي نژاد استقبال کردند.
  پيش از آنکه آقاي احمدي نژاد سخنراني خود را آغاز کند، جمعيت داخل محوطه مصلي و جمعيت انبوهي که به دليل ازدحام جمعيت در بيرون از مصلي حضور يافته بودند، يکپارچه شعارهايي عليه سران داخلي فتنه و آشوب هاي پس از انتخابات سر دادند.
  خوزستاني ها با سر دادن شعارهاي تند عليه سران داخلي فتنه و آشوب در جريان استقبال از رييس جمهوري محبوبشان نشان دادند که دلشان از دست سران فتنه خون است.
  ازدحام مشتاقان ملاقات با رييس جمهوري و گوش دادن به سخنان او در مصلاي اهواز به حدي بودکه جوان تر ها در بالاي ستون ها و تيرآهن هاي سقف مصلي مستقر شده بودند.
  هر بار که احمدي نژاد از مردم خوزستان و جوانان اين خطه سخن مي گفت، جمعيت يک صدا با کف و سوت او را تشويق مي کردند.
  احمدي نژاد در سخنراني امروز خود براي خوزستاني ها حرف هاي مهمي زد. او از توطئه جهان استکبار براي استفاده از اشغال افغانستان براي ضربه زدن به هند و چين به عنوان دو غول اقتصادي جهان سخن گفت.
  احمدي نژاد همچنين بااشاره به جنگ يمن، دست هاي آمريکا ، انگليس و صهيونيست ها را در پس پرده توطئه هاي دامن زدن به آتش جنگ يمن دانست و به عربستان سعودي نيز توصيه کرد که فريب اين توطئه ها را نخورد.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388  ساعت 3:25 

  دستور توقيف نشريه همت صادر شد
  تهران - به دستور شعبه نهم بازپرسي دادسراي عمومي و انقلاب تهران دستور توقيف نشريه همت صادر شد.
  به گزارش روز چهارشنبه پايگاه اطلاع رساني دادسراي عمومي و انقلاب تهران ،اتهام افترا و نشر اکاذيب به قصد تشويش اذهان عمومي موضوع بند 8 و 11 از ماده 6 و بند دال از ماده 7 قانون مطبوعات از دلايل توقيف نشريه مذکور مي باشد.
  اين گزارش حاکيست ، در پي بررسي تخلفات مذکور بازپرس شعبه نهم بر اساس تبصره 2 ماده 5 قانون مطبوعات دستور توقيف نشريه همت را صادر و مراتب را جهت اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ابلاغ کرد.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388  ساعت 3:24 

  موج اهانت به کواکبيان در سايت هاي جريان فتنه بدليل اذعان به چند واقعيت مسلم
  پس از بيانيه موسوي که محل مناقشه جريان سبز شد به طوريکه بسياري از آنها به قانوني شناختن دولت از سوي موسوي دراين بيانيه معترض بودند اين بار مناظره کواکبيان و شريعتمداري موضوع ديگري بود که به ادامه اين اختلافات منجر شد.
  به گزارش پایگاه خبری MAA، برنامه روبه فردا ميزگردي سياسي است که اخيرا اقدام به برگزاري مناظره ميان چهره هاي دو جناح کشور يعني اصولگرا و اصلاح طلب مي کند و درآن بحث هاي سياسي روز و انتخابات بي پرده مطرح مي شود رويکردي که تنها در ايام انتخابات و آن هم براي کانديداهاي دياست جمهوري مورد توجه قرار گرفت که به نظر مي رسد دامنه اين رويکرد به چهره هاي شاخص سياسي کشور گسترانده شده است.
  استقبال مردم از پخش اين برنامه بسيار خوب بوده است، به طوري که به اذعان سايت هايي که در خارج از کشور اداره مي شوند، هنگام پخش اين برنامه ميزان مخاطبان صداي آمريکا و بي بي سي در ايران به شدت کاهش مي يابد.
  شب گذشته حسين شريعتمداري مديرمسئول روزنامه کيهان و مصطفي کواکبيان نماينده مجلس شوراي اسلامي از دو جناح اصولگرا و اصلاح طلب ميهمان برنامه "روبه فردا"بودند که درمناظره اي جذاب پيرامون موضوعاتي مانند وابستگي سران فتنه به جريان استکبار، اشتباه موسوي خاتمي و کروبي در عدم مرزبندي با بيگانگان، حساسيت مردم نسبت به توهين به مقدسات، حماسه 9دي و پاسخ به اهانت ها، انحرافي بودن شعارهاي جريان معترض پس از انتخابات، جدابودن مردم معترض از اغتشاشگران، دنبال کردن فرمول مديريت فتنه توسط عناصر داخلي، ملاقات خاتمي با جورج سوروس، تاکيدبرقانوني بودن دولت، فصل الخطاب بودن بيانات رهبر انقلاب، تشکيل لويي جرگه ايراني و عمل به مرّ قانون سخن گفتند.
  بازتاب هاي اين مناظره از دقايقي پس از پايان آن، در وبلاگ ها و برخي سايت هاي خبري آغاز شد، اما با مراجعه به سايت هاي حامي جريان فتنه به نکات جالبي در ستون نظرات کاربران آنها برمي خوريم.
  تعداد کمي ازاين کاربران درحمايت از کواکبيان نظراتي مانند "دم کواکبيان گرم،چه عجب حرف خوب هم زد"، "خوب البته حرفاي قشنگ هم زد مطمئن باشبيد صحبت هاي کواکبيان تاثيرات خودشو گذاشته" و "درود بر کواکبيان" درج کردند. اما تعداد زيادي، با درج نظراتي مانند "بابا اصلاح طلب ها کواکبيان رو آدم حساب نميکنن"، "جالبه هر وقت ميخوان به اصطلاح ادعا کنن که به اصلاح طلبا هم تو صدا سيما فرصت ميدن اين ...، ... کواکبيان رو ميارن"، "اگه ايشون واقعا جز اصلاح طلبا بود الان بايد تو زندان باشن نه مجلس"، "واقعا بهتر از کواکبيان رو نمي تونستند دعوت کنند. طرف حرف زدن خوب بلد نيست"، "متاسفانه کواکبيان زيادي ذوب در ولايته به همين خاطر هم دعوت شده و هدف از دعوتش هم ايجاد تفرقه در جنبش بوده"، "همه چيز رو مردک قبول کرد.1- دولت قانوني است، 2- اغتشاشات به وسيله آمريکا هدايت مي شده"، "کواکبيان دفاع بد صد بار بدتر ازحمله حريف و کاري تر از آن است"، "کواکبيان از طرف جنبش سبز صحبت نمي کرد و خودش هم گفت من نماينده کسي نيستم پس هر نظري داشت به سبزها ارتباطي نداشت، ببين حال و روز ما کجا رسيده که کواکبيان بياد از ما دفاع کنه"، "بابا من اين کواکبيان رو تو مجلس از نزديک ديدمش. يک آدم تعطيليه که نگوووووووو اينقدر بي ادبه. حزب باااااااااااااددددددد. خيلي هم خودش رو مي گيره کواکبيان آدم بي اراده ايه"،."کلا کواکبيان چيزي در مايه هاي اصغرزاده حزب همبستگي هست که بيشترين ضربه ها را به اصلاحات زد و الان پيداش نيست"، "کواکبيان فقط به دروازه اصلاح طلبان گل زد! دولت رو قانوني انتخابات رو سالم .اغتشاشات رو کار آمريکا و..."، "دوستان کواکبيان را جدي نگيريد. خود کواکبيان هم خودش را جدي نمي گيرد. اصلاح طلب هم نيست. نقشش لوث کردن اصلاح طلبي است" بارديگرثابت کردند کواکبيان رو هم قبول ندارند،‌به نظر مي آيد خواسته هاي فردي از جناح خودشان مانند کواکبيان هم اونها را راضي نمي کنه.
  درادامه يکي ازاين کابران پيشنهاد داد کواکبيان براي اين مناظره مناسب نبود و بايد صادق زيباکلام را مي آوردند که بار ديگر اين بحث هم محل مناقشه شد، به طوري که نظراتي مانند "صادق زيبا کلام رو مي شناسي؟ ،صادق زيبا کلام هم تفاوتي با کواکبيان نداره اون هم ماله کشي مي کنه" و "ميشه يکي از ماله هاش رو بگي.واقعا جاي تاسف داره افرادي مثل شما توي اين جنبش هستند "مشاهده شد.
  دراين لحظه اختلافات آن قدر بالا مي گيرد که برخي کاربران به هم معترض مي شوند، به طوري که يکي از کاربران نظري مي گذارد مبني براينکه "به جاي اينکه بيايم افراد بيشتري رو به دور پرچم سبز خودمون جمع کنيم فقط به همه فحش ميديم".
  اما در نهايت يکي از کاربران حرف دل بقيه را رو مي کند و مي نويسد "دوستان از کواکبيان به عنوان نماينده مجلس و عضو کميسيون امنيت ملي نمي توان توقع داشت بياد تو صدا و سيما مثل نوري زاده تو صداي آمريکا حرف بزنه".
  يعني در نهايت اين جريان بارديگر اعتراف مي کند که حرف آنها را افرادي خارج نشين مانند کديور، بازرگان، گنجي، سروش، مهاجراني و يا افرادي مانند نوري زاده که جاسوسي آنها براي اسراييل مسلم است، مي زنند.
  به نظرمي آيد پروژه عبور از موسوي واقعيتي است انکارناپذير به دليل اينکه اخيرا مخالفت جريان فتنه با چهره هاي اصلاح طلب معتدل روبه فزوني گرفته که مخالفت آنها با مناظره کواکبيان با ديگر اين موضوع را تاييد مي کند.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388  ساعت 3:23 

  ناگفته‌هاي دبير کل موتلفه از خاطرات سيداحمد خميني
  همدان - دبير کل حزب موتلفه اسلامي گفت: حضرت امام (ره) بارها در موارد مختلف در زمان حيات خويش شايستگي رهبري فعلي نظام را مورد تاکيد قرار داده بودند.
  به گزارش پایگاه خبری MAA ، "محمد نبي حبيبي" در نشست آزاد انديشي عاشورايي در تالار معلم شهر همدان اظهار داشت: امروز در همدان مي خواهم مطلبي را که تاکنون در جايي بيان نشده نقل کنم.
  وي به نقل از يادگار امام به زماني اشاره کرد که سران سه قوه در سال 65 در جماران جمع شده و از سوي ديگر حضرت امام (ره) نيز با آقاي منتظري قرار ملاقات داشتند.
  حبيي در ادامه اين نقل قول افزود: در آن روز امام با افروختگي از نزد آقاي منتظري نزد سران سه قوه ‌آمدند و بدون دق الباب وارد شدند و گفتند "من از ابتدا گفتم که ايشان به درد رهبري نمي خورند".
  دبيرکل موتلفه افزود: ‌به قول مرحوم احمد آقا، با اين گفته امام، سکوتي عميق بر جلسه حاکم شد اما بعد از اين سکوت آيت الله خامنه اي که در آن موقع رييس جمهوري بودند خطاب به امام (ره) اظهار مي دارند "آقاي منتظري شاگرد شماست و قبل از انقلاب در پيروي از شما به زندان رفت و احترام ما به آقاي منتظري قسمتي هم مربوط به احترامي است که شما براي وي قائل هستيد اما در حال حاضر که به اين نظر رسيده ايد سوال اين است که اگر منتظري نه پس چه کسي؟" که امام بلافاصله با دراز کردن دست شريفشان به طرف آيت الله خامنه اي فرمودند: "خود شما".
  حبيبي به بيان خاطره ديگري مربوط به يک ملاقات خصوصي به اتفاق محسن رفيق دوست در سال 69 پرداخت و اظهار داشت: ما در يک پذيرايي، ناهار، مهمان حاج احمدآقا(خميني) بوديم که يادگار امام(ر) گفت: بعد از رحلت امام و تعيين آيت‌الله خامنه اي به عنوان رهبر انقلاب از طرف مجلس خبرگان، عده اي دور من جمع شدند که مرا در مقابل رهبري جديد علم کنند من متوجه نيت سوء آنها شدم و آنها را طرد کردم.
  حبيبي تصريح کرد: حاج احمد به من گفت "اين احمق هايي که مي‌گويند ‌آقاي خامنه اي نه، پس مي‌گويند کي؟ اينها خيال کرده اند اگر رهبري آيت الله خامنه اي تضعيف و متزلزل شود دشمنان غربي رهبري را به آنها تعارف خواهند کرد. در حالي‌که اگر خداي نکرده اين اتفاق بيافتد دشمن با راه انداختن حمام خون کاري خواهد کرد که تا ده ها سال در کشور ما هيچ کسي جرات نکند از اسلام و حکومت اسلامي و ولايت فقيه و ولي فقيه دم بزند".
  حبيبي در بخش ديگري از سخنراني خود در همدان در پاسخ به سوال يکي از حضار در مورد خانواده هاشمي رفسنجاني گفت: سخنان رهبري در 29 خرداد در مورد آقاي هاشمي رفسنجاني فصل الخطاب است.
  دبير کل موتلفه افزود: متهم کردن افراد نه تنها در يک رسانه بلکه در محافل خصوصي نيز تا زماني که اتهام در يک دادگاه صالحه مورد تاييد واقع نشده باشد، قابل استناد نيست.
  وي افزود: در مناظره هاي انتخاباتي بعضا مواردي مطرح شد که مقام معظم رهبري نيز نارضايتي خود را از آن بيان داشتند و حزب موتلفه و بسياري از بزرگان نيز اين نارضايتي را منعکس کردند.
  دبير کل موتلفه در پاسخ به همان فرد که اظهار داشت به عنوان يک شهروند از موارد مطرح شده در مناظره ها طرح شکايت کرده است، اظهار داشت: در نظام اسلامي همه در برابر قانون يکسان هستند و اگر افرادي که بدون مدرک در مناظره ها مورد اتهام واقع شدند از اين مسئله شکايت مي کردند حتما شکايت آنها پيگيري مي شد.

  **تشکيل کميته صيانت از آرا کاري شيطنت آميز بود

  حبيبي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: تشکيل کميته صيانت از آرا کاري شيطنت آميز بود و در طول خط دشمن انجام گرفت و اگر کساني در اين کار حضور داشتند که وابسته به بيگانه نبودند قطعا اشتباه استراتژيکي را مرتکب شدند.

  **موسوي بازشماري آرا را راهکاري خوب دانست

  اين فعال سياسي با بيان اينکه در سه استان استاندار بوده و به امور اجرايي انتخابات ورود داشته است و ضمنا در مقاطعي هم عضو يا رييس هيات نظارت استان تهران بوده و به تمامي ريزه کاري هاي انتخابات مسلط است، اظهار داشت: مير حسين موسوي در 45 هزار صندوق راي هزاران نماينده داشت و پس از ملاقاتي که در هفته دوم پس از انتخابات با وي صورت گرفت بازشماري آرا برخي صندوق ها را راهکاري خوب دانست اما فرداي همان روز پس از مشاوره با نزديکان خود به يک‌باره بيان داشت که به شوراي نگهبان و دستگاه هاي اجرايي اعتماد ندارم و بازشماري را به رسميت نمي شناسم.

  **تقلب، پروژه‌اي از پيش طراحي شده بود

  حبيبي طرح مسئله تقلب در انتخابات را پروژه اي از پيش طراحي شده دانست و گفت: بنابر اعترافات برخي از افراد همين جريان متوجه مي شويم که آنها اگر راي مي آوردند مي گفتند که عليرغم همه تقلب هاي رخ داده چون مردم با ما بودند پيروز شديم و اگر راي نمي آوردند -که چنين شد- بنا بود بازي را به هم بزنند تا حيات سياسي خود را حفظ کنند.

  **پيشنهاد به هاشمي براي بررسي دارايي‌هاي خانواده‌اش

  وي مباحث سياسي و اقتصادي خانواده هاشمي را منفک از هم تلقي کرد و بيان داشت: ما در مکاتبه اي به آقاي هاشمي پيشنهاد داديم که اعضاي خانواده ايشان از قوه قضاييه بخواهند که با بررسي اموال و دارايي‌هايشان يکبار براي هميشه به اين حرف و حديث ها خاتمه دهند که ظاهرا آنها براي اين مسئله اقدام کرده و چنين تقاضايي را از قوه قضاييه مطرح نموده اند.
  اين فعال سياسي با تاکيد بر لزوم رعايت اخلاق اسلامي و پرهيز طرح اتهام بدون مدرک خاطر نشان ساخت: در زمان حيات آقاي بهشتي موارد زيادي در مورد ثروت هاي ايشان در خارج از کشور مطرح مي شد که پس از فوت ايشان مشخص شد که تمام اين حرف‌ها کذب بوده است.
  وي به سخن مقام معظم رهبري در خرداد 76 اشاره کرد که گفته بودند هر کس از اين صندوق بيرون بيايد من او را مورد حمايت قرار مي دهم اما هيچکدام براي من هاشمي نمي شوند.
  دبير کل حزب موتلفه اسلامي در ادامه به تاکيد بنيانگذار انقلاب اسلامي بر "جمهوري اسلامي نه يک کلمه کم و نه يک کلمه زياد" اشاره کرد و طرح برخي مباحث را وام گرفته شده از غرب توصيف کرد و آنها ناصحيح دانست.
  حبيبي همچنين به رخ کشيدن راي مردم در برابر حکم الهي را مغلطه غربي‌ها خواند و گفت: مگر مي شود در نقاطي از دنيا با راي اکثريت نمايندگان مردم به موضوعات ناشايستي مثل شرب خمر و ازدواج همجنس راي بدهند و ما هم بگوييم چون اکثريت مجلس آن کشور راي داده است پس حکم شايسته است.
  وي بيان برخي از اينگونه حرف‌ها از سوي مدعيان ليبرال دموکراسي را به سبب هراس آنها از حکومتي الهي و مبتني بر اسلام دانست که مانع زياده طلبي هايشان مي گردد.
  حبيبي گفت: معناي اين که حکم خدا را با راي مردم نمي توان تغيير داد اين نيست که مردم در هيچ حوزه اي حق راي ندارند. برگزاري تقريبا هر سال يک‌بار انتخابات در ايران با وجود حکومت ديني نشان مي دهد که اگر به عمق مطلب نگريسته شود تعارضي بين حق انتخاب و حکم خدا موجود نيست منتهي اين دو مطلب دو حوزه جداگانه دارد.
  وي توضيح داد: يکي از اين حوزه ها، احکام الهي است و دومي حق راي مردم، در مواردي که همين حکومت ديني براي آنها حق راي قائل است.
  وي افزود: تجربه 30 ساله جمهوري اسلامي نشان مي دهد که اصولا اين نوع ارتباط حکومت و مردم در قرون حاضر در بين کشورهاي مختلف دنيا تجربه جديدي است که تعارضي هم در آن وجود ندارد. مردم با اعتقادات اسلامي که دارند هم تسليم حکم الهي هستند هم از حق راي خود آزادانه استفاده مي کنند.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388  ساعت 3:22 

  شريعتمداري:سران‌فتنه نسخه‌دشمن را اجرا کردند/ کواکبيان:خاتمي،موسوي وکروبي بايد با بيگانگان مرزبندي مي‌کردند
  "حسين شريعتمداري" در مناظره با "مصطفي کواکبيان" گفت: براي وابستگي سران فتنه به جريان استکبار اسناد غيرقابل انکاري وجود دارد و اين افراد نسخه هاي بيگانگان براي ايجاد آشوب را مو به مو اجرا کردند، همچنين کواکبيان تاکيد کرد عدم مرزبندي خاتمي، موسوي و کروبي با بيگانگان اشتباه بود.
  کواکبيان در مناظره تلويزيوني با "حسين شريعتمداري" مدير مسئول روزنامه کيهان که سه شنبه شب در برنامه زنده "رو به فردا" از شبکه سوم سيما پخش شد گفت: مردم ما در طول تاريخ نشان داده اند که هيچ گاه دربرابر ارزش ها کوتاه نمي آيند و تحمل نمي کنند که عده اي روز عاشورا به مقدسات توهين کنند.
  وي دليل ادامه جريانات پس از انتخابات را افراط گري طرف هاي مختلف دانست و افزود: هم جريانهاي افراطي و هم جريان آن طرف مرز نمي خواهند اين ماجرا تمام شود و جريانات خودسر کارهايي مي کنند که به گفته رهبر معظم انقلاب کمک به دشمن است.
  دبيرکل حزب مردم سالاري خاطرنشان کرد: بايد به همه بخشهاي قانون اساسي از جمله فصل حقوق ملت عمل شود. مثلا مي گوييم راهپيمايي مجوز قانوني مي خواهد. اين بايد براي همه باشد. اصل وجود هيات منصفه براي دادگاهها را هم داريم. «حمله به بيوت آيت الله صدوقي در يزد ، آيت الله دستغيب در شيراز و آيت الله زرندي در کرمانشاه و بيت حضرت امام در جماران هم محکوم است اما صدا و سيما هيچ کدام از اينها را نمي گويد.»
  شريعتمداري مدير مسئول کيهان نيز در اين مناظره حرکت مردمي را در 9 دي پاسخي به 7 ماه اهانتهاي جريان سازمان يافته دروني و بيروني به مقدسات دانست و گفت: در روز عاشورا ماجراي اين اهانتها به حضرت ابا عبدالله و قرآن رسيد و طبيعي بود که مردم به خشم آمده ديگر نمي توانستند تحمل کنند و در روز 9 دي به دشمنان بيروني و دنباله هاي داخلي شان نشان دادند که پاي ارزشهاي انقلاب ايستاده اند.
  وي با بيان اينکه ماجراي اخير به هيچ عنوان جناحي نيست افزود: اين مساله، تقابل يک جريان و فتنه سازمان يافته با مباني و اصول انقلاب اسلامي است.
  مديرمسوول روزنامه کيهان مقايسه بين برخي اتفاقات مورد اشاره مدير مسئول روزنامه مردم سالاري با فتنه را پس از انتخابات نادرست دانست و گفت: آن اتفاقات هم خطا بوده اما مقايسه اين دو هم خطاست زيرا ، کساني دقيقا با دنباله روي از يک فرمول شناخته شده بيگانه در مملکت آشوب کردند و براي تضعيف نظام اسلامي گام برداشتند که حمله به مردم، آتش زدن مساجد، پاره کردن عکس حضرت امام و توهين به ابا عبدالله الحسين از جمله کارهاي آنان بود.
  شريعتمداري افزود: اينها به نفع آمريکا و اسرائيل شعار دادند و جرايم بزرگي است که بايد طبق قانون به آنها رسيدگي شود.
  به گفته وي ، در جبهه حق هم ممکن است کساني باشند که آدم خوبي نباشند اما اين دليل نمي شود که بگوييم اين جبهه ناحق است، اول بايد اين مرز مشخص شود.
  وي افزود: آقاي کواکبيان اشاره کردند من سخنگوي کسي نيستم اما شما زير تابلوي جريان خاصي هستيد و چرا در مقابل شعار نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران موضع نگرفتيد؟
  کواکبيان پاسخ داد: من در جاهاي مختلف گفتم که آن شعار و نيز شعار جمهوري ايراني و امثال اينها شعارهاي انحرافي است و بارها در روزنامه مان هم موضع گيري کرديم اما آقايان از روز اول خواستند که جريان معترض در انتخابات را با جريان اغتشاشات يکي کنند.
  وي با اشاره به حماسه بي نظير 22 خرداد اضافه کرد: اگر از اول مي آمدند همه آنها را يکي نمي کردند به اينجا نمي رسيد.
  به گفته وي ، روز 25 خرداد بيش از 2ميليون نفر از ميدان انقلاب تا ميدان آزادي بدون دادن شعار راهپيمايي کردند اما گفتيم همه وابسته به آمريکا و اسرائيل و فتنه است.
  مدير مسوول روزنامه مردم سالاري گفت: آن کسي هم که مي گويد نه غزه نه لبنان، به خاطر لج بازي با فرد است و حساب اينها با مثلا انجمن پادشاهي که مي گويد ما ترور کرديم ، جداست.
  "اگر کساني مي روند بي بي سي را مي بينند. اين زنگ خطر است زيرا ما آنها را به اينجا کشانديم و اگر صدا و سيما و مطبوعات ما دقيق عمل مي کردند به اينجا نمي رسيد."


  **شريعتمداري: عده اي در داخل فرمول مديريت فتنه را دنبال کردند
  شريعتمداري در ادامه مناظره تلويزيوني با "مصطفي کواکبيان " دبيرکل حزب مردم سالاري اظهارداشت : روزي که آقاي خاتمي کانديداتوري اش را اعلام کرد من در يادداشتي نوشتم که او کانديداي اصلي نيست و نامزد اصلي، موسوي است زيرا مديريت فتنه فرمولش را از قبل اعلام کرده بود.
  وي با اشاره به ملاقات خاتمي با جرج سوروس صهيونيست افزود: زماني که اصلاح طلبان آمدند و کميته صيانت از آرا تشکيل دادند ما اعلام کرديم که اينها از پيروزي در انتخابات نا اميدند و بنا دارند که اعلام نمايند در انتخابات تقلب شده است. همچنين نوشتيم که اين جريان نياز به يک نماد رنگين دارد.
  مديرمسوول کيهان خاطرنشان کرد: وقتي که آقاي خاتمي وسط ماجرا اعلام کرد که بهتر است رفراندوم شود، من گفتم اين حرف خاتمي، پيشنهادات مايکل لدين نومحافظه کار آمريکايي است.
  اين کارشناس رسانه يادآور شد: شعار نه غزه نه لبنان دقيقا دو روز قبل از روز قدس توسط سايت وزارت خارجه اسرائيل پيشنهاد شد.
  وي افزود:جسارت به منزل آقاي صدوقي بد است که بايد با آن هم طبق قانون برخورد شود اما بايد دو کفه را ديد. هر کس بايد زير تابلوي خودش باشد. نمي شود که از يک طرف براي فلسطين دل بسوزانيم و از طرفي عليه آن شعار دهيم.
  شريعتمداري تصريح کرد: شعار روز 16 آذر پيشنهاد سايت گويا بود که رسما براي سازمان سيا آگهي استخدام چاپ مي کند. اگر کسي جرمي مرتکب شده، بايد مجازاتش را ببيند. وي افزود: عده اي مي گويند ما با وحدت مخالفيم. وحدت اصلي بين مردم است. کساني که شعارهاي ساختارشکنانه دادند، افراد درون نظام نيستند.
  شريعتمداري با اشاره به سخنان کواکبيان مبني بر مسالمت آميز بودن راهپيمايي 25 خرداد گفت: آيا حمله براي خلع سلاح کردن مرکز بسيج مسالمت آميز است؟ آيا شعار توپ ، تانک، بسيجي ديگر اثر ندارد، آتش زدن مسجد، مغازه ها، موتور سيکلت نيروي انتظامي و کشتن مادر و فرزندش در خيابان در همان روز مسالمت آميز بود؟
  وي خطاب به مدير مسوول روزنامه مردم سالاري تصريح کرد: شما مي گوييد توده هاي مردم، چه کسي آنها را به خيابان آورد؟ مگر صبح روز انتخابات آقايان رسما نگفتند که ما پيروزيم؟ مگر آن خانم نگفت اگر غير از اين شد، مردم به خيابان بريزند؟ پس از قبل تدارک ديده بودند.

  کواکبيان در اين مناظره با اشاره به اينکه من دولت دهم را قانوني مي دانم در پاسخ به تاکيدات شريعتمداري مبني بر ضرورت مرزبندي افراد با دشمنان نظام گفت: من منکر جريان سازمان يافته ضدانقلاب نيستم. عملکرد اينها با ذات انقلاب اسلامي مخالف است. اينها فرصت گير آوردند که عقده هاي خود را خالي کنند اما معتقدم که مي شد تدبير کرد و نبايد جو را امنيتي مي کرديم و اينها را نبايد با مردم عادي يکي بدانيم .
  نماينده مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه "همه ما مقصريم" افزود: شايد من هم دقيقا مرزبندي را انجام نداده باشم اما ما به جاي رفتن به گذشته، مانند اين برنامه تلويزيوني، بايد رو به فردا برويم. من الان اين دولت را قانوني مي دانم و همه جا هم گفته ام. بايد به فرمايشات رهبري عمل کنيم و معني ندارد که بگوييم بايد به انتخابات برگرديم.
  وي افزود: مردم باور نمي کنند کسي را که شوراي نگهبان تاييدش کرده، يک هفته بعد بگوييم که اين عامل آمريکا است. مگر آقاي احمدي نژاد هم که جشن پيروزي گرفت، مجوز از جايي گرفته بود؟ هنوز که ايشان از طرف شوراي نگهبان تاييد نشده بود.

  **کواکبيان: لويه جرگه ايراني تشکيل دهيد/ شريعتمداري:به قانون عمل کنيد
  کواکبيان در ادامه مناظره زنده تلويزيوني سه شنبه شب شبکه سوم سيما با شريعتمداري با تاکيد بر اينکه در ساختار جمهوري اسلامي ايران تقلب امکان پذير نيست گفت: با اين وجود، معتقدم در انتخابات آينده وزارت کشور بايد لايحه اي بياورد تا جلوي وقوع برخي مسايل که پيش از برگزاري انتخابات انجام شد، گرفته شود.
  وي با بيان اينکه کساني که در انتخابات وارد شدند بايد تا آخر با پذيرش سازو کار موجود ادامه مي دادند، افزود: البته نبايد يک طرف را معصوم بدانيم و طرف ديگر را وابسته به آمريکا. چرا بايد حرف سوروس که يک صهيونيست است را بپذيريم ولي حرف کسي را که 8 سال رييس جمهور اين مملکت بوده نپذيريم.
  مدير مسوول روزنامه مردم سالاري، شريعتمداري را به تخطئه کردن برخي شخصيتها و نخبگان متهم کرد و ادامه داد: نمي شود که همه در يک طرف وابسته به موساد و سيا باشند و به اين ترتيب ديگر هيچ کسي باقي نمي ماند و اين بزرگترين خطر براي نظام است.
  کواکبيان در پاسخ به پرسش مجري که "فيصله دادن ماجرا را در کجا مي بينيد؟" گفت: معتقدم در يک طرح جامع، حساب و وظيفه چهار بخش مردم، حاکميت، نخبگان‌ و آن طرف آبي ها را از هم مجزا کنيم. بايد همه کمک کنيم و با "اقناع" و "اعتدال" فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر جذب حداکثري و دفع حداقلي را اجرا نماييم .
  وي افزود: من تعبيري داشتم که همه طرفها بياييم دور هم بنشينيم و يک لويه جرگه ايراني تشکيل دهيم. بالاخره در اين بيانيه هفدهم هم دولت پذيرفته شده است. به وزارت کشور گفتم چرا شما مجوز نمي دهيد. بايد اجتماعات، دادگاهها،‌ مناظره ها، اعمال ‌دولت و همه چيز بر اساس قانون باشد.
  شريعتمداري مدير مسوول کيهان نيز با بيان اين مطلب که ادامه برخي اتفاقات پس از فرمايشات رهبري در نماز جمعه 29 خرداد قابل درک نيست اين پرسش را مطرح کرد که چگونه مي توان رفتار برخي نخبگان را در اين مدت تعبير کرد و چرا اين افراد اغتشاشگران را محکوم نکردند بلکه با بيانيه هاي خود از آنان دفاع نيز کردند.
  وي با اشاره به برخي اقدامات اغتشاشگران و اهانت کنندگان به مقدسات افزود: اصل ماجرا اين است که ميزان، حال فعلي افراد است. مگر نتانياهو از شما (سران فتنه)‌ به عنوان بزرگترين سرمايه داخل ايران ياد نکرد؟‌ و مگر اوباما و وزير خارجه اش از شما حمايت نکرد؟
  شريعتمداري خطاب به کواکبيان گفت:‌ شما مي فرماييد که بشدت با دخالت بيگانگان مخالفم. آقاياني مانند مهاجراني و رمضانپور و کديور را که ما معرفي مي کرديم الان پناهنده شده اند. معتقدم جرياني که برخي اعضاي اصلي اش هر از چندي به خارج پناهنده مي شوند،‌ حداقل بايد به فکر باشند.
  وي با تاکيد بر اينکه همه مردم در يک طرف ماجرا هستند افزود: يک عده قليلي هستند که تکليف شان مشخص است و به گفته مقام معظم رهبري مر قانون بايد در موردشان اجرا شود و آنان براي اينکه خودشان را نجات بدهند، ديگران را جلو مي اندازند.
  مدير مسوول کيهان در واکنش به پيشنهاد کواکبيان مبني بر تشکيل لويه جرگه گفت: به نظر من، اين، بازگشت به قهقرا و شيخوخيت و براي افغانستان است. مگر الان قانون نداريم؟ پيشنهاد من اجراي خود قانون است . در اين نظام بايد همه به قانون اقتدا و به آن تن دهند.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388  ساعت 3:22 

  مسيح مهاجري، روزنامه جمهوري اسلامي راپايگاه فتنه گران کرده است
  قم – جمعي از طلاب ، اساتيد و فضلاي حوزه علميه قم دريادداشتي از مسيح مهاجري مدير مسوول روزنامه جمهوري اسلامي پرسيدند، چرا روزنامه اي که با پول بيت المال منتشرمي شود ، بايد پايگاه دفاع ازفتنه گران شود؟
  دراين يادداشت که نسخه اي از آن روز چهارشنبه به ايرنا نمابر شد،آمده است: تبليغ وحدت، همدلي و يکپارچگي کاري ستودني است اما بايد ديد منادي وحدت چه کسي است ؟
  در اين ياداشت که درپاسخ به سرمقاله مسيح مهاجري است، آمده است: شما چگونه درنقش منادي وحدت ظاهر شده ايد، درحالي که در جريان فتنه انتخاباتي اخير يکي از حاميان اصلي فتنه گران بوده ايد که در دو ساحت جنگ مطبوعاتي و تقابل ميان روحانيون بيشترين خدمت را به سران فتنه کرده ايد.
  در ادامه اين بخش ازيادداشت آمده است: عملکرد شما پس از اعلام نتيجه انتخابات وهمراهي با فتنه گران به هيچ وجه قابل اغماض نيست، شما در کنار فتنه گران و جزء آنان بوديد ، هم از آقاي موسوي تبليغ کرده و او را اصلح معرفي کرديد وهم از مطالبه غير قانوني و فتنه انگيزانه اش در ادعاي تقلب و درخواست ابطال انتخابات تا جايي که دست داد، دفاع کرده ايد .
  نويسندگان يادداشت در ادامه آورده اند: با وجود لطمات شديدي که نظام مقدس جمهوري اسلامي از ناحيه فتنه گران ديده است ، هيچ گاه کلمه اي در انتقاد از سران فتنه نگفته ايد ، بلکه همراه با کساني ديگر با فعاليت هاي پنهاني در قم و مراجعه به دفاتر مراجع وعلماي بلند پايه با تحريک و وسوسه توانسته ايد برخي از بزرگان را دچار ترديد ساخته و از دفاع ازنظام اسلامي و ولي فقيه آنها را باز داريد.
  در ادامه آمده است: شما اولين شرط روزنامه نگاري که صداقت با مردم است را رعايت نکرديد و فراخواني به وحدت در مقطع کنوني را نيز به عنوان تاکتيک در مبارزه با حاکميت، انتخاب کرده ايد ، زيرا اگر جز اين بود بايد به منشا فتنه گري ها اشاره و خواستار مقابله با آن مي شديد نه اين که مدام درس اخلاق به مدافعان از حريم ولايت وجمهوري اسلامي بدهيد.
  * قضاوت، منادي وحدت درباره جناح هاي درگير چگونه است؟
  در ادامه ياداشت آمده است : قضاوت شما (مهاجري) درباره رخداد هاي اخير وطرفين ماجرا، خالي از حب وبغض نيست چون شما به هردو طرف مي گوييد خود را تبرئه نکنيد، هردو مقصريد! ودراين بين گروه چند صد نفره ازآشوب طلبان را سيل مي ناميد وبدين طريق براي آنها تبليغ مي کنيد.
  در اين بخش يادداشت عنوان شده است: چرا گستاخي ها و اهانت به مقدسات که با هماهنگي دشمنان اسلام و سران فتنه به عنوان سناريويي براي فشار بر جمهوري اسلامي تدارک ديده شده را نتيجه عملکردهاي ناصواب مسوولان نظام اسلامي معرفي و آشوب طلبان را تبرئه مي کنيد؟!
  در بخش ديگري از اين ياداشت به حمايت مسيح مهاجري از صانعي انتقاد شده وآمده است : آقاي صانعي جرمش از جهاتي سنگين تر از کاظم شريعتمداري است، زيرا آقاي شريعتمداري تنها در ساحت سياسي و براندازي با نظام مقابله کرد، ولي ازجهت عقيدتي وفقهي اشکالات آقاي صانعي را نداشت .
  فضلاي حوزوي در ادامه اين يادداشت خطاب به مدير مسوول روزنامه جمهوري اسلامي عنوان کرده اند : صلاحيت شما در اداره روزنامه جمهوري اسلامي ارگان رسمي حزب جمهوري اسلامي که بنيانگذاران آن اشخاصي نظير شهيد بهشتي و رهبر معظم انقلاب بوده زير سوال رفته است و بايد براي پيش برد افکار و اهداف سياسي خود روزنامه ديگري را دست و پا کنيد چرا بايد روزنامه اي که با پول بيت المال اداره مي شود پايگاهي براي دفاع از فتنه گران باشد؟
  در پايان اين يادداشت نيز آمده است : آخرين نکته اين که درست نيست که شما به خاطر شيفتگي نسبت برخي شخصيت هاي انقلاب هرچند در نگاه شما بزرگ باشند(هاشمي رفسنجاني) ، پا روي حق بگذاريد و برخطاهاي آشکار مراد و محبوب خود چشم ببنديد و با سرسختي از مواضع اشتباه او دفاع کنيد و فردا در پيشگاه عدل الهي سر افکنده باشيد .

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه بیست و چهارم دی 1388  ساعت 3:21 

  غرب و کارکرد ديپلماسي در مسائل هسته اي ايران
  دفتر پژوهش و بررسيهاي خبري-محسن جعفري اصلي:مناقشه ميان مصالحه جويي و فشار، حالتي غيرواقعي دارد. ديپلماسي يعني اين که بتوانيم به طرف مقابل خود، عواقب اقدامات مختلف و فوايد گزينه هاي جايگزين آن را نشان دهيم. اما ديپلماسي به طور اصولي، ظرفيت هاي خاصي از فشار را نيز به همراه دارد.
  هنري کيسينجر وزير سابق امورخارجه آمريکا و تحليلگر سياسي به بررسي موقعيت هسته اي ايران، نتايج احتمالي مذاکرات ايران با سه کشور اروپايي و منافع آمريکا در اين جريان پرداخته است. آيا آمريکا فقط خواهان مقابله با فعاليت هاي هسته اي ايران و کره شمالي است؟ آيا مخالفت آمريکا شامل کشورهاي دموکراتيک جهان نيز مي شود؟ قرار است تا چه حد در مقابل گسترش هسته اي مقاومت کنيم.
  آيا امکان دارد يک کشور به تنهايي به مأمور مقابله با گسترش سلاح هاي هسته اي تبديل شود؟
  در مورد ايران، اين مسائل پيچيده در کنار هم قرار گرفته اند. اما وضعيت کره شمالي، متفاوت است. کره شمالي کشور انزوايافته اي است که هيچ کمک مهمي به اقتصاد کشورهاي ديگر نمي کند. همسايگان کره شمالي به استثناي کره جنوبي، توافق دارند که کره شمالي هسته اي، تهديد غيرقابل قبول امنيتي عليه ديگران است در نقطه مقابل آن، ايران يک توليدکننده بزرگ نفت است و پتانسيل هاي صنعتي زيادي هم دارد.
  کشورهاي بزرگ ديگري هم به دلايل اقتصادي، از روابط حسنه با ايران نفع مي برند.
  حتي در همسايگي ايران، کشورهايي هستند که از افزايش تهديد ايران عليه آمريکا استقبال مي کنند.
  اميدها به پيشرفت در حل و فصل مسئله هسته اي کره شمالي را مي توان بر پايه فشار بر کشورهايي در همسايگي آن ارزيابي کرد که از لحاظ اقتصادي وابستگي خاصي به اين کشور داشته باشند، اما مسئله ايران، پيچيده تر است. حالا که اين مسئله به نقطه مرکزي ديپلماسي بين المللي تبديل شده است مهم است که استراتژي را که اين سياست بر آن قرار گرفته است، روشن کنيم.
  در زمان جنگ سرد، تمام افرادي که در تصميم گيري در عرصه جنگ هسته اي حضور داشتند با اين بن بست بزرگ مواجه بودند که چگونه مي توان از تلفات ده ها ميليون انسان در اين جنگ جلوگيري کرد و در عين حال با حکومت هاي اقتدارگراي آن دوران مقابله نمود.
  تمام ساماندهي جنگ سرد بين اين دو جبهه قرار مي گرفت. بازدارندگي در اين خصوص موثر بود زيرا تنها دو بازيگر اصلي در جهان وجود داشت. هر يک از آنها ارزيابي دقيقي از خطرات استفاده از سلاح هاي هسته اي به عمل مي آورند. اما وقتي سلاح هاي هسته اي به جاهاي ديگري نيز راه يافت، اصل بازدارندگي در زمان کوتاه مورد توجه قرار گرفت و ديگر معتبر نبود. اکنون ديگر سخت است که تصميم بگيريم چه کسي قصد دارد از چه حمله اي جلوگيري کند و چه محاسباتي نيز بايد انجام دهد.
  حتي اگر کشورهاي خواهان انرژي هسته اي، همان دلايلي را مطرح کنند که کشورهاي داراي اين انرژي هم آن را مطرح مي کردند باز هم ممکن است آمريکا بخواهد از تسليحات هسته اي به عنوان مانعي براي مقابله با حملات تروريستي استفاده کند. تجربه شبکه خصوصي گسترش هسته اي هم عواقب گسترش تسليحات هسته اي را نشان مي دهد.
  به تمام اين دلايل، بايد با گسترش هسته اي مقابله شود. در اين مورد فوريت هايي نيز وجود دارد بايد حتي از در اختيار گرفتن سلاح هاي هسته اي توسط کشورهاي دموکراتيک هم جلوگيري کرد.
  اين واقعيت، اغلب با دو دغدغه ديگر ترکيب شده و حالت مبهمي مي يابد. کشورهاي گسترش دهنده هسته اي مي گويند آنها حق دارند از انرژي صلح آميز هسته اي براي توليد انرژي استفاده کنند. اما در مورد ايران، اين بيشتر به يک بهانه شبيه است.
  آنچه که ايران واقعاً دنبال مي کند، مانعي در مقابل دخالت عوامل مختلف در سياست خارجي تهران است. به همين دليل است که ارائه مشوق هاي لازم براي خلع سلاح ايران کار سختي است. چون هر يک از اين مشوق ها به نحوي وابستگي ايران به کشورهايي را زياد مي کند که تکنولوژي هسته اي پيشرفته اي دارند و به اين ترتيب، توانايي ايران براي تهديد کردن آنها با ابزارهاي ديگر فراهم مي شود.
  در همين حال، برخي متحدان اروپايي، تمايلات هسته اي ايران را دفاعي مي دانند. آنان برنامه هاي هسته اي ايران را برخاسته از موقعيت جغرافيايي اين کشور يعني در محدوده کشورهايي هسته اي مثل هند، پاکستان، روسيه و اسرائيل ارزيابي مي کنند. آنان معتقدند که بن بست هسته اي ايران را مي توان با ملايمت و با استفاده از ديپلماسي مصالحه جويانه به خاتمه رساند. آنان در مذاکرات خود با ايران، به مسائلي رسيده اند که در مورد عراق هم مطرح مي شد و آن هم تمايل اروپا به استفاده از ديپلماسي بين المللي در برابر تمايل آمريکا به اعمال فشار است.
  در واقع، مناقشه ميان مصالحه جويي و فشار، حالتي غيرواقعي دارد. ديپلماسي يعني اين که بتوانيم به طرف مقابل خود، عواقب اقدامات مختلف و فوايد گزينه هاي جايگزين آن را نشان دهيم. اما ديپلماسي به طور اصولي، ظرفيت هاي خاصي از فشار را نيز به همراه دارد.
  در آن صورت، آغاز مرحله مذاکره با آمريکا نمي تواند حالت مذاکره دوجانبه داشته باشد. اما چارچوبي مشابه اجلاس شش جانبه پکن براي حل بحران کره شمالي نيز مي تواند گزينه هايي را که آمريکا مي تواند از آنها حمايت کند يا برآنها پافشاري کند، تأمين نمايد

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه پانزدهم دی 1388  ساعت 19:36 

   
  با انتشار فيلمي مستند از قتل ندا آقا سلطان نقش بيگانگان در قتل هاي رسانه‌اي افشا شد.
  به گزارش پایگاه خبری MAA به نقل از روزنامه وطن امروز، ندا آقا سلطان و قتل وي در جريان حوادث پس از انتخابات، سوژه‌اي براي حاميان داخلي موسوي و رسانه‌هاي خارجي حامي وي شد تا وي را به عنوان‌نماد مظلوم‌ نمايي خود قرار داده و با انتشار غير قابل برآورد آن در تمام رسانه‌هاي دنيا، اقدام به پيگيري اهداف خود کردند.
  اين روز‌ها زواياي مختلفي از دروغ‌پردازي‌هاي سران جريان موسوم به سبز، از‌ حوادث پس از انتخابات تاکنون آشکار شده و همين موضوع نه‌ تنها موجب بي‌اعتباري‌ آنها که باعث خشم ملت نسبت به آنها و درخواست برخورد شديد دستگاه قضا با اين هتاکان و دروغگويان شده است.
  اين روزها که عامل اصلي حوادث انتخابات يعني موسوي، خود به دروغ بودن محرک اصلي آشوب‌ها ـ يعني ادعاي تقلب ـ معترف شده و پروژه‌هاي مضحکي چون سعيده‌پور‌آقايي، ترانه موسوي، عاطفه امام و در راس آنها پروژه خنده‌دار «72 تن» تشت رسوايي اين جماعت شده؛ افشاي پشت پرده قتل ندا‌آقا سلطان مي‌تواند اوج نفاق و شيطان صفتي هدايت‌کنندگان آشوب‌هاي پس از انتخابات در تهران را هويدا کند.
  طي چند هفته اخير فيلمي جديد و ارزيابي شده از صحنه معروف قتل ندا آقا سلطان در فضاي سايبر منتشر شده که بررسي آن نشان مي‌دهد، قتل ندا آقا سلطان، بسيار مشکوک و يک پروژه طراحي شده از سوي عوامل سرويس‌هاي امنيتي انگليس و آمريکا بوده است.
  تناقضات اين فيلم و نيز اظهارات آرش حجازي به عنوان فرد حاضر در صحنه و متهم اصلي قتل ندا آقاسلطان از يک سناريوي از قبل طراحي شده براي اين موضوع خبر مي‌دهد.
  براساس تحليل و بررسي‌هاي تهيه‌کنندگان اين فيلم مستند، آقا سلطان در اين صحنه کشته نشده و در جاي ديگري به قتل رسيده است.
  انتشار اين فيلم جديد از قتل ندا آقاسلطان که بر فرضيه قوي صحنه‌سازي بودن اين ماجرا صحه مي‌گذارد، ابعاد فاجعه‌باري از تلاش سرويس‌هاي اطلاعاتي غرب و همراهان داخلي آنها در حوادث اخير را آشکار مي‌کند.
  در اين مستند، گفته مي‌شود که ندا آقاسلطان با همکاري عوامل بيگانه در لحظه فيلمبرداري از صحنه ساختگي قتل خود، با دستگاه يا کيسه‌اي مخصوص، خون را روي صورت خود جاري مي‌کند. همچنين تناقض‌هاي آشکار عکس معروف ندا آقا سلطان با فيلم پخش شده از وي نشان از زواياي پنهان اين توطئه دارد.
  بر اساس بررسي‌هاي صورت گرفته روي اين فيلم، ندا آقا سلطان در اين سناريو، خود همکاري مي‌کرده و پس از اينکه همراه با آرش حجازي وارد خودرو براي انتقال به بيمارستان شده، توسط يکي از همراهان کشته مي‌شود.
  گفتني است، از همان روزي که فيلم با کيفيت بالاي قتل ندا آقاسلطان براي اولين بار از CNN پخش و پيگيري آن به بي‌بي‌سي فارسي سپرده شد، با توجه به شواهد موجود، از جمله کيفيت فيلمبرداري، فاصله فيلمبرداري از محل درگيري، خلوت بودن خيابان، اسلحه به کار برده شده، زاويه اصابت گلوله و اصابت گلوله از فاصله نزديک(بر اساس گزارش پزشکي قانوني)، فرار آرش حجازي به انگليس در روز بعد از قتل، ارتباطات حجازي در انگليس و شواهد ديگر، اين فرضيه مطرح شد که آقاسلطان با طراحي سرويس‌هاي جاسوسي انگليس و آمريکا و عامليت بخشي از هواداران موسوي به قتل رسيده است.
  طرح اين فرضيه توسط رسانه‌هاي انقلابي و شواهد ارائه شده براي آن در روزهاي پس از پخش فيلم در CNN و بي بي سي فارسي، خشم رسانه‌هاي بيگانه و همراهان داخلي آنها را برانگيخت به طوري که پس از آن به ورطه تناقض‌گويي و ‌فحاشي افتادند.
  جزئيات اين قتل شيطاني در ابتداي صحنه فيلم معروف ندا آقا سلطان، آرش حجازي به همراه مربي موسيقي ندا آقاسلطان، وي را روي زمين نشانده و دراز مي‌کنند. نخستين موضوعي که بسيار جلب توجه مي‌کند، حجم خون فراواني است که روي زمين و زيرپاي ندا آقا سلطان ريخته شده است و اين در حالي است که اين حجم انبوه خون تناسبي با خون ريخته شده بر گلوي ندا آقا سلطان و دستان اين 2 نفر که به ادعاي خود مي‌خواستند مانع خونريزي شوند، ‌ندارد.
  مورد قابل توجه ديگر رفتار عادي اطرافيان است. در همان ابتداي فيلم به خوبي مشخص است که عابران اندک خيابان در حال رفت و آمد عادي خود هستند. ولي اين آرش حجازي و مربي موسيقي ندا هستند که هيجان زده شده‌اند. اگر شليکي صورت گرفته بود، چرا عابران رفت و آمد عادي خود را داشتند. در اين فيلم به وضوح مشخص است که آرش حجازي در لحظه‌اي که ندا را روي زمين دراز مي‌کند به دوربين نگاه مي‌کند و در واقع کاملا مشهود است که وي به دنبال آن است که ببيند آيا دوربين صحنه را تعقيب مي‌کند و در واقع کليت صحنه را در نظر مي‌گيرد.
  پس از دراز کردن ندا روي زمين، براي جلب توجه مردم، آرش حجازي فرياد مي‌زند[ندا] تير خورده! قطعاً اين موضوع هم براي جلب توجه مردم اطراف که در حال رفت و آمد عادي خود هستند، است و هم اينکه در حال گفتن ديالوگ مربوط به اين فيلم هستند. دوربين بلافاصله پس از تصويربرداري از پايين بدن ندا ـ براي به تصوير کشيدن خوني که روي زمين ريخته شده ـ به بالاي بدن وي مي‌رود. در اين لحظه به نظر مي‌رسد که ندا به دوربين نگاه مي‌کند و بلافاصله نگاه خود را از دوربين برمي‌گرداند.
  در اين هنگام مربي ندا فرياد مي‌زند که «ندا بمون، ندا نرو، ندا مقاومت کن»، اين ديالوگ قطعا غلظت احساسي اين فيلم را افزايش مي‌دهد. آرش حجازي نيز به همراه مربي ندا، دست بر گلوي وي گذاشته‌اند و به اصطلاح مي‌خواهند مانع خونريزي شوند.
  در ادامه فيلم، خون از دهان و بيني ندا خارج مي‌شود و فردي که بالاي سر ندا ايستاده داد مي‌زند که «مُرد آقا، مُرد». در ادامه همين شخص دوباره فرياد مي‌زند «مُرد» و اقدام به فرياد زدن و داد کشيدن مي‌کند! اين فرد همچنين با به زبان راندن برخي الفاظ رکيک ـ مخاطب وي مسؤولانند ـ سعي بر آن دارد که واکنش خود به ديدن اين صحنه دلخراش را با اين الفاظ رکيک انجام دهد تا به نوعي حس قضاوت اين صحنه را در بينندگان به وجود آورد.
  آرش حجازي پس از خروج از کشور در گفت‌و‌گو با بي‌بي‌سي فارسي در توضيح اين اتفاق مي‌گويد: «سر و صدا را در خيابان شنيدم و تصميم گرفتم بيرون بيايم و ببينم که چه خبره. خيابان خسروي را تا انتها رفتم و رسيدم به خيابان کارگر تا اينکه رسيدم به جايي که مردم جمع شده بودند و 50‌متر پايين‌تر پليس ضد‌شورش با موتورهاشون ايستاده بودند و مردم را عقب مي‌راندند. در يک لحظه گاز اشک‌‌آور بين مردم پرتاب شد و مردم وحشت کردند. در همان زمان پليس به سمت مردم حرکت کرد با موتور و مردم در خيابان خسروي دويدند. ندا هم در ميان اون مردم بود (چطوري ندا را مي‌شناخت؟!) و مي‌ديدمش و مرتب در تمام اين مدت ما ايشون رو مي‌ديديم. ما همين‌طور دور شديم تا به تقاطع خيابان خسروي و خيابان صالحي رسيديم، جايي که مردم پراکنده شدن ديگه و چند نفري ايستاده بودند که ببينن چيکار بايد بکنن که در اون لحظه ما صداي تيري رو شنيديم. من از دوستي که کنارم ايستاده بود پرسيدم که اين چي بود؟ گلوله بود؟ و اون گفت که نه. مي‌گن که گلوله‌هاي پلاستيکي دارن. منتها در همان لحظه من برگشتم و ديدم خون از سينه خانم ندا که در يک متري من ايستاده بود داره فواره مي‌زنه! من به طرف ايشون رفتم و به کمک فردي که فکر مي‌کردم پدرشونه و بعدا شنيدم که معلم موسيقي شونه، روي زمين خوابانديم و سعي کردم که با فشار دستم جريان خون رو متوقف کنم ولي گلوله به آئورت ايشون خورده بود و ريه ايشون رو پاره کرده بود. گلوله از جلو وارد شده بود به سينه ايشون. متأسفانه نتوانستم کاري براي ايشون بکنم. متأسفانه هر چه فشار به سينه ايشون آوردم وقتي که آئورت ايشون پاره شده بود، خون در مدت 30ثانيه، 40 ثانيه از بدن خالي شد». حجازي اين گمانه که ممکن است شليک از سوي نيروي انتظامي نباشد را رد کرد و گفت: مردم نه سلاح سرد حمل مي‌کردند و نه سلاح گرم. تنها سلاحشون صداشون بود که اون هم چند روز قبل از اين اتفاق، مردم در سکوت راهپيمايي مي‌کردند و هيچ‌کس جلوي ايشون نبود. مردم کنار ايشون راهپيمايي مي‌کردند. موقعي که صداي گلوله شنيده مي‌شد و گلوله از جلو اومد. کوچه خالي بود موقعي که گلوله اومد.
  نکات عجيب در صحبت‌هاي آرش حجازي
  1- آرش حجازي در توضيح خود از حوادث قبل از صحنه به اصطلاح تير خوردن ندا، چندبار ندا آقاسلطان را ديده است: «ندا هم در ميان اون مردم بود. و مي‌ديديمش و مرتب در تمام اين مدت ما ايشون رو مي‌ديديم».
  آرش حجازي سابقه آشنايي با ندا آقاسلطان نداشته و مدعي‌ شده در صحنه قتل وي را ديده است، با اين حال وي چگونه توانسته در ميان جمعيت حاضر در خيابان خسروي و کارگر ندا را از ديگران تشخيص دهد؟! به عبارت ديگر آرش حجازي در خيابان‌هاي خسروي و کارگر آيا به دنبال شخص خاصي ميان جمعيت بوده که پس از مشاهده به اصطلاح تير خوردن ندا در خيابان، وي را به ياد مي‌آورد؟ قطعا هر فردي که قصد خاصي نداشته باشد، وقتي اجتماعي را مي‌بيند، روي فرد خاصي تمرکز نمي‌کند. ولي چگونه حجازي ندا را قبل از آنکه حادثه رخ دهد در خيابان‌هاي اطراف به ياد مي‌آورد؟ مگر آنکه پروژه‌اي از قبل طراحي شده باشد که اجزاي آن به خوبي همديگر را بشناسند و در حال هماهنگي براي انجام آن باشند.
  2- حجازي مدعي مي‌شود، تير به «آئورت» ندا آقاسلطان برخورد کرد. در حالي که اگر تير به «آئورت» وي اصابت مي‌کرد، حادثه ديده اصطلاحا دچار «confause» (گيج‌شدگي) مي‌شد. ولي در تصوير مشاهده مي‌شود که ندا آقاسلطان عملا يکي از دست‌هايش را تکان مي‌دهد و به‌نظر مي‌رسد در چند نوبت به دوربيني که با کيفيت بالا تصوير مي‌گرفت، نگاه مي‌کند.
  از سوي ديگر اگر آنگونه که حجازي مدعي شده تير به آئورت ندا اصابت و خون فوران کرده، چرا روي لباس‌هاي وي آثار خون ديده نمي‌شود و فقط اين جلوي پاي نداست که حجم فراواني خون ديده مي‌شود! از سوي ديگر اگر گلوله به آئورت ندا برخورد کرده، قطعا خون فوران مي‌کند، ولي چرا ميزان خوني که دست‌هاي حجازي و مربي موسيقي به آن آغشته است هيچگونه تناسبي با آن حجم خون فوران شده ندارد؟
  3- اين ادعا با يافته‌هاي پزشکي مطابقت ندارد که «آئورت» پاره ‌شود و 15 ثانيه بعد مصدوم آنچنان هوشيار باشد و به صداي اطرافيان عمل کند. همچنين اين موضوع غيرقابل پذيرش است که همزمان با اين رفتار بيماري که گلوله به آئورت وي اصابت کرده، خون از بيني مصدوم خارج شود.
  خروج اين ميزان خون از بيني، مستلزم آن است که خون وارد ريه و مجاري تنفسي شود و آن را اشباع کند و از راه دهان و بيني خارج شود. در چنين وضعي مصدوم نمي‌تواند بلافاصله قبل از خروج اين حجم خون، هوشيار باشد!
  اما اصل ماجرا!
  شبکه خبري بي‌بي‌سي که عهده‌دار پروژه رسانه‌اي (قتل رسانه‌اي) ماجراي قتل ندا آقاسلطان بوده در اين‌باره چندين بار اقدام به پخش صحنه‌هايي از حضور ندا آقاسلطان در تجمعات مي‌کند! جالب‌تر آنکه در يکي از اين تصاوير، ندا آقاسلطان در وسط کادر و اصطلاحا در نقطه «طلايي» دوربين قرار مي‌گيرد.
  در همين تصوير ندا به عقب برگشته، دوربين را نگاه مي‌کند! و سپس به همراه مربي موسيقي خود به سمت راست حرکت مي‌کند! جالب آنکه دوربين نيز در حالي که جمعيت حاضر در کادر، فراوانند، اقدام به تعقيب ندا آقاسلطان مي‌کند! چرا؟ در ميان اين همه سوژه چرا دوربين بر ندا آقاسلطان و مربي وي زوم کرده و آنها را تعقيب مي‌کند؟! بدون شک به علت ازدحام جمعيت، مکان براي انجام سناريو مناسب نبوده است.
  اما در تصوير معروف، فضايي که صحنه قتل ندا در آن اتفاق افتاده، هيچگونه درگيري يا ازدحام جمعيتي را نشان نمي‌دهد. به عبارت ديگر اتفاق خاص و عجيبي در آن اطراف رخ نداده است. بنابراين اين موضوع نشان‌دهنده آن است که آشوب‌ها به مکان فيلمبرداري شده سرايت نکرده است! اما آنها مدعي هستند که ندا آقا سلطان در اين مکان مورد اصابت گلوله قرار مي‌گيرد! جالب آنکه پس از آنکه آرش حجازي و مربي موسيقي ندا، وي را روي زمين مي‌خوابانند، اطراف تصوير حرکت عادي مردم را حکايت مي‌کند! آيا اگر در آن اطراف صداي شليک گلوله مي‌آمد، حرکت مردم اينگونه عادي بود؟! با نگاهي به فيلم سوال ديگري که پيش مي‌آيد اين‌است که چرا ندا پس از اصابت گلوله فرضي، نقش بر زمين نشده و توسط حجازي و استاد خود روي زمين خوابانده مي‌شود.
  در حالي که اگر در آن صحنه گلوله‌اي به آئورت او خورده بود قطعا بايد خودش نقش بر زمين مي‌شد.
  و نقش ندا در فيلم منتشر شده از فيلمي که ادعا مي‌شود صحنه به قتل رسيدن ندا را نشان مي‌دهد، در هنگامي که ندا آقاسلطان روي زمين مي‌نشيند، دست چپ وي خالي است؛ موقعي که آرش حجازي و مربي موسيقي، ندا را روي زمين مي‌خوابانند نيز دست چپ وي خالي است و حتي هنگامي که دوربين که کيفيت بسيار بالايي دارد، قصد پايان فيلمبرداري از پايين تنه ندا و اقدام به فيلم گرفتن از صورت وي را دارد، در دست چپ ندا هيچگونه شيئي ديده نمي‌شود. اما بلافاصله پس از آنکه دوربين از پشت سر مربي موسيقي عبور کرده و اقدام به فيلمبرداري از صورت ندا مي‌کند، در کمال حيرت در دست چپ ندا شيئي که شباهت زيادي به کيسه خون دارد يا دستگاهي شبيه به آن، ديده مي‌شود!! اما ماجرا به همين جا ختم نمي‌شود.
  ندا آقاسلطان که از وي به عنوان نماد به اصطلاح جنبش سبز ياد مي‌شود، همزمان دست چپ خود را نزديک صورتش آورده و چند بار با انگشت شست خود شيئي در دست خود را فشار مي‌دهد.
  در همين هنگام خون روي دهان و بيني ندا سرازير مي‌شود و در ادامه صحنه پايين رفتن دست چپ ندا به وضوح مشاهده مي‌شود!!
  در کليپي که سايت mobarezclip.com از اين تصاوير منتشر کرده، حرکت دست ندا به وضوح به نمايش گذاشته شده و توضيحات قابل تاملي روي اين تصاوير داده شده است که از طراحي يک سناريوي کثيف در اين باره خبر مي‌دهد.
  نکته جالب و در عين حال قابل تامل ديگر اينکه در صحنه‌اي از فيلم، مشاهده مي‌شود فردي اقدام به عکس گرفتن از ندا مي‌کند. همان عکسي که اين روزها معروف‌ترين عکس وي است. اما بررسي صورت ندا در هنگام گرفتن اين عکس و خود عکس منتشر شده، نشان مي‌دهد طراحان سناريوي قتل ندا، اقدام به دستکاري اين عکس کرده و بخش‌هايي از خون ريخته شده بر صورت وي را پاک کرده‌اند.
  قطعا وقتي دختري جوان، زيبا و دانشجو براي اين سناريو انتخاب مي‌شود، مي‌بايست هنگام قتل ساختگي وي، جلوه‌هاي بصري صورتش نمايان باشد! اين مستند نشان مي‌دهد ندا آقاسلطان در فيلم قتل، به ايفاي نقش پرداخته، اما براستي وي چگونه کشته شد؟آنگونه که پزشکي قانوني گزارش داده، ندا آقاسلطان با شليک اسلحه و از پشت و از فاصله‌اي بسيار نزديک مورد اصابت قرار گرفته است.
  پزشکي قانوني همچنين گزارش داد که ندا آقاسلطان با اسلحه‌اي با کاليبر و مدل کوچک به قتل رسيده است. اين گزارش پزشکي قانوني نشان مي‌دهد، ندا آقاسلطان در صحنه‌اي که فيلم آن هفته‌ها عليه جمهوري اسلامي ايران پخش مي‌شد، کشته نشده است. اما ندا همان روز کشته شد، پس ماجرا چيست؟ کارشناسان قطعي‌ترين فرضيه براي قتل ندا را اينگونه مي‌دانند که وي در حين انتقال به بيمارستان کشته شده است. به احتمال قريب به يقين، ندا آقاسلطان در مسير بيمارستان توسط همان سناريست‌هاي ماجرا به قتل رسيده است.
  ديگر ابهامات چرا آرش حجاري 24 ساعت پس از فيلمبرداري از صحنه مشکوک قتل ندا آقا‌سلطان، ايران را ترک مي‌کند؟ اين در حالي است که وي 48 ساعت قبل از ماجرا به ايران آمده بود. حجازي که در انگليس تحصيل مي‌کند، 2 روز پس از حضور در ايران، وارد اتفاقي بسيار مشکوک عليه جمهوري اسلامي ايران مي‌شود؛ يک روز بعد نيز وي از ايران خارج مي‌شود و براي اولين بار به عنوان شاهد ماجرا درگفت‌وگو با بي‌بي‌سي فارسي ـ اصلي‌ترين رسانه حامي موسوي و مخالفان جمهوري اسلامي ـ اقدام به تشريح ماجرا مي‌کند!اما نکته بسيار مشکوک ديگر را از زبان داريوش سجادي از عناصر نزديک به اپوزيسيون خارج از کشور در گفت‌وگو با سايت ضدانقلاب «گويانيوز» بشنويد.
  سجادي در بخشي از اين گفت‌وگو، قتل آقاسلطان را سناريويي از پيش تعيين شده مي‌داند و مي‌گويد: «يک نکته ديگر هم هست که از آرش حجازي شاهد قتل ندا آقاسلطان مي‌پرسم. يا ايشان يا هر کس ديگري که مي‌خواهد جواب بدهد. ايشان 48 ساعت بعد از حادثه با ويزاي آماده در جيب(!) سر از بي‌بي‌سي درآوردند و گفتند ما قاتل ندا را گرفتيم. کارتش را درآورديم، او بسيجي بود و ... بنده سوالم اين است آقاي آرش و همه کساني که خبر را شنيديد، شما مي‌گوييد جنبش سبز يک جنبش نايس ملاطفت‌طلب است بعد هم توانستيد يک بسيجي آدم‌کش را که يک نفر را در مقابل چشم همه کشته خلع‌سلاح کنيد و کارت شناسايي‌اش را هم درآورده‌ايد، ايشان هم تمام مدت مثل ماست ايستاده و شما را نگاه کرده؟! از کي تا حالا جنبش سبز اينقدر دلاور شده که يک قاتل مسلح را خلع‌سلاح کند، بعد هم ولش کند؟! آيا روي پيشاني بنده و امثال بنده نوشته شده: ابله!»
  قتل رسانه‌اي پروژه قتل آقاسلطان نمونه اي مثال‌زدني‌است که سرويس هاي اطلاعاتي با همراهي رسانه‌هاي هماهنگ با خود، يک پروژه‌قتل را کليد مي‌زنند در حالي که براي فيلمبرداري، رسانه اي‌کردن و انتساب آن به ديگران از قبل برنامه ريزي کرده اند؛ در واقع ما در ماجراهايي شبيه مرگ ندا آقاسلطان شاهد يک «قتل رسانه‌اي» هستيم.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه پانزدهم دی 1388  ساعت 19:35 

  سال 67 رييس مجلس، فرمانده سپاه و نخست‌وزير وقت، جام زهر به امام(ره) دادند
  جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي با انتشار بيانيه‌اي در محکوميت هتک حرمت عاشورا تصريح کرد: سال 67 هم اينان بودند که در قالب رئيس مجلس، فرمانده‌سپاه و نخست‌وزير جام زهر به امام(ره) دادند و خون به دل آن پير سفر کرده کردند.
  به گزارش پایگاه خبری MAA ، در اين بيانيه تصريح شده است: ملت در نهم دي، حماسه‌ پرشکوهي را رقم زدند که خواب را از چشم گستاخان فتنه‌گر گرفت.
  جمعيت ايثارگران با اشاره به گذشت 200 روز از انتخابات آورده است: برخي نامه‌پراکني‌ها و دورويي‌هاي زشت و ناپسند شايعه‌پراکنان، نشان‌داد که برخي همچنان حيات خود را در بحراني‌ نشان دادن فضا و رفتارهاي روشنفکر‌مآبانه تعريف کرده‌اند. اميدواريم نخبگان مردود و افراد سست‌عنصر بيش از اين خود را سر راه پيشرفت، تعالي و آرامش کشور و ملت قرار ندهند.
  جمعيت چند هزار نفري روز قدس که در مناسبت هاي بعدي روز 13 آبان و همچنين 16 آذر ريزش گسترده تري داشت، نشان داد، حداکثر تلاش تبليغي و عملياتي آنان براي گردآوردن هواداران از دست رفته است.
  فتنه گران با درايت رهبر معظم انقلاب اسلامي و بصيرت و خودآگاهي مردم خود در اين بحران تصنعي و باتلاق فرو رفته و در حال دست و پا زدن هستند.
  اين متن با تاکيد بر اينکه طراحان و مجريان فتنه هنوز دست از کار نکشيده اند تصريح کرده است: زمين بازي‌اي شکل داده‌اند که يکي طراحي مي‌کند و آن يکي "پاس" مي‌دهد و ديگري تلاش دارد تا "گلي" به دروازه "ايران اسلامي" و "حاميان نظام اسلامي" بزند و جام زهري تعارف نمايد و حاشا که امت اسلامي و نخبگان فهيم و بابصيرت بگذارند اين‌بار موفق شوند.
  جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي ادامه مي دهد:‌ سال 67 هم اينان بودند که در قالب رييس مجلس، فرمانده‌سپاه و نخست‌وزير جام زهر به امام(ره) دادند و خون به دل آن پير سفر کرده کردند. اينان بايد بگويند که چرا هر کدام در هفت ماه گذشته با مردم و قانون همراهي نکردند. آيا اينان در اين مدت جز ايجاد ابهام، ترديد، سکوت و آشوب کار ديگري بود که نکردند؟
  در بند پاياني اين بيانيه آمده است: از اين پس هيچ توجيهي براي سکوت، اهمال‌کاري، مسامحه و فرصت‌‌سوزي قوه‌قضائيه در برخورد با هتاکان، اغتشاشگران و فتنه‌گران پذيرفتني نيست.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  سه شنبه پانزدهم دی 1388  ساعت 19:33 

  هاشمي رفسنجاني بنيانگذار اشرافيت در بعد از انقلاب است
  گناباد- فرماندار گناباد گفت :با اسناد و مدارک لازم و اطلاعات تاريخي مي توان قاطعانه گفت که بنيان گذار اشرافيت در ايران هاشمي رفسنجاني است.
  "محمد صفايي" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: "اگر به خطبه هاي نماز جمعه ايشان نگاه کنيد، ايشان دنيا گرايي را تفسير ديني مي کند ."
  وي در خصوص وضعيت کنوني ايران اظهار داشت:همين جريان اشرافي گر و دنيا گرا چنگالهاي خود را بر روي نظام جمهوري اسلامي انداخته است و چون مردم ايران روحيه عدالتخواهي در وجود آنها موج مي زند اين حضرات در مقابل مردم ايستاده اند .
  صفايي با تاکيد بر روحيه عدالت خواهانه ايرانيان افزود:اين جوهره حتي به قبل از اسلام بر مي گردد و شما اگر به حرکتهاي مزدک در ايران توجه کنيد مي بينيد که حرکات همه داراي جوهره عدالتخوانه است .
  وي گفت: بعد از اسلام نيز ايراني بخشهايي از اسلام را گرفتند که جوهره عدالت در آن موج مي زد و در مذهب تشيع که ايرانيهادريافت کردند عدالت جز اصول دين است .
  فرماندار گناباد با اظهار اين که اشرافي گري عدالت را بر نمي تابد و هميشه با اين عنصر در ستيز است، افزود: جريان اشرافي گري نگران بود که که اگر جريان اصول گرا فربه شود ممکن است براي ايشان مشکل ايجاد شود .
  وي روحيه ضد اشرافي گري احمدي نژاد را ياد آور شد و گفت:"در دوره اول رياست جمهوري ايشان بسياري از کانونهاي اين آقايان را به هم زد که يکي از اينها سازمان بهينه سازي سوخت بود که پسر آقاي رفسنجاني رييس آن بود ."
  او افزود: يک کارهايي نيز در رابطه با دانشگاه آزاد انجام داد که بيشتر از اين نرسيد تا کار اساسي در مورد آن انجام دهد.
  صفايي گفت:اگر به فيلم مهدي هادوي ، اولين دادستان بعد از انقلاب توجه کنيد مي بينيد که دانشگاه آزاد با حمايت همين جريان چه بلايي را بر سر خانواده اين مرد در آورده است.
  وي توضيح داد:آقاي هادوي مقداري از يک زمين را وقف مي کند و بقيه زمين در تملک خودش بود که دانشگاه آزاد مي آيد و اين زمين را به زور مي گيرد و چند نفر را زير خاک مي کنند.
  فرماندار گناباد در ارتباط با نفوذ اين جريان در قوه قضاييه نيز گفت :هر کس منتقد اين جريان مي شود ضربه مي خورد .
  وي افزود:آقاي عباسي به من گفت چهار روز قبل از انتخابات مرا به دادگاه بردند و 200ميليون تومان وثيقه نقد خواستند و چون نتوانستم تهيه کنم مرا به زندان اوين به بند جانيان انتقال دادند.
  او با طرح اين پرسش که " ببينيد بر سر پسر آقاي سليمي نمين چه در آوردند "، ادامه داد: اگر کسي با اينها در گير شود با او بر خورد مي کنند زيرا جريان اشرافيت ول کن نيست و دنياي خود را رها نمي کند.
  صفايي به تناقض گويي اين جريان اشاره کرد و گفت :"الان آقاي هاشمي رفسنجاني از يک طرف مي خواهد بگويد ما در نظام هستيم و از طرف ديگر اگر به هتاکان و حرمت شکنان اعلام موضع کند همه حمايت اين جريان را از دست مي دهد و همين جريان مي گويد تو ما را هم بازي مي دهي."
  وي با شاره به نامه محسن رضايي به رهبر انقلاب افزود: "رفسنجاني اين آقا را جلو انداخت بلکه بتواند براي اين جريان فرجي بکند و رضايي نيز خود آلوده به اين جريان است ."
  او ادامه داد :رضايي مي گويد من سرباز ملت هستم در صورتي که سرباز اشرافي گري است .
  فرماندار گناباد با اشاره به رانت هاي استفاده شده توسط اين جريان گفت :کدام يک از فرزندان ملت ايران مي توانند سربازي نرفته از ويزاي آمريکا استفاده کنند و اين رانتها امروز از اينها گرفته شده که ترش کرده اند و دارند عليه مردم ايران توطئه مي کنند.
  وي با اشاره به سفر هاشمي رفسنجاني به جاکارتا جهت شرکت در کنفرانس سران کشور هاي اسلامي افزود:" يک فهرستي از افراد اعزامي به اين کنفرانس از عمه و خاله تهيه شده بود که آدم را به ياد سفرهاي مظفرالدين شاه مي انداخت و اين طور رفتارها با مبناي نطام ديني جور نيست. "
  صفايي گفت: در آن برنامه حدود 700 نفر به آن سفر مي رفتند که 160نفر از آنها از يک خانواده هاشمي رفسنجاني بودند

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  شنبه دوازدهم دی 1388  ساعت 1:2 

   دبير شوراي نگهبان با اشاره به وقايع روز عاشورا گفت: مردم ما مردم نجيب و قانون‌مداري هستند كه اگر اينطور نبود حرمت‌شكنان الان زنده نبودند، مردم به دليل اينكه نمي‌خواهند تخطي از قانون و خواسته‌هاي مقام معظم رهبري كنند آرام نشسته‌اند.


   آيت‌الله احمد جنتي دبير شوراي نگهبان در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته تهران اظهار داشت: حوادث عاشوراي امسال موضوع خطبه دوم همه ائمه جماعات اين هفته كشور است.
  وي با اشاره به اغتشاشگران افزود: تحليل‌هايي از ابتدا مي‌گفتند كه مساله اينها مساله نظام و اسلام است، مساله‌اي كه 30 سال آمريكا به دنبال آن بود تا نظام اسلامي را سرنگون كند و هدف اسلام است ولي عده‌اي باور نمي‌كردند و مي‌گفتند مسائل داخلي است.
  جنتي ادامه داد: شعارهايي كه اين جريان در اواخر دادند همه را افشا كرد، در جايي خواستند مرگ بر آمريكا را از مردم بگيرند و بگويند ما كاري با غزه و لبنان نداريم و در جايي ديگر كلمه اسلامي را از جمهوري اسلامي برداشتند و مشخص شد كه مساله اسلام است، در ادامه عكس امام را پاره كردند و شعار ضد ولايت فقيه را سردادند و بعد هم اتفاقات روز عاشورا رخ داد.
  وي در ادامه تصريح كرد: اين افراد باورشان شده بود كه نظام ضعيف شده و مردم ديگر طرفداراي از نظام نخواهند كرد و گفتند حالا زمان برخوردهاي فيزيكي است و عده‌اي را جمع كردند و وضعيت روز عاشورا را بوجود آورند و زمانيكه جوانان مومن و بسيجيان مشغول عزاداري بودند، آمدند در خيابان‌ها و با امام حسين دشمني كردند.
  دبير شوراي نگهبان افزود: در روز عاشورا شخصي به يكي از اغتشاشگران گفته بود در روز عاشورا چرا اين كارها را مي‌كنيد كه آن فرد جواب داده بود ما حسين شما را هم ريشه‌كن مي‌كنيم، اين افراد به دست خودشان كارشان را تمام كردند و ديگر براي كسي جاي شك نمانده كه اينها ضد انقلاب و ضد نظام هستند.
  جنتي با اشاره به تجمع ميليوني مردم در روز چهارشنبه اظهار داشت: جمعيتي كه روز چهارشنبه آمد جمعيت 22 بهمني بود و يك حركت حسيني و عاشورايي، خون و رگ‌هاي بدن ما با امام حسين و محبت به او گره خورده است.
  دبير شوراي نگهبان ضمن تشكر از صدا و سيما و مجلس شوراي اسلامي گفت: وقايع روز عاشورا نقشه آمريكا بوده و ديگر آبروي عاملان آن حادثه رفته است، اينها بايد از غصه دق كنند كه رئيس جمهور آمريكا، اسرائيل و انگليس از آنها حمايت مي‌كنند و ديگر ماهيت آمريكايي - اسرائيلي - انگليسي آنها آشكار شده است و من نمي‌دانم با وجود اين مردم ضد امريكايي اين افراد چطور مي‌خواهند زندگي كنند.
  جنتي ادامه داد: زمانيكه بعضي‌ها باورشان شده بود مردم ديگر انقلابي نيستند، جمعيت مليوني مردم در حمايت از انقلاب، نظام و اسلام در صحنه حاضر شد و آيا اين آقايان جمعيت مردم را نديدند.
  وي در ادامه خاطرنشان كرد: مردم ما مردم نجيب و قانون‌مداري هستند كه اگر اينطور نبود حرمت‌شكنان الان زنده نبودند، مردم به دليل اينكه نمي‌خواهند تخطي از قانون و خواسته‌هاي مقام معظم رهبري كنند آرام نشسته‌اند ولي نظام نمي‌تواند مخالفت و اهانت به اسلام را تحمل كند.
  جنتي خطاب به حرمت‌شكنان و اغتشاشگران گفت: به اين عده بسيار ناچيز مي‌گويم كه مردم سي سال با امريكا جنگيدند و آنها را ذليل كردند شما كه كسي نيستيد، ملت ايران اربابان شما را ذليل كردند و به تعبير امام امريكا نتوانست هيچ غلطي بكند.
  دبير شوراي نگهبان در ادامه خطبه دوم درخصوص اينكه در حال حاضر چه بايد كرد گفت: اين افراد از مصاديق بارز مفسد‌في‌الارض هستند و در اوايل انقلاب امثال آنها مجازات شدند، همچنين بعضي افراد اگر سكوت كردند بدانند كه سكوت‌شان گناه است حال در هر لباس و جايگاهي كه مي‌خواهند باشند، اين سكوت محكوم است.
  وي افزود: انتظار مردم از دستگاه‌هاي قضايي بسيار زياد است البته مي‌دانيم كه دستگاه‌هاي قضايي محدوديت‌هايي دارند و نمي‌توانند مانند دادگاه‌هاي اوايل انقلاب عمل كنند كه اگر آن طور عمل مي‌كردند اين قائله خيلي زودتر تمام شده بود.
  جنتي خطاب به دستگاه قضايي گفت: افرادي كه بايد دستگير شوند سريعا بازداشت شوند و اگر كسي هم دستگير شد پس از گذشت چند روز آزاد نشود تا به فتنه‌گري خود ادامه دهد اين افراد ديگر هدايت نمي‌شوند.
  وي ادامه داد: دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي هم بايد به وظايف خود عمل كنند و اگر اين افراد بخواهند دوباره پررو شوند و در خيابان‌ها حرمت‌شكني كنند نبايد امانشان داد و بايد سريعا دستگير و محاكمه شوند، همچنين براي رسيدگي به پرونده‌هاي آنها بايد از قاضي‌هايي مانند قاضي‌هاي سال 57 استفاده كرد نه قاضي‌هاي بي‌حال.
  دبير شوراي نگهبان در پايان خطبه اين هفته نماز جمعه خطاب به افرادي كه دم از وحدت مي‌زنند گفت: كدام وحدت؟ با اين افراد كه نمي‌شود متحد شد، اين افراد بايد توبه كنند و از خدا، ائمه و مردم عذرخواهي كنند تا شايد خدا آن‌ها را ببخشد.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  شنبه دوازدهم دی 1388  ساعت 1:1 

  تحلیل "رسایی" از بیانیه موسوی


   حرمت شکني هاي روز عاشورا است گفت: موسوي با بيانيه اخيرش پذيرفته است عامل به وجود آمدن اغتعضو فراکسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه بيانيه موسوي به معناي پذيرش مسووليتشاشات پس از انتخابات بوده و همچنين کساني که در روز عاشورا به دين و نظام اهانت کردند هواداران او بود.

  حجت الاسلام و المسلمين حميد رسايي روز جمعه با تاکيد بر اثبات دو نکته از بيانيه اخير موسوي در ارتباط با حرمت شکني هاي روز عاشورا اظهار داشت: نکته اول اينکه موسوي پذيرفت کساني که روز عاشورا به خيابان ها ريختند و عليه نظام جمهوري اسلامي و اصل ولايت فقيه شعار دادند، به هيات هاي مذهبي حمله کردند، اماکن عمومي را به آتش کشيدند و به نوعي باطن ضد ديني خود را نشان دادند، هواداراوهستند و به نوعي مسئوليت اين حادثه را قبول کرد. 

  وي با اشاره به بخشي از بيانيه موسوي مبني براينکه "از اين به بعد اگربيانيه هم ندهم، باز مردم به خيابان ها خواهند ريخت"، تصريح کرد: اين موضوع تاکيد بر اين دارد که اغتشاشات قبل از روز عاشورا با بيانيه هاي موسوي انجام مي شده است، يعني موسوي پذيرفته که قبل از اين من بيانيه مي دادم، مردم به خيابان ها مي آمدند، روزعاشورا بيانيه ندادم، باز هم به خيابان ها آمدند، بنابراين مسئوليت اين حوادث را پذيرفته است. 

  عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي در ادامه خاطرنشان کرد: پيش از اين دلسوزان نظام تاکيد داشتند چهره واقعي موسوي و تقابل او با دين و نظام اسلامي و همچنين همسويي او با دشمنان قسم خورده امام و انقلاب براي عموم مردم روشن است که بيانيه اخير وي هم اين موضوع را اثبات کرد، بنابراين ديگر براي کساني که به امام و انقلاب علاقه دارند، جاي ترديدي باقي نمانده است که موسوي، خاتمي، کروبي و برخي فرزندان هاشمي در خدمت اهداف دشمنان امام، انقلاب و مردم هستند که اگر مسئولان به وظيفه خود عمل نکنند، مردم انقلابي به بند ميم وصيت نامه حضرت امام عمل خواهند کرد. 

  وي درباره بخش ديگري ازاين بيانيه مبني براينکه "با چه پشتوانه اي از کارآمدي و انسجام ملي و سياست خارجي موثر، سايه قطعنامه ها و امتيازخواهي هاي بيشتر را در سطح بين الملل از سر کشور و ملتمان دور مي کنيد؟" بيان کرد: درايام عاشورا خارج از کشور بودم، از نزديک اخبار را رصد مي کردم، دشمنان نظام اسلامي سي سال است که براي ما دندان تيز کرده اند، ما در جهان بحران تازه اي نداريم اما اتفاقي که امروز روشن شده است، همنوايي، همسويي وهمدستي افرادي از داخل با نظام سلطه در خارج از کشور است. 

  عضو کميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه امروز نظام سلطه دچار بحران شده است، گفت: علت اين بحران مشخص شدن ماهيت جريان فتنه و سر خط هاي داخلي آن يعني کروبي، موسوي و خاتمي است. ترديد ندارم استکبار جهاني از اين افراد اسناد و مدارکي دارد که هر طورآنها بخواهند اين افراد رفتارمي کنند بنابراين اين ها تبديل به عوامل دشمن شده اند و ديگر اختياري از خود ندارند. 

  وي درخصوص بخش ديگري ازبيانيه موسوي مبني براينکه "فرمان اعدام و قتل و زنداني من و کروبي مشکل را حل نخواهد کرد، درسخنراني يک عده را حزب الله و عده اي ديگر را حزب الشيطان مي نامند؟" اظهار داشت: دقيقا اين تعابيررا بني صدرو مسعود رجوي هم داشتند آنها ادعا مي کردند با دستگيري آنها اتفاقي نمي افتد البته معتقدم اينها کسي نيستند که با دستگيري آنها اتفاقي بيافتد، اينها عوامل فتنه هستند بايد چوب اعمال خود را بخوردند و به مجازات برسند. 

  نماينده مردم تهران، ري و شميرانات در مجلس شوراي اسلامي درباره بخش ديگري از اين بيانيه مبني براينکه "ما نه آمريکايي هستيم و نه انگليسي ، تا حال نه کارت تبريکي براي روساي کشورهاي بزرگ فرستاده ايم و نه اميد ياري آنها را داريم"، اذعان داشت: امروزرفتاراين افراد مورد استفاده دشمنان قرار مي گيرد. ترديدي نيست اگر امروز آمريکا در ايران سفارتخانه داشت، کارهايي را مي کرد که موسوي مي کند، اگر اسراييل در ايران سفارتخانه داشت همين بيانيه هايي را مي داد که موسوي مي دهد. 

  وي همچنين براي تشخيص وابسته بودن برخي چهره ها به آمريکا و اسراييل، بيانات حضرت امام را راهگشا دانست و تاکيد کرد: حضرت امام فرمود هرگاه ديديد دشمنان از شما تعريف کردند، به خودتان شک کنيد و صف خودرا از آنها جدا کنيد، اگر اين کار را نکرديد، شما هم جز آنها هستيد. 

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  شنبه دوازدهم دی 1388  ساعت 0:54 

  موسوی موضع خود را رسما اعلام کرد!

  در پی حوادث تلخ و شرم آور روز عاشورای حسینی ، راه پیمایی گسترده ی آحاد مختلف ملت در  محکومیت جسارت به شعائر دینی و عاشورای حسینی و نیز  اولتیماتوم های نهادها و چهره های سیاسی کشور  به رهبران جریانی که برخی " جریان فتنه " و برخی " جنبش سبز اموی " اش می خوانند ، میر حسین موسوی ، به عنوان متهم اصلی این جریان ، روز جمعه با صدور بیانیه ای ، سر انجام موضع خود را در خصوص وقایع تاسف بار اخیر  اعلام کرد تا  هم تکلیف نهادهای دست اندرکار نظام  را و هم تکلیف گروه معترضان دلسوز  اما جدا از دشمنان ملت ایران را مشخص کرده باشد.

  محتوای این بیانیه ی موسوی ، اساسا تاییدی کلی بر مواضع قبلی او است  که ماجراهای عاشورا و پس از آن را به همراه آورده است. در بیانیه شماره ی هفدهم خود، وی اما کوشیده است تا راه حل هایی نیز برای برون رفت از وضع بحرانی فعلی ارائه دهد.

  حال باید منتظر ماند و دید که پس از جنایات و نا آرامی های خجالت آور اخیر در تهران و چند شهر دیگر ، این بیانیه چه آینده ای برای وقایع  سیاسی روزها و هفته های آینده ایران رقم خواهد زد.


  بسم الرحمن الرحیم

   السلام علیک یا ابا عبدالله. انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم و وال لمن والاکم و عاد لمن عاداکم. فیالیتنی کنت معکم فافوز فوزا عظیما

  همواره به اینجانب و دوستان گفته می‌شد که اگر شما اطلاعیه ندهید مردم به خیابانها نخواهند آمد و آنان از اعتراضات و مطالبات خود دست برخواهند داشت وآرامش به کشور برخواهد گشت. بنده به عنوان یک همراه جنبش عظیم سبز مردمی با این نظر موافق نبودم و می‌اندیشیدم که تا اصلاحات لازم با تکیه براصول روشن که می توان آنها را از قانون اساسی استخراج کرد، صورت نگیرد‌، آب رفته به جوی باز نخواهد گشت.

  برای مراسم عاشورای حسینی علیرغم درخواستهای فراوان، نه جناب حجت الاسلام و المسلمین کروبی اطلاعیه دادند و نه حجت الاسلام و المسلمین خاتمی اطلاعیه صادر کردند و نه بنده و دوستانم. با این وصف یک بار دیگر مردمی خداجوی به صحنه آمدند و نشان دادند که شبکه های وسیع اجتماعی و مدنی که در طول انتخابات و بعد از آن به صورت خود جوش شکل گرفته است، منتظر اطلاعیه و بیانیه نمی مانند. در حالی که مردم نه روزنامه همراه و مشوقی در کنار خود داشتند و نه از صدا و سیما، به عنوان رسانه ای ملی و بی طرف و منصف و عاقل بهره می بردند. باز همه ملت ها و جهانیان شاهد بودند که در میان طوفانی از تهدیدها و تبلیغات و تکفیرها و اهانتها، عزاداران حسینی در این روز مقدس حسین حسین گویان به صورت مسالمت آمیز و بدون شعارهای تند روانه میدانها و مسیرهایی شدند که خود انتخاب کرده بودند و این بار نیز چون دفعات گذشته با اعمال تحریک آمیز مواجه شدند، خشونت های غیرقابل باور چون زیر کردن راهپیمايان، تیراندازی نیروهای لباس شخصی که امروز هویت آنها بر کسی پوشیده نیست و روز بروز پرده از چهره آنان و سرانشان کنار زده می شود، فاجعه ای را آفرید که اثرات آن به این زودی از صحنه سیاسی کشورمان رخت برنخواهد بست.

  مشاهده فیلم‌های تکان دهنده عاشورا نشان می‌دهد که اگر شعارها و حرکات جاهایی به سمت افراط غیر قابل قبول کشانده می‌شود، ناشی از به زیر انداختن افراد بی‌گناه از روی پل‌ها و بلندی‌ها، تیراندازی ها و آدم زیر کردن ها و ترورهاست‌. جالب آنکه در بعضی از این فیلم ها دیده شده است که مردم در پشت چهره نیروهای انتظامی و بسیجی مهاجم برادران خود را می‌بینند و در شرایط بحرانی و پر از خشم و هیاهوی آنروز سعی می‌کنند بدانها آسیبی نرسد. اگر صدا و سیما یک جو انصاف و عقل داشت می توانست برای تلطیف فضا و نزدیک کردن مردم به همدیگر گوشه ای از این صحنه ها را نشان دهد. ولی هیهات! جریان روزهای بعد از عاشورا و گسترش دستگیری‌ها و دیگر تمهیدات دولتی نشان می دهد که مسئولان اشتباهات گذشته را این بار در وسعت بیشتر تکرار می‌کنند و آنها می‌اندیشند سیاست ارعاب تنها راه حل است.

  گیرم که چند روز با دستگیری‌ها‌، خشونت‌ها، تهدیدها و بستن دهان روزنامه‌ها و رسانه‌ها سکوت برقرار گردید، تغییر قضاوت مردم را نسبت به نظام چگونه حل می‌کنید؟ تخریب مشروعیت را چگونه جبران می‌نمائید؟ نگاه ملامت آمیز و متعجب همه جهانیان از این همه خشونت یک دولت به ملت خود را چگونه تغییر می‌دهید؟ با مشکلات بر زمین مانده اقتصادی و معیشتی کشور که به دلیل ضعف مفرط دولت روزبروز وخیم‌تر می شود چه می‌کنید؟ با چه پشتوانه‌ای از کارآمدی و انسجام ملی و سیاست خارجی موثر، سایه قطعنامه‌ها و امتیازخواهی‌های بیشتر را در سطح بین الملل از سر کشور و ملتمان دور می کنید؟

  اینان می اندیشند با عقب راندن نخبگان و روشنفکران و دانشگاهیان و فعالان از صحنه سیاسی خواهند توانست بدون پرداختن ریشه ای به مسائل امروز کشور به دیروز قبل از انتخابات برگردند؟ اما کسانی که تاریخ را خوانده اند و کمی با ماهیت پیچیده جوامع آشنایی دارند می دانند که این تفکر ناشی از یک توهم واقع گریز و پناه بردن به رویکردهای کم عمق و گول زننده است.

  بنده به صراحت و روشنی می‌گویم فرمان اعدام و قتل و زندانی کروبی و موسوی و امثال ما مشکل را حل نخواهد کرد. سخنان روز چهارشنبه میدان انقلاب و قبل از آن نماز جمعه هفته پیش دانشگاه که توسط چهره‌های منتسب به نظام ایراد گردید، نتایج هر نوع اقدام تروریستی را مستقیما به سمت کانون نشانه خواهد رفت و گره مشکل بحران کنونی را نا گشودنی خواهد ساخت. گوساله و بزغاله خواندن بخش عظیمی از جامعه و خش و خاشاک نامیدن آنان و مباح کردن خون عزاداران حسینی فاجعه ای است که هم اکنون توسط افرادی مشخص و صدا و سیما در جامعه رخ داده است. این چه سخنرانی است که از تریبون دولتی مردم را به جنگ با یکدیگر دعوت می کند و یک عده را حزب الله می نامد و عده ای دیگر را حزب الشیطان؟ بارها در یک سخنرانی کوتاه اعلام می‌کند مردم توجه کنید جنگ است! آیا این سخنان دعوت به جنگ و شورش داخلی نیست؟ با توجه به استفاده از اصطلاحات مذهبی و اشاره به آیات و روایات، این مراجع عظام و روحانیون فاضل هستند که می‌توانند بگویند با این گونه اشخاص چه می‌توان کرد؟

  آنچه به بنده به عنوان یک فرد کوچک این جامعه مربوط می شود استقبال از هر هجمه‌ای در راه اسلام و کشور عزیزمان است و سخنان چند روز اخیر بنده را به یاد کلام امام رحمه الله علیه می اندازد که «بکشید ما را، ما نیرومندتر می شویم». بنده ابایی ندارم که یکی از شهدایی باشم که مردم بعد از انتخابات در راه مطالبات به حق دینی و ملی خود تقدیم کردند و خون من رنگین تر از آن شهدا نیست.

  بنده به صراحت می‌گویم تا وجود یک بحران جدی در کشور به رسمیت شناخته نشود، راهی برای خروج از مشکلات و مسائل پیدا نخواهد شد. عدم اذعان به بحران، توجیه گر ادامه راه حل های سرکوبگرانه خواهد شد. اذعان به وضعیت بحرانی می تواند راه حل را نه در سرکوب که بر سر آشتی ملی قرار دهد. تهمت بی دینی و همراهی با قدرتهای بیگانه مستکبر و افراد بدنام و جریانهای منحوسی چون منافقین به فرض آنکه به حذف فیزیکی تعدادی از خدمتگزاران اسلام و مردم منتهی شود ناشی از چشم بستن به ماهیت مشکلات ملی کشور است. من به عنوان یک دلسوز می گویم منافقین با خیانت ها و جنایت های خود مرده اند، شما برای کسب امتیازهای جناحی و کینه ورزی آنها را زنده نکنید.

  من لازم می‌دانم قبل از آنکه راه حل خودم را برای خروج از بحران مطرح سازم، برهویت اسلامی و ملی و مخالف سلطه بیگانگان و وفادار به قانون اساسی ما و جنبش سبز تاکید نمایم. ما پیروان اباعبدالله حسین علیه السلام هستیم. ما شیفتگان حریتی هستیم که منادیش آن امام مظلوم بود . ما پیرو کسی هستیم که در قلمرو وسیع اسلامی ربودن خلخالی از پای یک زن را برنمی‌تابید. ما معتقد به تفسیر رحمانی از اسلام هستیم که انسانها را یا هم کیش هم می‌دانند و یا همسانانی در خلقت. نگاهی که بر کرامت ذاتی انسان باور دارد و برنمی تابد که ضارب او در زندان با غذایی جز شبیه غذای او نگهداری شود و یا مورد شکنجه و امثال آن قرار گیرد.

  بنده و دوستان عزیزم که امروز بسیاری از آنها در زندانها محبوس هستند پای بندان سرسخت استقلال کشور هستیم و از اینکه بازار اسلامی ما تبدیل به یک بازار مکاره برای کالاهای بیگانه شده است رنج می بریم. ما به شدت با فساد موجود که ناشی از سیاستهای سوء و عدم تدبیر است مخالفیم. ما می‌گوئیم نهاد بزرگ و تاثیر گذاری چون سپاه اگر هر روز چرتکه بیاندازد که قیمت سهام چقدر بالا و پائین رفته نمی‌تواند از کشور و منافع ملی آن دفاع نماید؛ هم خود به فساد کشیده می‌شود و هم کشور را به فساد می‌کشاند. ما می‌گوئیم و حاضریم در مباحثات نشان دهیم که امروز منافع و حقوق مستضعفان و کارگران و کارمندان و سایر اقشار ملت در یک فساد بزرگ در حال غرق شدن است . جنبش سبز مخالف دروغ است و آنرا آفتی خانمان برانداز برای کشور می‌داند و از اینرو دروغ های سیاسی و امنیتی و اقتصادی و فرهنگی و امثال آنرا خطری بزرگ برای کشور می‌دانیم.

  ما یک دولت و نظام صادق و رئوف و با شفقت و مبتنی بر آراء مردم می‌خواهیم که به تنوع آراء و عقاید مردم نه به شکل تهدید که بلکه بصورت یک فرصت نگاه کند. ما سرک کشیدن به زندگی خصوصی مردم، تفتیش عقاید، تجسس، بستن روزنامه ها و محدود کردن رسانه ها را مخالف دین مترقی و رهایی بخش خود و مخالف قانون اساسی برآمده از این دین می‌دانیم. ما ضایع کردن یک ریال از بیت المال را در جهت اهداف باندی و جناحی حرام می دانیم و می گوئیم که سند چشم انداز ملی بیست ساله که به تایید همه ارکان نظام رسیده است امروز به یک ورق پاره بی ارزش تبدیل شده است. ما هشدار می دهیم که رقیبان بزرگی در منطقه با رشدهای اقتصادی دو رقمی در حال ظهور هستند و روز به روز قوی تر می شوند . درحالیکه ما متاسفانه از دادن یک بودجه سالانه و نگهداشتن حسابهای ذخیره ارزی و امانت در سپرده‌های مردم و پاسخگویی در مقابل دیوان محاسبات عمومی و مجلس شورای اسلامی عاجز هستیم.

  ما نه آمریکایی هستیم و نه انگلیسی‌. تا حال نه کارت تبریکی برای روسای کشورهای بزرگ فرستاده ایم و نه امید یاری آنها را داریم و می‌دانیم با اصالت قدرت در روابط بین اللمل هر کشور به دنبال منافع ملی خود است و ما بیزار از کسانی هستیم که بر عرف و اعتقادات دینی و ملی ملت خود احترام نمی گذارند. و مضحک است که بما تهمت اهانت به قرآن، عاشورای امام حسین یا پاره کردن عکس حضرت امام قدس سره زده شود. مسلما حرمت شکنی اگر در روز عاشورا صورت گرفته باشد مورد تایید ما نیست، اما بدترین نوع حرمت شکنی را کشتن بندگان بیگناه و عزادار در روز عاشورا و در ماههای حرام می دانیم.

  اما من برآنم که راه حل مشکلات پیش آمده و بحران موجود چنین است؛ وضعیت کشور امروز چون رودخانه خروشان و عظیمی است که سیلابهای تند و حوادث گوناگون باعث طغیان و گل آلود شدن آن شده است. راه آرام کردن این رودخانه بزرگ و روشن ساختن و زلال کردن آب آن در یک اقدام سریع و عاجل امکان پذیر نیست. اندیشیدن باین گونه راه حلها که عده‌ای توبه کنند و عده‌ای معامله کنند و بده و بستانی صورت گیرد تا این مشکل بزرگ حل شود عملا به بیراهه رفتن است.

  بنده راه حل را در روانه ساختن نهرها و چشمه‌هایی از آب روشن و شیرین به بستر این رودخانه می‌دانم که بتدریج و طی یک فرآیند تدریجی کیفیت آب و وضع رودخانه را تغییر دهد. و نیز اعتقاد دارم که هنوز دیر نشده است و نظام ما آن قدرت را دارد که در صورت تدبیر و در صورت داشتن یک نگاه احترام آمیز و توام با ملاطفت به همه ملت و اقشار آن این مهم را بانجام برساند. بنده تعدادی از این راه حلها را که چون نهرها و چشمه هایی از آب روشن می‌تواند فضای ملی را تحت تأثیر قرار دهد و اوضاع را به سمت بهبود ببرد، بیان می‌کنم:

  ۱- اعلام مسئولیت پذیری مستقیم دولت در مقابل ملت و مجلس و قوه قضائیه به نوعی که از دولت حمایت‌های غیرمعمول در مقابل کاستی ها و ضعف‌هایش نشود و دولت مستقیما پاسخگوی مشکلاتی باشد که برای کشور ایجاد کرده است. به یقین اگر دولت کارآمد و محق باشد خواهد توانست جواب مردم و مجلس را بدهد و اگر بی کفایت و ناکارآمد بود مجلس و قوه قضائیه در چهارچوب قانون اساسی با او برخورد خواهند کرد.

  ۲- تدوین قانون شفاف و اعتماد برانگیز برای انتخاباتها به نوعی که اعتماد ملت را به یک رقابت آزاد و منصفانه و بدون خدعه و دخالت قانع سازد‌. این قانون باید شرکت همه ملت را علیرغم تفاوت در آراء و اندیشه‌ها تضمین کند و جلوی دخالت‌های سلیقه‌ای و جناحی دست اندرکاران نظام را در همه سطوح منتفی سازد . مجالس اولیه انقلاب می‌تواند به عنوان الگویی مورد توجه قرار گیرند.

  ۳- آزادی زندانیان سیاسی و احیاء حیثیت و آبروی آنها. بنده یقین دارم که این اقدام نه به ضعف که به درایت نظام تعبیر خواهد گشت. و نیز آگاهیم که جریان‌های سیاسی منحطی با این راه حل مخالف هستند.

  ۴- آزادی مطبوعات و رسانه ها و اجازه نشر مجدد روزنامه‌های توقیف شده جزء ضروریات روند بهبود است‌. ترس از آزادی مطبوعات باید از بین برود و تجربیات جهانی در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد‌. گسترش کانال‌های ماهواره‌ای و اهمیت یافتن آنها و تاثیرگذاری قاطع این رسانه که بخوبی ناکافی بودن روش‌های قدیمی و محدودیت صدا و سیما را می‌رساند . پارازیت‌ها و محدودیت‌های اینترنتی می‌تواند برای مدت کوتاهی اثرگذار باشد . تنها راه چاره داشتن رسانه هایی متنوع و آگاه و آزاد در داخل کشور است. آیا زمان آن نرسیده است که با اقدامی شجاعانه و ناشی از اعتماد به متفکران و نیروهای خلاق جامعه، نگاه‌ها را از آنسوی مرزها به شکوفایی خلاقیت سیاسی و فرهنگی و اجتماعی داخلی برگردانیم؟

  ۵- برسمیت شناختن حقوق مردم برای اجتماعات قانونی و تشکیل احزاب و تشکل ها و پایبندی به اصل ۲۷ قانون اساسی. اقدام در این زمینه که می‌تواند با درایت و همکاری همه علاقمندان به کشور صورت گیرد در طول چند ماه می‌تواند فضایی توام با دوستی و محبت ملی را جایگزین در گیری سازمان بسیج و نیروهای امنیتی با مردم و یا درگیری مردم با مردم نماید.

  به بندهای فوق پیشنهادات دیگری نیز می‌توان اضافه کرد. به نظر بنده حتی یک جوی کوچک زلال در این بین می تواند مغتنم باشد. ضرورتی ندارد همه بندها با هم شروع شود. مشاهده عزم در این راه بروشنی افق کمک خواهد کرد. و کلام آخر آنکه همه این پیشنهادات بدون نیاز به توافق نامه و مذاکره و داد و ستدهای سیاسی و از موضع حکمت و تدبیر و خیرخواهی می‌تواند اجرایی شود.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  شنبه دوازدهم دی 1388  ساعت 0:45 

  نامه ی محسن رضایی به رهبر معظم انقلاب


  محسن رضايي، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ، پس از حضور ميليوني مردم در راهپيمايي روز چهارشنبه نامه‌اي را به خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامي نوشت.

  متن كامل اين نامه به اين شرح ذيل است:

  "محضر مبارك رهبر عظيم الشان انقلاب اسلامي

  با سلام وعرض ادب؛

  حضور باشکوه و ميليوني و يکپارچه ملت ايران در روز چهارشنبه درخيابان‌هاي تهران و شهرستان‌هاي سراسر كشور، نه تنها شرمندگي ناشي از اهانت به مراسم عاشورا را جبران کرد که در خنثي نمودن برنامه هاي دشمن نيز نقش بي بديلي خواهد داشت. يکبار ديگر ثابت شد که توسل به امام حسين (ع) و ادامه پيروي از مرام و مكتب حياتبخش او، وسيله نجات ملت ايران است.

  اينجانب که از ميدان فردوسي تا دانشگاه تهران در جمع راهپيمايان حضور داشتم، شور و احساس خالصانه و عاشقانه مردم نسبت به امام حسين(ع)، ولايت و نظام مقدس جمهوري اسلامي را مشاهده کردم. از همه اقشار و گروه‌هاي سياسي در ميان جمعيت ديده مي شد.

  بعد از انتخابات، اين اولين بار بود که ملت ايران يکپارچه و يک صدا ديده مي شدند. زنان و مردان و جوانان بسياري را از نزديک مي ديدم که ضمن آنکه از حوادث روز عاشوراي تهران متاثر بودند، ولي اشک شوق هم در چشمانشان حلقه زده بود و از اين‌که دوباره خود را در پرتو امام حسين(ع) و ولايت يافته‌اند شاد بودند. صحنه تظاهرات ديروز، مصداق بارز پيام وحي بود كه " واعتصموا بحبل الله جميعا و لاتفرقوا ".

  اين حادثه مي‌تواند سر آغاز يک تحرک جدي در پيشرفت امور کشور و پايان بخشيدن به نگراني‌ها و ابهامات ماه‌هاي اخير در سرمايه گذاري‌هاي اقتصادي و ساير فعاليت‌هاي كشور گردد، ولي شك ندارم كه افراط گرايانِ هردو طرف، با رفتارهاي نادرست از يك سو و دشمنان كمين كرده ملت ايران با بغض و عصبانيت از سوي ديگر، تلاش خواهند كرد آثار و دستاوردهاي اين حركت عظيم را خنثي كنند.

  اينجانب به عنوان سرباز رهبري و ملت ايران ضمن تشکر از مردم و تبريک به جنابعالي ،تقاضا مي کنم که تمام فعالان سياسي و بزرگان انقلاب به پيروي از ملت ايران به صورت دسته جمعي در سپاسگذاري از حركت مردم به يك حركت نمادين دست بزنند.

  عقب نشيني آقاي مير حسين موسوي از انکار دولت آقاي احمدي نژاد و پيشنهاد سازنده ايشان به اين‌ که مجلس و قوه قضاييه به وظايف قانوني خود در قبال پاسخگو کردن دولت عمل کنند، هر چند دير هنگام بود، ولي مي تواند سر آغاز يک حرکت وحدت بخش در جبهه معترضين با ديگران باشد.

  صدور پيامي از سوي حضرتعالي و يا رهنمودهايي در يك سخنراني مي‌تواند حركت جديدي که براي وحدت ، همدلي، برادري ،گذشت و ايثار در جامعه شروع شده را تقويت و استمرار بخشد تا هم کساني که در جناح‌هاي سياسي اشتباهاتي داشته‌اند از اشتباه خود برگردند و همكاري با يكديگر را آغاز كنند و هم ازشروع فعاليت افراط گرايان جلوگيري و دشمن كمين كرده را نااميد سازند.

  از طرف ديگر،نشاط سياسي جديدي همراه با تقويتِ اعتماد عمومي براي سرعت بخشيدن به فعاليت‌ها و پيشرفت كشور و رسيدن به اهداف چشم انداز ايران 1404 بوجود آيد و در ماه محرم امسال نيز، ديگر بار، مشابه محرم هاي دوران انقلاب و دفاع مقدس ، فرهنگ عاشورايي در ميان مردم و بزرگان کشور گسترش يابد.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  شنبه دوازدهم دی 1388  ساعت 0:42 

  توزیع سلاح های ویژه ترور در تهران

   


  طی یک ماه اخیر، فروش و توزیع سلاح ها و ابزارهای مخصوص ترور در سطح شهر تهران، موجب نگرانی دست اندرکاران امنیت ایران شده است.
  به گفته ی این کارشناس امنیتی، انواع کلت های بسیار کوچک، خودکارهای شلیک کننده، ساچمه زن وینچستر و چند نوع سلاح جدید، جزو سلاح های به فروش رفته و نیز ضبط شده از باندهای فروش ابزار ترور در تهران بوده است.

  این کارشناس امنیتی، در ادامه، به معرفی یکی از این ابزارهای جدید ترور  پرداخت و گفت: این سلاح، شیمیایی است و به شکل  "براق کننده کفش" عرضه شده است. با تماس آن به بدن قربانی، هیچ گونه عارضه ی فوری ایجاد نمی شود اما ظرف ده روز، وی دچار بیماری حاد خونی خواهد شد و خواهد مرد.

  وی افزود که ابزارهای ترور کشف شده در تهران عمدتا ساخت اسراییل و انگلیس هستند.

  با توجه به نقش و جایگاه قدرتمند منطقه ای و بین المللی ایران ،  بسیار بدیهی است که کشورهای معارض ایران، نهایت تلاش خود را مبذول نمایند تا قدرت تهران را درهم شکنند و افزایش منافع خویش را تضمین کنند.

  ایجاد اختلافات و شکاف داخلی، ایجاد نا آرامی ها و نا امنی های مستمر و همچنین ایجاد گرایش ها و تحرکات تجزیه طلبانه، از جمله مهم ترین تلاش هایی است که برخی بازیگران خطرناک بین المللی  به کار گرفته اند تا قدرت  فزاینده ی ایران را  در هم شکنند و از این طریق، به منافع حداکثری خویش دست یابند. 

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه دهم دی 1388  ساعت 19:22 

   رئيس سازمان بازرسي كل كشور گفت: اگر دستگاه قضائي به‌موقع، با قانون‌گرايي و قدرت عمل مي‌كرد، بسياري از اين مشكلات پيش نمي‌آمد و خيلي‌ها به بهانه گرفتن حق، به خود اجازه نمي‌دادند قانون و ارزش‌هاي اسلام و انقلاب را زيرپا بگذارند.


   حجت‌الاسلام مصطفي پورمحمدي رئيس سازمان بازرسي كل كشور ضمن تجليل از حضور حماسي و باشكوه مردم در دفاع از ارزش‌هاي نظام و اسلام اظهار داشت: دشمن پايه‌هاي نظام و اسلام را هدف قرار داده است.
  وي كه در جمع قضات و كاركنان دادگستري استان كردستان سخن مي‌گفت، انسانيت و بشريت را وامدار حضرت اباعبدالله الحسين(ع) دانست و خاطر نشان كرد: جا دارد در اين زمينه معرفت ما بيشتر شود و زشتي اقدام حرمت‌شكنان و هتّاكان به عاشوراي حسيني، ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي بيشتر مشخص شود.
  پورمحمدي در ادامه تاكيد كرد: آشوبگران و حرمت‌شكنان نمي‌دانند در مقابل به‌دست آوردن يك چيز كم‌ارزش، چه ارزش‌هاي والايي را از دست مي‌دهند.
  رئيس سازمان بازرسي كل كشور ادامه داد: آنها چگونه ادعاي پاسداري از آرمان‌ها و دفاع از قانون اساسي را دارند درحالي كه با حمايت و پشتيباني قدرت‌هاي استكباري كه حتي يك لحظه هم دست از توطئه عليه ملت و نظام اسلامي برنداشتند به ارزش‌هاي اسلامي و عاشوراي حسيني خدشه وارد مي‌كنند؟!
  وي همچنين بيان داشت: انقلاب اسلامي در دنيا شعار و الگوي جديدي را براي ملت‌ها معرفي كرده و آن شعار اين است كه انسان مي‌تواند جامعه‌اي بنا كند كه در آن نيازها و حقوق انسان‌ها و نيز كرامت و ارزش‌هاي والاي انساني حفظ شده و به آن توجه شود.غربي‌ها در ظاهر به حقوق انساني و بشري پايبند هستند ولي جايي كه منافع‌شان به‌خطر بيفتد با بي‌رحمي تمام، فجيع‌ترين جنايات را عليه انسانيت و بشريت مرتكب مي‌شوند.
  پورمحمدي با اشاره به حضور باشكوه مردم در دفاع از آرمان‌هاي اسلامي و انقلابي تصريح كرد: وظيفه داريم تابلوي مناسبي براي احقاق عدالت و اجراي قانون باشيم و بهترين تابلو و تبليغ براي انقلاب، كارآمدي و احترام به حقوق مردم است كه قضات و كاركنان دستگاه قضائي تابلوي برجسته نظام براي دفاع از حقوق شهروندي و قشرهاي مختلف جامعه هستند.
  رئيس سازمان بازرسي كل كشور با بيان اينكه هيچ ترديدي در مجازات حرمت‌شكنان، اخلالگران و پيروي‌كنندگان از خط دشمن نيست، گفت: دشمن به دنبال سست‌كردن پايه‌هاي نظام و ساختن ايراني ناامن مثل عراق و افغانستان است و اين را هر كس كه نخواهد بفهمد بايد در فهم عقلاني‌اش شك كرد.
  وي افزود: نمي‌توان به بهانه گرفتن حق، ‌اين همه ناامني و قانون‌شكني كرد. مگر چندين سال پيش وقتي جناح دوم خرداد قدرت را به‌دست گرفت، جناح مقابلش اين همه آشوب و فتنه به‌پا كرد؟ مگر آن زمان جناح مقابل دوم خرداد ارزش‌هاي نظام و انقلاب را به‌خاطر منافع محدود فردي و گروهي به‌مخاطره انداخت؟
  پورمحمدي با بيان اينكه برخي منافع ملي را بر منافع فردي ترجيح مي‌دهند، اظهار داشت: اين چه منطقي است كه هر روز به بهانه گرفتن حق مي‌خواهيد درگيري و تشنج راه بيندازيد و پايه‌هاي نظام و اسلام را هدف قرار دهيد؟
  رئيس سازمان بازرسي كل كشور در ادامه تاكيد كرد: اگر دستگاه قضائي سر وقت، به‌موقع، با قانون‌گرايي و قدرت عمل مي‌كرد، بسياري از اين مشكلات پيش نمي‌آمد و خيلي‌ها به بهانه گرفتن حق به خود اجازه نمي‌دادند قانون و ارزش‌هاي اسلام و انقلاب را زيرپا بگذارند.
  وي همچنين بيان داشت: اجازه ندهيم قانون‌شكني در كشور باب شود و عده‌اي بيايند وقيحانه آن هم در روز عاشورا به ارزش‌ها اهانت كنند.قوه قضائيه در خصوص اين موضوع با هركس و با هر جايگاهي با قوت برخورد مي‌كند و براي ايجاد امنيت و جلوگيري از تضييع حقوق مردم و نظام، محكم و قاطع مي‌ايستد و ملاحظه هيچ چيز و هيچ كسي را نمي‌كند.
  پورمحمدي ادامه داد: براي دستگاه قضائي رضايت مردم، رفع قانون‌شكني و از آن مهم‌تر بر جاي ماندن تابلويي ارزشمند از نظام اسلامي در دنيا مهم است.
  رئيس سازمان بازرسي كل كشور در پايان عنوان كرد: ركن هر جامعه اجراي عدالت است و ركن عدالت، قضات هستند. اجراي عدالت، مهم‌ترين رسالت يك جامعه پيشرو و عدالت‌محور است.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه دهم دی 1388  ساعت 19:21 

   رئيس مجلس گفت: مردم ايران ديروز با حضور در راهپيمايي عاشوراييان مرزبندي خود را با ضد انقلاب‌ها نشان دادند و اكنون نوبت همه گروه‌ها و اشخاص است كه مرزبندي خود را مشخص كنند تا توان كشور هدر نشود.


   علي لاريجاني ظهر امروز در مسجد جامع شهرستان مرزي تايباد اظهار داشت: در فضاي غبارآلود كشور طي چند ماه گذشته، توجه به معارف اسلامي اهل بيت (ع)، نظام اسلامي و تدابير ولايت فقيه كشور را حفظ كرد.
  وي ادامه داد: اكنون گروه‌هاي سياسي بايد پس از حضور پرشور مردم در صحنه، با مشخص كردن مرز خود با ضد انقلاب فضاي استفاده از خدمات نظام و دولت را فراهم آورند.
  رئيس مجلس از حضور حماسي آگاهانه و عزتمندانه مردم تايباد در راهپيمايي ديروز سپاسگزاري كرد و ادامه داد: مردم با حضور خود با نيرو دادن به انقلاب اسلامي براي مقابله با وظايف دشمنان، به كشورهاي حسود منطقه و ديگر معاندان پاسخ كوبنده‌اي دادند.
  دبير پيشين شوراي عالي امنيت ملي با بيان اينكه برخي رسانه‌هاي منطقه و غربي چشم خود را بر حماسه ملت ايران بستند و موضوع ديروز را چيز ديگري مطرح كردند، افزود: گرچه رسانه‌هاي بيگانه تظاهرات ميليوني مردم را ناديده گرفتند اما پيام‌هاي مختلف اين حركت بزرگ و طوفاني در ابعاد مختلف منتقل شد.
  وي احياي روحيه انقلابي، نمايش پايبندي ملت ايران، آرمان‌هاي ديني و انقلابي را از جمله پيام‌هاي تظاهرات شكوهمندانه ديروز مردم ايران دانست و گفت: مردم نشان دادند افرادي كه پس از انتخابات به بگومگوها در كشور دامن زدند بايد به حرف ناصحان گوش مي‌دادند و اين همه هزينه براي كشور ايجاد نمي‌كردند.
  لاريجاني افزود: كساني كه به عاشورا و اصل ولايت فقيه توهين كردند ديروز قدرت ملت ايران را مشاهده كردند و متوجه شدند مردم ايران ديگر تحمل چنين توهين ها و جسارت‌هايي را ندارند.
  وي تصريح كرد: ملت شريف ايران نشان داد بهاي استقلال خود را تا پاي جان مي‌دهد و اعلام كردند افراد به خاطر مسائل سياسي حرف‌هايي نزنند كه بستر توهين به امام حسين (ع) در روز عاشورا را فراهم آورد.
  نماينده قم در مجلس تاكيد كرد: راهپيمايي ديروز مهم‌ترين شعارش اين بود كه ديگر جدال سياسي بس است و فرصت خدمت را به مسئولان كشور بدهيد.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه دهم دی 1388  ساعت 19:21 

  هرچند نقش عوامل بيگانه در ايجاد آشوب در برخي مسيرهاي عزاداري روز عاشورا در تهران از سوي مقامات كشورمان انكار ناپذير اعلام شد، در اين ميان، به نظر مي‌رسد در مقايسه باتوجه به نقش برخي قدرت‌هاي غربي، آنچنان كه بايد به نقش عربستان سعودي و افراد مرتبط با اين كشور توجه نشده است.


   هر چند در لبنان و عراق به عنوان دو مركز مهم در برنامه راهبردي وهابيون عليه جهان تشيع، بزرگترين اجتماعات شيعيان در اين كشورها طي يك قرن گذشته در روز عاشورا تشكيل شده بود و عاشوراي امسال به هيچ وجه قابل مقايسه با عاشوراهاي دهه‌هاي گذشته نبود، اما اين بار مركز شيعيان دنيا يعني تهران، آماج حمله وهابيون قرار گرفت.
  تابناك نوشت؛ هرچند نقش عوامل بيگانه در ايجاد آشوب در برخي مسيرهاي عزاداري روز عاشورا در تهران از سوي مقامات كشورمان انكار ناپذير اعلام شد، در اين ميان، به نظر مي‌رسد در مقايسه باتوجه به نقش برخي قدرت‌هاي غربي، آنچنان كه بايد به نقش عربستان سعودي و افراد مرتبط با اين كشور توجه نشده است.
  بر پايه اين گزارش، آنچه مسلم است اين كه قدرت شيعيان در يك دهه گذشته؛ چه در لبنان و عراق و چه در ايران به نحو وصف‌ناشدني افزايش يافته است؛ تمسك به بي اعتبار كردن معتقدات شيعيان از اهداف اصلي وهابيون سلفي قرار گرفته و اقدامات سعودي‌ها براي ايجاد ناآرامي در ايران چه با اغفال جوانان در جنوب و يا نفوذ عوامل آنها براي ايجاد اغتشاشاتي مانند روز عاشورا در تهران كاملا محسوس است.
  به گزارش يك منبع آگاه كه نخواست نامش فاش شود، برخي از سرنخ‌هاي رويدادهاي غيرمترقبه و موضوعاتي كه در روز عاشورا در تهران اتفاق افتاده است، به كشور عربستان سعودي برمي‌گردد.
  اين منبع مدعي شد كه عربستان با ارتباط‌گيري با برخي عوامل اوباشگر و تغذيه مالي آنها با صرف هزينه‌هاي هنگفت، برخي را براي انجام كارهاي تحريك كننده و آن هم به طور مشخص در موضوع ساختارشكني مذهبي اجير كرده است.
  وي همچنين بيان داشت: سعودي‌ها با توجه به نگاه منفي ايرانيان به آنها براي اين منظور از عوامل مستقيم خود استفاده نكرده و تلاش كرده‌اند با واسطه‌هاي مزدور خود، اين كار را انجام دهند.
  در همين حال، گزارش‌ها حاكي از آن است كه استقبال شيعيان جهان، امسال از برگزاري مراسم عاشورا در منطقه بي نظير بوده است، اما وهابي‌هاي سعودي‌، امسال با سوءاستفاده از اعتراضات در ايران و تشديد اين اوضاع و با استفاده از رسانه‌هاي خود در منطقه و همچنين استخدام مزدوراني در درون كشور به اين حركت عظيم شيعيان در منطقه خدشه وارد كرده تا به اين وسيله، ايران ـ به عنوان اصلي‌ترين قدرت منطقه‌اي ـ را تضعيف كنند.
  گفتني است، اقدامات يك ماه گذشته سفارت عربستان در تهران، از اعلام پناهنده شدن دختر اسامه بن لادن در سفارت اين كشور تا اقدامات لابي اين كشور در غرب و همچنين اتهام دست داشتن ايران در رويدادهاي يمن، همگي نشان دهنده عزم دولت سعودي براي به خدمت گرفتن همه عوامل و امكانات خود عليه منافع ملي كشورمان است.
  البته ناگفته نماند كه توجه به نقش پررنگ عوامل خارجي در رخدادهاي پس از انتخابات، موضوعي است كه به نظر مي‌رسد، بايد با جامعيت و ظرافت هر چه تمامتر، مورد توجه دستگاه‌هاي اطلاعاتي - امنيتي كشورمان قرار گيرد و به شناسايي عوامل آنها كه با نفوذ در صف معترضان، آشوب به پا مي‌كنند، اقدام شود.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه دهم دی 1388  ساعت 19:20 

   قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامي در يك نشست خبري چگونگي حضور موسوي در حزب جمهوري اسلامي و نخست وزيري او را تشريح كرد.


   اسدالله بادامچيان ظهر امروز در مورد چگونگي انتخاب موسوي به نخست وزيري اظهار داشت: آقاي موسوي انقلابي نبود و از نوجواني در خدمت دكتر پيمان بود و افكار او همان افكار پيمان است.
  وي ابراز داشت: وي در جريان ساختن مسجد كانون توحيد با شهيد باهنر آشنا شد و وقتي ديديم مستعد است به عضويت حزب جمهوري اسلامي درآمد.
  بادامچيان افزود: چهره او با عضويت در اين حزب آشكار شد، او قرار نبود نخست وزير شود ولي شرايط پيش آمد كه به نخست وزيري انتخاب شد.
  قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامي بيان داشت: موسوي در طول مسير نشان داد فرد مطلوبي نيست ولي به دليل قرار گرفتن كشور در شرايط جنگ چاره‌اي نبود جز اينكه در مسئوليت باقي بماند.
  وي ادامه داد: در چهار سال دوم رياست جمهوري آيت‌الله خامنه‌اي، ايشان تمايلي به سپردن نخست وزيري به ميرحسين نداشتند و به همين منظور در نامه‌اي به مجلس 600 مورد تخلف وي از قانون اساسي را اطلاع دادند.
  بادامچيان اضافه كرد: پس از آن از موسوي خواسته شد به مجلس آمده و به سئوالات نمايندگان پاسخ دهد.
  وي تصريح كرد: پس از آن در مجلس بين نمايندگان اختلاف نظر به ‌وجود آمد و تعدادي از نمايندگان مجلس كه در اقليت بودند به امام خميني (ره) نامه نوشتند.
  قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامي اظهار داشت: در اين زمان محسن رضايي به امام گفت موسوي در جبهه‌ها موقعيت دارد و اگر نخست وزير نشود رزمنده‌ها انگشتشان روي ماشه نمي‌رود.
  وي اضافه كرد: امام خميني (ره) با در نظر گرفتن اين شرايط به آيت‌الله خامنه‌اي گفتند موسوي را براي نخست وزيري معرفي كنند و ايشان ولايت‌پذيري را به بهترين وجه انجام دادند.
  بادامچيان خاطرنشان كرد: امام در سخنان خود به نمايندگان فرمودند كه مجلس به وظيفه خود عمل كند و اين سبب شد تا بين نمايندگان اختلاف پيش آيد.
  وي اظهار داشت: در اين بين دو مسئله در مجلس پيش آمد، يكي مصلحت‌انديشي امام و ديگري عمل به وظيفه از سوي نمايندگان، به همين دليل چهار نفر از علما از قبيل آيت‌الله يزدي، ناطق نوري براي كسب تكليف نزد امام رفتند.
  نماينده مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: امام پس از شنيدن سخنان آنان فرمود همين كه گفتم نمايندگان به وظيفه خود عمل كنند.
  وي بيان داشت: پس از اين نمايندگان به اين نتيجه رسيدند كه خواست امام اين است كه نمايندگان به وظيفه خود عمل كنند و لذا 99 نفر به موسوي راي مخالف يا ممتنع دادند.
  بادامچيان عنوان داشت: امام خميني (ره) فرداي روز نخست وزيري موسوي از نمايندگان مجلس دعوت كرد و فرمودند چه كساني كه راي ممتنع و مخالف دادند و چه كساني كه راي موافق به موسوي دادند به وظيفه شرعي خود عمل كردند و احدي حق ندارد مجلس را تضعيف كند.
  وي ابراز داشت: اما ما شاهد بوديم كه در جريانات اخير دار و دسته موسوي گفتند كه اين 99 نفر خلاف نظر امام عمل كردند.
  بادامچيان تاكيد كرد: موسوي انقلابي نبوده اما در انقلاب آمد و ميدان به او داده شد و معيار ما سنجش شخصيت‌ها با حق است نه سنجش حق با شخصيت‌ها.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه دهم دی 1388  ساعت 19:19 

   يكي از مراجع تقليد قم گفت: مردم ايران با حضور گسترده در تجمع سراسري عاشوراييان لكه ننگ جريان عاشوراي تهران و اهانت به امام حسين (ع) را پاك كردند.


   آيت‌الله العظمي حسين نوري‌همداني ظهر امروز در ديدار قائم ‌مقام و جمعي از اعضاي حزب مؤتلفه اسلامي بر بيداري مسلمانان تاكيد كرد و اظهار داشت: در حوادثي كه در دنيا به وقوع مي‌پيوندد همواره دو جبهه حق و باطل حضور داشته‌اند.
  وي افزود: اين صف‌بندي و تقابل همواره وجود داشته و خواهد داشت، اما وظيفه مسلمانان بيداري در برابر استكبار و ظلم است.
  اين مرجع تقليد تصريح كرد: بايد با بصيرت و آگاهي حركت كنيم تا مبادا غافلگير شويم.
  نوري‌همداني با اشاره به حادثه عاشورا در تهران ابراز داشت: جريان عاشوراي تهران و اهانت به امام حسين (ع) لكه ننگي بود كه در تاريخ ايرانيان متعهد شيعه رخ داد.
  وي با بيان اينكه انقلاب اسلامي مديون عاشورا و امام حسين است، عنوان داشت: اگر اين انقلاب در جاي ديگري جز ايران اتفاق مي‌افتاد، پيشرفت نمي‌كرد.
  استاد حوزه علميه قم با اشاره به زكاوت و جايگاه علمي ايرانيان گفت: اگر كسي فضيلت‌هاي ايران در طول تاريخ را جمع‌آوري كند مي‌بيند ايرانيان از نظر ذكاوت، حق‌طلبي و شجاعت ممتازند.
  وي با بيان اينكه ايران و شيعه با يكديگر ممزوج شده‌اند، اضافه كرد: تشيع مذهب مبارزه و جهاد و عاشورا مكتب پرجوش و خروش است و همه بايد با الهام از آن در برابر ظالمان و مستكبران بايستند.
  نوري‌همداني با بيان اينكه قيام امام حسين (ع) بر دو اصل بي‌باكي و حركت با خون استوار است، ابراز داشت: راه انقلاب، راه سرخ سيدالشهدا است و بايد با توجه به اين اصول در برابر ضدعاشورائيان بايستيم.
  وي با اشاره به حمايت‌هاي سران انگليس و آمريكا از فتنه‌گران بيان داشت: نقاب‌ها كنار رفته و دشمني آمريكا و اوباما برهمه آشكار شده است.
  اين مرجع تقليد اضافه كرد: انقلاب ايران خاري در چشم دشمنان است و بنابراين سعي دارند اين انقلاب را نابود كنند.
  وي ابراز داشت: دشمنان به خوبي مي‌دانند اين انقلاب بر سه پايه اسلام، مردم و رهبري استوار است و به همين دليل ولايت فقيه را هدف قرار داده و به دنبال جدا كردن مردم از اسلام و رهبري هستند.
  نوري‌همداني افزود: آنها گمان مي‌كنند اگر ولي فقيه را بردارند راه بر آنها هموار مي‌شود اما بايد گفت خريدن ناصرالدين شاه‌ها آسان است، ولي نمي‌توانند ولي فقيه مدبر و شجاع را بخرند.
  وي با اشاره به درايت مقام معظم رهبري در اداره كشور اظهار داشت: آيت‌الله العظمي خامنه‌اي در طول 20 سال بعد از امام راحل سكاندار كشتي انقلاب بوده و در طوفان‌ها و جنگ‌هاي سخت و نرم دشمن آن را به سلامت هدايت كرده است.
  استاد درس خارج حوزه با بي‌نظير خواندن حضور مردم در راهپيمايي ديروز گفت: اين حركت براي از بين بردن لكه ننگ بي‌نظير بود و حركات و مبارزات اول انقلاب را به ياد مي‌آورد.
  وي با تاكيد بر نشان دادن حماسه مردم و پشتيباني آنان از ولي فقيه به دنيا اظهار داشت: بايد اين حركت را بيشتر به دنيا نشان داده و از آن بهره‌برداري كنيم.
  نوري‌همداني در پايان خاطرنشان كرد: شما كه از اول با انقلاب همراه بوده‌ايد بدانيد اين جريان‌هاي مخالف متوقف شدني نيستند و ما هم نبايد ساكت باشيم، بلكه بايد با پايداري و آگاهي بيشتر گام برداريم.

  نوشته شده توسط  محمد امین علیجانی  |  پنجشنبه دهم دی 1388  ساعت 19:18 

   رئيس كميسيون فرهنگي مجلس با بيان اينكه برخي از نخبگان به دليل نداشتن بصيرت در حوادث اخير مردود شدند گفت: بصيرت مردم بيشتر از بصيرت برخي نخبگان است.


   غلامعلي حداد عادل رئيس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي كه صبح امروز پنجشنبه در هفدهمين مجمع عمومي انجمن پزشكان ايران سخن مي‌گفت: ضمن تاكيد بر كسب بصيرت اظهار داشت: مقام معظم رهبري به نخبگان و آحاد ملت توصيه كرده است كه به دنبال كسب بصيرت باشند.
  وي با بيان اينكه بصيرت يك مفهوم و اصطلاح قرآني است و در احاديث و معارف اسلامي به آن اشاره شده، افزود: امام سجاد (ع) بصيرت در وجود حضرت ابوالفضل را مهمتر از شجاعت ايشان مي‌دانست.
  حدادعادل با اشاره به حوادث بعد از انتخابات ادامه داد: در فتنه اخير مقام معظم رهبري تاكيد كردند كه در جنگ نرم، بصيرت سلاح و سپر مقابله با دشمن است و اگر در جنگ سخت سلاح مقابله تجهيزات نظامي باشد قطعا در جنگ نرم بصيرت بهترين سلاح براي دفاع است.
  اين نماينده مجلس با بيان اينكه رفتار معاويه با حضرت علي (ع) تا قبل از جنگ صفين يك جنگ نرم بود، تصريح كرد: اگر مردم آن زمان بصيرت داشتند كار به جنگ صفين نمي‌كشيد چرا كه برخي از مردم آن زمان بصيرت نداشتند و نمي‌توانستند حق را از باطل تشخيص بدهند.
  حدادعادل با بيان اينكه انسانهاي بي‌بصيرت به سرعت فريب مي‌خورند و امور كم اهميت را به امور كلي و پر اهميت ترجيح مي‌دهند، تصريح كرد: كساني كه بصيرت داشته باشند منافع ديگران را بر منافع خودشان ترجيح نمي‌دهند.
  رئيس كميسيون فرهنگي مجلس با بيان اينكه برخي‌ها قبل از انتخابات دم از خط امام مي‌زدند و حتي جنبش به اصطلاح سبز را با سمبل امام و خط امام معرفي مي‌كردند، اظهار داشت: در حوادث بعد از انتخابات ديديم كه مدعيان دروغين خط امام زير پرچم كسي سينه زدند كه امام آن را طرد كرده بود و اين يك تناقض است.
  وي با بيان اينكه انسان بصير قبل از اينكه انتخابات به اتمام نرسد خود را پيروز معرفي نمي‌كند تاكيد كرد:‌بايد به برخي از آقايان گفت با فرض اينكه ادعاي شما درست باشد سوال ما اين است كه شما چگونه در حين برگزاري انتخابات ادعاي پيروزي در انتخابات را مي‌كرديد.
  حدادعادل با تاكيد بر اينكه هيچكس در فتنه بودن حوادث بعد از انتخابات شك ندارد خاطرنشان كرد: سرمايه بزرگ ملت ايران حكومت و رهبري قدرتمند است كه مردم به آن علاقه‌مندند و ما بايد از اين ظرفيت استفاده كنيم و فهم و تحليل درستي از وضعيت كشور داشته باشيم.
  حداد عادل با بيان اينكه برخي از مردم به صورت غريزي بصيرت دارند تاكيد كرد: بايد گفت كه در حوادث بعد از انتخابات برخي از مردم از نخبگان بصيرت بيشتري داشتند و آن را در عمل نشان دادند اما برخي از خواص مردودي به اندازه مردم بصيرت نداشتند.

 • نمايه من

  درباره من